Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megosztó téma: Ha nem lehetne...

Megosztó téma: Ha nem lehetne természetes úton gyereked, te elfogadnád, vagy foggal körömmel erőltetnél mindenféle módszert, hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki az előbbi csoportba tartozik és úgy döntött nem avatkozik bele pl lombikkal?

A második csoportba tartozók hány évet küzdöttek? Miután sikerült , nyugodtabb és boldogabb lett az életük?

A férfiak meglátására is kiváncsi vagyok.

Nem akarok összeugrasztani, csak tapasztalatot és vélemémycserét várok kulturált módon!


2018. okt. 16. 08:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
61%
6 evet vártunk az első gyermekünkre, meg se fordult a fejüknkben, hogy orvosi beavatkozás kellene hozzá. Mindketten úgy gobdoltuk, okkal nem jön még az a baba. És tényleg, akkor fogant meg, amikor végre meg tudtuk venni a saját házunkat, én megtaláltam azt a hobbimat, ami igazán kikapcsol és szenvedélyemmé vált, a férjemmel pedig túl voltunk a kezdeti csiszolódós időszakon, tökéletesen összerázódtunk. Mi hívők vagyunk, így nem szerettünk volna belemászni a fogantatás körüli dolgokba. Azt el sem tudtuk képzelni, hogy ne legyen gyermekünk, a költözés után az örökbefogadás elindítása lett volna a következő nagy “projekt”. Végül nem került rá sor. 😊 Most várjuk a másodikat, ő 1 hónap várakozás után ősszejött. 😍
2018. okt. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, élményeket
2018. okt. 16. 13:57
 13/36 anonim ***** válasza:
66%

Három gyerekem van, mindhárom elsőre sikerült, tehát nem tudom mit tennék...

Amit az 1es írt nagyon durva.Nem tudom én képes lennék e végig csinálni.

A lombik nagyon sokaknak segít, nem értem azt aki elítéli. Mitől lesz másabb az a szülő vagy az a gyerek? Senkiről nem lehet megmondani, miképpen fogant...

2018. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
87%

Elso gyereknel barmeddig elmentem volna, de lombiknal maximum kettot engedtem volna beultetni, harmat mar nem, es nekem a nem felhasznalt fagyibabak letezesebe is rossz erzes belegondolnom, ezert preferaltam volna, ha haromnal tobb embriot nem “csinalnak”, vallalva a veszelyt, hogy ugy nem lesz egy sem.


Az orokbefogadas nem lett volna nekunk valo, akkor inkabb maradtunk volna valoszinuleg fyerek nelkul.


Az elso gyorsan osszejott szerencsere, de tudtam az egeszsegugyi problemamrol evek ota (ir, pcos), igy mar hosszabb ideje hormontornaval (aviva torna) es dietaval keszultem ra, elotte hormonokat is nezettem ujra honapokkal, ki is derult, hogy mas is van, azt is volt igy ido meg rendbetenni, csaladallitason voltam is voltam, mert tudtam lelki okrol, ami kozbeszolhatott volna.


Most a masodik mar hosszabb ideje nem jon, (bevetettem mar sok mindent a dietat es csaladallitast leszamitva), de megbeszeltuk, hogy sem az inszem, sem a lombik nem jon szoba, ha termeszetes uton nem lehet. Clostys stimulalast meg nem tudom, bevallalnek-e, lehet, hogy mar azt sem egeszsegugyi okokbol.

2018. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
79%

"A lombik nagyon sokaknak segít, nem értem azt aki elítéli. Mitől lesz másabb az a szülő vagy az a gyerek? Senkiről nem lehet megmondani, miképpen fogant..."

Ez így egy összemosás.. Én voltam, aki azt írtam, hogy elítélem a lombikot. A módszert ítélem el, nem a gyereket, aki így fogant.

De ez off, nem is erre volt kíváncsi a kérdező.

