Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem alatt kisbabát...

Orvosi egyetem alatt kisbabát várni, gyermeket nevelni? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Igaz, még nem tartok ott, de egy nap szeretnék nőgyógyászként dolgozni. Úgy tudom, hogy az egyetem elvégzése 11-13 év. 20 évesen végzem a gimnáziumot, mivel öt osztályos iskolába jártam. Ez azt jelenti, hogy körülbelül 30 évesen végeznék az egyetemmel.

Sokat olvastam ezzel a témával kapcsolatban. Nem tudom, hogy mi lenne a legmegfelelőbb megoldás.

-30 évesen világra hozni az első gyermekemet

vagy

-Egyetem alatt fiatalabban babát vállalni és rengeteg családi segítséggel nevelni a kisbabát


Talán ez az egyik legbonyolultabb kérdés, amivel kapcsolatban egyszerűen nem tudok határozottan dönteni, ezért is kérem a segítségeteket. Minden tanácsot, történetet, tapasztalatot szívesen fogadok! Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2018. okt. 23. 20:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Igen. A háziorvosok sem 6 évet tanulnak csak.

És nem. Még nem kérdeztem, csak most először.

Lehet, hogy utoljára is. Eléggé ijesztő, hogy csak információszerzés céljából érdeklődtem, mert azt hittem naivan, hogy itt lehet. Ahonnan én jövök, ott örülnek, ha kérdeznek ahelyett hogy továbbhaladnának úgy, hogy közben semmit sem értenek. Köszönöm a válaszokat.

2018. okt. 23. 21:23
 12/24 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést nem én tettem fel, de informatívnak tűnik, köszönöm, hogy elküldted. :))
2018. okt. 23. 21:25
 13/24 anonim ***** válasza:
41%

Szia, én amondó vagyok, hogy ne mondj le az álmaidról. Ha orvos szeretnél lenni, ez az álmod kezd el.

Szerintem sokan szülnek rezidens éveik alatt.

Az egyetem alatt kétleném, de rezidensként már hallottam, hogy szoktak.

Én is ősszel 21 évesen szeretném elkezdeni a tanárit, mert nekem meg az az álmom.

27 évesen fogok végezni. 28 leszek mire esetleg szülhetnék,de nem is dolgoztam. Ha akarok dolgozni is legalabb 2 evet,30 leszek,mire szülhetek.

Szóval ugyanaz a tészta. De nem mondok le az álmaimról, ha ez az ami boldoggá tenne engem! :)

Én is bánom,hogy hamar nem tudok. De megpróbálom a jó oldalát nézni,hogy addigra csak találok egy normális, hűséges férjet, akinek szülhetek. Mert pl. Én hiába akarnék,jelenleg nem is tudnék kinek.

2018. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
En csak ket dolgot mondanek, minel elobb lesz gyereked, az eletednek annal nagyobb reszet toltheted vele. A masik pedig, hogy minel fiatalabban kezdtek bele, annal nagyobb az eselyetek, hogy ossze is jon, de ezt gondolom, tudod. Szoval itt a kerdes inkabb az, hogy mennyire szeretnel gyereket, mit vagy hajlando bealdozni.
2018. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
20%

Ha lenne elegndő segítségem mind apuka, mind nagyszülők, rokonok részéről, én szülnék egyetem alatt.

(Vagyis én szültem is, csak nem orvosin tanultam, hanem annál könnyebb szakon).

2018. okt. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi egyetem mellett szerintem lehetetlen. A rezidens évek alatt már más, gondolom annyi, hogy akkor tolódik a képzés. Viszont ez a szakma soha nem lesz könnyű gyerekkel. A rezidensek folyamatosan ügyelnek, ahogy látom agyon hajtjàk őket, de egy szülésznek később is bármikor ugrászra késznek kell lennie. Ha ezt be tudod vàllalni, ahhoz folyamatos segítség kell, így meg a "mikor" részletkérdéssé válik. Minden elismerésem ha ezt vàllalod!
2018. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat, félreolvastam, nőgyógyászt írtál, ha szülészettel nem foglalkozol akkor könnyebb, nem tudom hogy tervezed, Szerintem legjobb szakvizsga után, vagy egyetem előtt ha már vàgysz rá, és ha az elejét túléled, gyorsan nő a gyerkőc és már könnyebb - egy nőnek ez mindenhogy szívás.
2018. okt. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem vállalnék gyereket egyetem alatt. Sajnos nem láthatod előre milyen lesz a terhességed, illetve a babád. Példának okáért 27évesen első babám várom, úgy gondoltam hogy dolgozok legalább a hatodik hónapig, ez második hónapban meg is dőlt. Folyamatos álmosság, hányinger, émelygés, sajnos nekem görcseim is voltak, hangulatingadozás, éjszakai felriadások légszomjjal, utána volt amikor kb fél óránként keltem fel éjszaka pisilni...sorolhatnám. A baba születése után nem tudod milyen alvó lesz, mennyire lesz hasfájós esetleg... Nyilván ez leírva nem tűnik annyira vészesnek, mint átélni hogy pl a babádhoz kétóránként kell felkelned x hónapig és kb örülsz ha nyugodtan letudsz zuhanyozni, nemhogy tanulni. Persze az is lehet hogy lesz egy gondtalan terhességed és hozzá egy szuperül alvó babád mint a mesékben, de azért ez a ritkább. Hozzá jön hogy nyilván mindenkinek más a mentalitása, de a terhesség alatt a legtöbb nő megváltozik és bizony elképzelni nemtudod hogy mennyire a baba lesz a legfontosabb és nem fog érdekelni az iskola, helyette átveszi a gondolatod minden ami a kicsivel kapcsolatos. De ez csak az én véleményem. Nyilván biztos megoldható, de szerintem embertelen nehéz, maga egy terhesség és egy baba is rengeteget kivesz az emberből, hozzá még egy orvosi... Ha milliókat fizetnének érte se...
2018. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Először juss be az egyetemre és mellette találj olyat, akinek szívesen szülnél :) Annyi minden fog még változni addig. Vágj bele! Sok sikert!

Ha minden igaz én jövőre kezdem, gyerek mellett, sok évvel az érettségi után...

2018. okt. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Utolsó vagyok!

Elfelejtettem írni. Barátnőm rezidens képzés alatt szült, csak a párja segítségével. Csoporttársa 3 gyereket tervez, kis szünetekkel. Kettő már megvan. Neki sok segítsége van. Mindketten jó döntésnek vallják a gyerek vállalást, képzés alatt.

2018. okt. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!