Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tobb gyerek, vagy egynek...

Tobb gyerek, vagy egynek megadni mindent nem anyagi szempontbol?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok, illetve melyiket valasztottatok? A mindent megadni alatt figyelmet, szeretetet ertek, illetve, hogyha a szulo barmi miatt egyedulallo marad, akkor olyan szempontbol az anyagiakat is, de elsosorban idot es energiat. 2-3 gyerek, akikre pl. egyeduallo szulokent mar nem maradna energia sem, vagy egy gyerek, de annak mindent megadni?
2018. nov. 30. 13:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén? Én magam miatt nem vállaltam több gyereket. Egy mellett érzem azt, hogy tudok a férjemre, a hivatásomra, a hobbimra, egyszóval arra is koncentrálni, hogy nekem is legyen életem, ne csak a gyerek körül forogjon minden.
2018. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Én bevállaltam a kistesót a fiam mellé, bár éreztem, hogy lelkileg nekem kicsit sok lesz. De úgy voltam vele, hogy majd megoldom valahogy. Kőkemény éveken vagyunk túl. Mire megtanultam kezelni a helyzetet, komoly depresszióm lett, úgy éreztem megfulladok. Imádom a második gyermekem is, nem erről van szó, és nem adnám semmiért. De felelősen döntve nem lett volna szabad vállalnom még egyet,vagy nem ilyen kis korkülönbséggel (2.5 év van közöttük). Nekem, szép vagy nem szép,túl sok volt ez így. Jó, ha őszinte vagy magadhoz és tudatosan döntesz, mert tényleg van egy ilyen aspektusa is a dolognak, nem csak az, hogy jajj, de jó, ha sok gyerek van, nagy a boldogság. Kemény és sok szervezést igényel, és amíg kicsik, extrém kevés időm van bármi másra.
2018. nov. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%
En 9 hettel ezelott szultem meg a masodikat. A 7. heten kezdtem azt erezni hogy na igen erre vagytam, kiteljesedtem, addig csak rutinbol ellattam a kicsit nem “szerelembol”. Addig orlodtem a nagy miatt a kevesebb ido miatt. Most mar tokeletesen megtalaltuk egyensulyt, es rajongasig szeretem a kicsit is. Persze a nagy mindig is az elsoszulott kulonleges kapocsat elvezheti, de most mar latom mennyire tud a szeretet duplazodni, most erzem csak igazan a teljesseget.
2018. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%
Ha vàllalunk majd akkor Max 1 gyerek. Ahogy az első írja, legyen energia és idő mindenre, férj, 2 hetente hàzimunka( ràm eső rész), munkahely, hobbi, szórakozàs, pihenés, ALVÀS:) Ès zàrókelben anyagilag se mindegy.
2018. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Mi valószínűleg bevállaljuk a kistesót is, de legalább 6 év korkülönbséggel. Így nem fogok megfulladni, kiegyensúlyozottabb anya leszek, szerintem ez mindennél többet ér. Kis korkülönbséggel nem vállalnám, nem bírnám, könnyen besokkallnék sajnos.
2018. nov. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

6. gyermekünket várjuk. Én is, a férjem is és a tesók is. Nem lehet elmondani-érzékeltetni, hogy egymásnak mennyi erő és energia jut-de sokkal több, mint amit kívülről sokan gondolnak. Nem vagyok depressziós, szervezem a napjainkat, sokkal többnek érzem magam a gyermekeim és a családom által. A munkahely megmarad, 70 éves korunkig dolgozhatunk, de a gyermekvállalásnak határideje van. Sokszor heroikus szervezés, egyszerre több helyen kellene megfelelni, de lehet szervezni.

Egymástól kapnak és adnak szeretetet, olyat, amit én a szülő soha meg nem tudnék nekik adni. Aki nem vállal tesót, nem fogja megtapasztalni, hogy miről is marad le.

Anyagi része :)

Nézem a reklámokat, a sok műanyag kacatot, amit tízezrekért lehet beszerezni és ugyanúgy a játékosdoboz alján végzik. :) Az erő és odafigyelés nem kevesebb, sőt megtöbbszöröződik, hiszen nálunk pl. a nagyobb tesó saját magától ül oda az elsőshöz, hogy segítsen a matek háziban, már oda sem kellene lépjek. De odalépek.

Kettőt pislogunk és felnőnek, 50-60 évesen nőként én a családomra leszek büszke. Pedig szeretem a hivatásomat, és tudom, hogy bőven lesz dolgom ott is! Mindenkinek szíve joga mit tesz. De tévedés azt gondolni, hogy egy nagycsaládban szegény gyerekekre nem jut erő, idő, odafigyelés és szeretet. Egy gyermeknél (és többnél) sem áll meg az idő, lehet vele, velük utazni, szervezéssel pedig sok minden egyebet meg lehet oldani, az én-időt és a "mi-időt" is. Csak nem rákenni a gyerekre.

2018. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
36%
Hogy oldjátok meg 6 gyerekkel a "mi időt"? Vagy ott is a nagyra hárul a felelősség, hogy pótszülőként vigyazzon a kisebbekre míg ti elmentek? Akárhogy is fested le, nekem nem szimpatikus életforma az, ahol egy nő a gyerekeit tartja élete fő eredményének és a nagy gyerek felnőtt szerepbe van kényszerűlve a gyerekkor teljes megélése helyett. A műanyag kütyüket meg azért nézed le mert nem telik nektek rá. Nyilván. Könnyebb így nézni, mint belátni, hogy miből maradnak ki azáltal, hogy hatan vannak.
2018. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
14%

Egy 9 éves lànyom van, soha nem akartam màsodikat.

Minden szeretetemet, energiàmat neki akarom szentelni, nincs kedvem "megosztani".

Az is fontos szàmomra, hogy a pàromra is oda tudjak figyelni, de magamra is legyen időm.

Mellesleg a lànyom síràsban tör ki, ha szóba kerülnek a babàk, " anya, nekem ugye nem lesz tesóm?".Nem is akar, de én sem.

6 gyerek mellett lövésem nincs, hogy tudsz nő is megmaradni.

2018. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

8. cseppet el lett kényeztetve, ha ilyen hisztivel reagál egy kistestvér gondolatára.


Ettől eltekintve 6 gyerek nevelésére, akik nem csak úgy vannak, hanem nevelik is őket, kizárt, hogy ugyanannyi minőségi idő jut mint mondjuk 1-2 gyerekre. Fizikai képtelenség, mert ők 6 különböző ember akiknek 1 anyja és 1 apja van. Sajnos a környezetemben is tapasztaltam ilyen problémákat a sokgyerekeseknél. Ha itt nincs erről szó, az nagyon ritka kivétel lehet.

2018. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem bànom ha el lett kényeztetve, mert eszem àgàban nincs újra lekötni magam, mostmàr egyedül jön-megy suliba, egyre önàllóbb.

Apjànàl akkor van amikor akar, mi pedig olyankor pàrommal élvezzük a kettesben töltött időt.Na ezt nem tudnànk megtenni egy közös gyerek mellett.Pàromnak felnőtt gyereke van, sajàt csalàddal.

2018. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!