Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem alatt kisbabát...

Orvosi egyetem alatt kisbabát várni, gyermeket nevelni? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Igaz, még nem tartok ott, de egy nap szeretnék nőgyógyászként dolgozni. Úgy tudom, hogy az egyetem elvégzése 11-13 év. 20 évesen végzem a gimnáziumot, mivel öt osztályos iskolába jártam. Ez azt jelenti, hogy körülbelül 30 évesen végeznék az egyetemmel.

Sokat olvastam ezzel a témával kapcsolatban. Nem tudom, hogy mi lenne a legmegfelelőbb megoldás.

-30 évesen világra hozni az első gyermekemet

vagy

-Egyetem alatt fiatalabban babát vállalni és rengeteg családi segítséggel nevelni a kisbabát


Talán ez az egyik legbonyolultabb kérdés, amivel kapcsolatban egyszerűen nem tudok határozottan dönteni, ezért is kérem a segítségeteket. Minden tanácsot, történetet, tapasztalatot szívesen fogadok! Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2018. okt. 23. 20:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A 18as válaszoló vagyok. Neharagudjatok de nem értem miért alapoztok mindent arra hogy lesz e segítsége és mennyi. Azt a babát ő és a párja vállalja, maguknak szüli, nem a szüleinek, tesóinak vagy a szomszéd néninek. A babák mind a terhesség mind a gyerekkoruk alatt fokozottan érzékenyek a "környezetre", az édesanya hangulatára. A terhessége alatt nem tudja odaadni a babát az apának amég ő mondjuk rezidensként éppen éjszakázik, és senki ne mondja hogy adott esetben x nap éjszakázás után ő ugyanúgy fitten, pihenten részt tud venni a babája nevelésében. Minden gyermek más és más, de akár anyásabb akár kevésbé ha már vállalja azzal azt is vállalja hogy ő lesz a legfontosabb és mindent amit tud megad neki, ehez pedig igenis kell egy bizonyos önfeláldozás. Szép dolog beszélni róla hogy valaki nem adja fel az álmait, senki nem is várja, de akkor is a baba az első. Ha ezt nem így gondolja valaki, az még nem érett még a gyereknevelésre. Példának okáért én is most itthon vagyok ugye várndósan, a melót kénytelen voltam abbahagyni, a sulit elhalasztottam amég akkora nem lesz a babám hogy nyugodt szívvel visszairatkozok. Ha óvódás korába,akkor óvódás korába. Most ő az első és szeretném ezt az időszakot úgy átélni hogy 100százalékosan áttudom adni magam az anyaságnak. De ez én vagyok..
2018. okt. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
29%

Orvosi alatt vállaltunk gyermeket. Azok mondják, hogy nem lehet, akik vártak még vele. És nyilván azért vártak, mert így látták jónak. 😀 Szóval, itt többnyire egyéni véleményeket olvashatsz. Te tudod hogy ez segíti-e a döntésedet.


Szívesen megosztom veled a tapasztalataimat, ha ezzel bármilyen támpontot adok neked!


Számunkra óriási öröm, és nagyon boldogok vagyunk kis családként. 🙂

2018. okt. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Van olyan ismerősöm, aki gyerek mellett jár orvosi egyetemre. Egy éves volt a kisfia, amikor elkezdte az egyetemet, már két éve csinálja. Jól megy neki, de piszok jó agya van a csajnak, mindig is könnyen tanult, és eddig bármibe belefogott, mindenben sikeres volt. Meg azért azt hozzá kell tenni, hogy sok segítsége is van, bébiszitter, nagyszülők, stb.

Én is jártam egyetemre, amikor kicsi volt a fiam, de nekem az orvosi tuti nem fért volna bele. Azért sem, mert nem bírnék ennyit tanulni, de azért sem, mert messze nem volt ennyi segítségem soha.

2018. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Hatodéves vagyok, nálunk többen vállaltak gyereket az egyetem alatt. Sőt, van, aki kettőt is, és a harmadikat is tervbe vette úgy, hogy államvizsga után szülessen meg. Általában 1 tanév kihagyásával járt az érintetteknek, és olyan párjuk van, aki dolgoz, keres. Ez alól az egyik pár jelent kivételt, ők mindketten hallgatók voltak, mikor jött a baba. Külön engedélyt kaptak a koliban lakásra a babával, és a lány sem hagyott ki évet, a baba amolyan kolesz gyereke lett, mindig keresett valakit, aki vigyázott rá, míg ő gyakorlatra ment. Aztán hatodévre hazaköltözött a szüleihez, és ők vigyáztak a babára napközben. De ők extrém esetek voltak, nem hiszem, hogy tervezték a gyereket, de ha már jött, úgy voltak vele, hadd jöjjön. A többiek tervezték.
2018. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!