2018. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
60%
Nem ítelem el a lombikot. Tény, hogy sokaknak segít. Az is tény, hogy totális beleavatkozás a természetbe. Ha valakinek természetes úton nem lehet gyereke, akkor annak oka van. Így megszűnt a természetes kiválasztódás. Durva, de tény, ahogy az is, hogy már a 20 hétre született magzatokat is meg lehet menteni, bár kérdés, hoyg van e értelme, ha épp egy súlyosan károsodott, egész életére gondozást igénylő emberi roncs lesz belőle. Igen, ha szigorúan vesszük ez is a természet kijátszása, az idősek minél tovább életben tartása is. Nyilván addig a pillanatig, amíg valakit nem személyesén érint, elítélheti ezeket. Ha érintett lesz, már esélyes, hogy mashoyg látja.
2018. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Az egész mai orvostudomány beleavatkozás a természetbe és a természetes szelekció akadályozása.

Inzulin nélkül az összes egyes típusú cukorbeteg rövid időn belül meghalna, manapság teljes életet tudnak élni. Régebben belehaltak egy vakbélgyulladásba, most meg egy rutin műtéttel megoldható a dolog. Akkor hol a határ?:)


Én kicsit belülről szemlélem a dolgot, mivel nőgyógyásznak tanulok. A lombik sok embernek ad esélyt meg gyermeket, de azért a hátrányait, szövődményeit sem szabadna elhanyagolni. A lombikos stimulációk miatt később magasabb a petefészek és emlőrák kockázata, nagyobb a vetélés, a koraszülés, az ikerterhesség, a fejlődési rendellenesség és gyakorlatilag az összes létező szülészet szövődmény előfordulása. Sajnos elég sok lombik utáni 25-26 hetes koraszülést láttam már ahhoz, hogy alaposan meggondoljam, tényleg megéri-e.

Egyelőre azt mondom, hogy a sima ovuláció indukcióba belemennék, és talán még 3 lombikkezelésbe. Annál többe nem.

2018. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
39%
Nincs határ, utolsó. A tudomány fejlődik, ezzel együtt az élethossz is kitolódik. Nyilván nem gondolom, hogy be kellene szüntetni az eletmentest, vagy megtiltani a lombikot. Jó, hogy egy cukorbeteg nem hal meg, mert ott az jnzuljn és jó, hogy egy párnak gyermeke születhet lombik programmal. De nem kell, hogy én is a részese legyek: nem akarnék lombikkal gyereket. De azt is hozza teszem, hiyg nekem van gyerekem. Lehet, ha nem lenne, akkor foggal körömmel bármit megtennék érte, hogy legyen. Ez az amit mondtam, amíg nem a sajat elete, amíg nem kerül adott helyzetbe, addig csak elképzelése van róla azh embernek, hiiyg mig tenne.
2018. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
76%

Erre valójában csak az tud válaszolni, akit érint is a kérdés. Könnyű úgy mondani, hogy nem csinálnád, ha van gyereked, vagy eleve nem szeretnél, vagy még nem. Pár éve a barátnőm is azt mondta, amikor mi jártunk kezelésekre, hogy ő nem menne. Most volt az 5. lombikja.


Nekünk a 3. inszemináció sikerült, de ez 6 évvel azután volt, hogy eldöntöttük, szeretnénk babát. Mentünk volna lombikra is, ha szükséges lett volna.

Előtte is boldogok voltunk, most a lányunkkal együtt vagyunk azok.

2018. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Elso gyereknel elmentunk volna a lombikig.

1 even belul osszejott siman. Most kezdem a clost+ovitrelle kurat, mert 1,5 ev utan kiderult, nincs tuszorepedesem.

Kizartnak tartottam, hogy ujra clostizzak, erre tessek. Kizartnak tartottuk az inszemet, de addig mar elmennenk.

Soha ne mondd, hogy soha.

Mindezd csakis addig, amig a meglevo gyerkoc rovasara nem megy. O a legfontosabb.

2018. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!