Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segitség! Mi lenne a megfelelö...

Segitség! Mi lenne a megfelelö megoldás? Mit kezdjek két gyerekkel magam?

Figyelt kérdés
Na szóval, van egy 1 éves kisfiunk, és most született egy kislányunk, 1 hónapos. A kislány nemvolt betervezve, de ha már becsúszott, akkor megtartottuk. Mióta megszületett, minden nap bögök. Nembírok velük magam. A férjemnek mondtam, hogy munkából maradjon otthon anyaságin velem, és segítsen. Viszont a munkába pont most kapott egy magasabb funkciót, és nemakar otthon maradni. Pedig lássa rajtam mennyire nembírom, nemgyözöm a dolgokat. Bár, a kislányért engem hibáztat, mert megvoltunk beszélve, hogy intézek fogamzásgátlót, és elhanyagoltam, nemintéztem el. Anyóssal nemjövök ki jól, töle nem akarok segítséget. Édesanyámat meg most küldtük el albérletbe, mivel kicsi a lakás már annyi ember számára, és ö már sehogyse hajlik afelé, hogy nálunk legyen és segítkezzen, mivel megvan sertödve. Nemtudom mitévö legyek, hogy tudnám rávenni a férjem, hogy maradjon otthon? Vagy mit kezdjek a két gyerekkel? 26/L
2018. nov. 20. 09:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
91%

Kezdj el tervezni, hogy válás után hogy fogsz velük boldogulni, mert ezt a férjed nem fogja sokáig hallgatni. Téged hibáztat a kisebb miatt, tehát még mindig nem akarja. Te meg arra akarod rászorítani, hogy ő gondozza őket? Jó reggelt!!

Az egyértelmű, hogy anyádhoz nem mehetsz, ha már voltatok olyan kedvesek és kidobtátok, mint egy megunt állatot.

Egyébként meg te akartál két gyereket, oldd meg.

2018. nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
94%
Mi az hogy mit kezdj a 2 gyerekkel?Menjetek játszótérre,szervezz babás programokat,játszatok otthon,meg nem utolsó sorban élvezz velük lenni.Én külföldön,egyedül nevelem a 3 kisgyerekem, és dolgozom is mellettük.Se család,se semmi segítség,mégis teljesen jól elvagyunk...Amúgy meg nem szemétségből,de ha ennyire nehezedre esik,miért kellett a 2. baba?
2018. nov. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
20%

A hiba már ott van, hogy 26/L!

A kérdésed kamu!

2018. nov. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
34%
#12 vagyok.még annyi hogy én is 26 éves vagyok de NŐ.
2018. nov. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
79%

Mi külföldön élünk, gyerekeink itt születtek, semmi segítségem sincs, férjem rengeteget dolgozik.

A nagyot hozom-viszem a suliba, kicsikkel játszócsoportokba és fejlesztésre járok, mosok, fózök, takarítok, rendezem a kertet.


Mindent meg lehet oldani.

Nyilván bele kell rázódnod, de menni fog, hidd el.

Próbálj napirendet írni, minden nap tervezd meg mit fogsz csinálni másnap.

Vidd őket játszótérre, csoportokba vagy csak sétálni.

Férjeddel beszéljétek meg, hogy ha otthon van, akkor mondjuk Ő fürdeti, pelenkázza vagy éppen eteti a gyerekeket, addig például felteszed főni az ételt vagy kiporszívózol. Így kiveszi a részét Ő is, tehermentesít téged, s ha épp nem kell a házimunkával törődni akkor együtt tudtok foglalkozni a gyerekekkel.


Az viszont semmiképpen sem megoldás, hogy férjed otthon marad.

Egyáltalán, hogy gondoltad, Te fogsz dolgozni vagy mindketten otthon lesztek?


Nyugodj meg, most egy kicsit lehetetlennk látod a helyzetedet, de semmi esetre sem az.

A nagymamákkal pedig próbálj kibéküln.

2018. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
52%
Ez van, ha mindenütt azt nyomatják, hogy szülni kell, a gyerek kincs. Reméljük nem lesz durva vége, hallottunk már hasonló történeteket, igen durva végeredménnyel....
2018. nov. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
46%

Hú, hát kapod az ívet rendesen. A férjed nem fog otthon maradni, erre mérget vennék. Mérges? Valószínűleg nem akarta a gyereket. Egyelőre ne nyaggasd, ne panaszkodj neki. Ha mindketten megnyugodtatok akkor beszélnetek kell erről, de most ezzel nem tudsz mit kezdeni.


A nagymamákkal ahogy mondták előttem ki kell békülni, persze hogy anyós sem szeret ha az apuka elpanaszkodja hogy "becsúszott" a gyerek és mellette hisztis vagy. Ide a rozsdás bökőt hogy panaszkodott neki már miattad. Ha előtte sem szeretett akkor ez csak rátett még egy lapáttal. Félre kell tenni a büszkeséget, ez van.


A gyerekekkel... na ott nem egyszerű megint, de megoldható. Kell egy program. A kicsi nem kakil és sír folyamatosan, főleg eszik meg alszik ezen kívül. Ha sírós akkor is viszonylag kis igényű a két gyerek ilyen korban. MAjd ha elkezdenek szaladni... sosem éred őket utol.


Kell neked egy napi terv, hova mentek, mit csinálsz, tudnod kell előre mit fogsz főzni,venni,tenni, stb. A férjed hiába került jó beosztásba, boltba el tud menni egy listával. Az neked órákat spórol meg. Rendszer kell az életedbe, két gyereket nem lehet ilyen böszme módon vállalni és nevelni. Minden nap bőgsz, gondolj arra azok a percek sosem jönnek vissza, és haszontalanok. Mit érsz el vele? Embereld meg magad és viselkedj úgy mint egy felnőtt. Régen 6 gyerek született 6-7-8 év alatt, azzal is bírtak anyáink.

2018. nov. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat. ez úgy lenne, hogy míg a nagyobbikkal én vagyok ugye anyaságin, addig a férjem lenne anyaságin a kisebbikel, utána pedig én lennék már csak a kicsivel is. Nálunk Szlovákiába ezt így meglehet oldani. Más a nevük ezeknek a segélyeknek, ezért szlovákul nemfogom leírni öket, mert senki sem értené. A kicsi elég nyügös, a nagyobbik pedig most kezdett járni, és most teljesen úgy érzem, hogy kilátástalan a helyzetem, de remélem igazatok lesz, és megoldódik a helyzet
2018. nov. 20. 11:23
 19/32 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem jó ötlet, hogy a férjed is otthon maradjon. Hiába van nálatok ilyen lehetőség. Biztosan kevesebb pénzt kapna, amiből lehet, hogy nem tudnátok megélni. De ami még nagyon fontos, hogy kiesne a munkából, lehet, hogy nem is várnák már szívesen vissza.

Ha tényleg nemtörődömségből nem védekeztél, nem szedtél gyógyszer, annak ellenére, hogy megbeszéltétek, hogy nem lesz (még) második gyerek, akkor szerintem érhető, hogy a férjed kiakadt.

Szerintem kérj segítséget. Anyukád biztosan segítene, nem kell ahhoz odaköltözni, hogy hetente párszor átmenjen hozzátok pár órára. De fizethetsz is valakinek, hogy besegítsen időnként. Majd belejössz, és akkor könnyebb lesz.

2018. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
57%
Férjed is otthon és a pénzt ki keresi?
2018. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!