Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tobb gyerek, vagy egynek...

Tobb gyerek, vagy egynek megadni mindent nem anyagi szempontbol?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok, illetve melyiket valasztottatok? A mindent megadni alatt figyelmet, szeretetet ertek, illetve, hogyha a szulo barmi miatt egyedulallo marad, akkor olyan szempontbol az anyagiakat is, de elsosorban idot es energiat. 2-3 gyerek, akikre pl. egyeduallo szulokent mar nem maradna energia sem, vagy egy gyerek, de annak mindent megadni?
2018. nov. 30. 13:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem köntörfalazok: az első évet nagyon nehéznek éreztem, egyszerűen nem szeretném újra végigcsinálni. A házasságunkat is keményen próbára tette ez az időszak, pedig szeretjük egymást és sok mindenen keresztülmentünk már. Mégis tartanék attól, hogy még egy ilyen időszakot nem élne már túl.
2018. dec. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nekünk "csak" 3 van ugyan de én azt gondolom jól döntöttünk. Többet nem tervezünk ugyan,de a 3 kislányunkat nem csinálnánk vissza.

Pedig nem voltak könnyű időszakok,6 éves a legnagyobb 5 hónapos a legkisebb.

6 hónapos koruktól dolgoztam,ennyi szabadságot kaptam ha azt akartam megmaradjon a helyem.

Van egy néni aki vigyáz rájuk,sosem kell majd egymásra vigyázniuk és a figyelmet is megkapják. A két nagyobbnak már vannak olyan programjai amire csakvelem mennek stb,de együtt is remekül elvagyunk.

Kevesebb de minőségi időt töltünk együtt.

Az elsőnél nekünk is minden vacak játék megvolt,a harmadik is megkap akármit de más szempontok alapján választunk.

A férjemmel is jól vagyunk,sok külön töltött időnk nincs,de ha lefeküdtek a gyerekek akkor csak egymásra figyelünk.


A gyerekeink pedig imádják egymást,a legjobb példa tslán pont tegnap volt erre,a nagylányom probálta kikönyörögni az ovónénitől,hogy az uzsonnábol had vigyen a kistesojának is.


(Van rá pénzünk,hogy megvegyük,egyszerűen csak gondolnak egymásra)


Nagyon szeretem látni,hogy mennyire erős kötelék van köztük,köztünk a tesómmal nem volt ilyen erös gyerekként sem.

2018. dec. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Jajj de rosszindulatúak vagytok. Hol írtam, hogy nem kapnak pénzt mozira? És netalántán ismeritek a gyerekeimet, hogy tudjátok, nem szeretnek a tesoikkal lenni? :) Azt hittem ma már mindenki úgy él, ahogy neki tetszik, de úgy látszik a tolerancia a nagycsaládosokra nem terjed ki.
2018. dec. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

Na nekem azt senki ne mondja, hogy olyan a hàzassàga pl 3 gyerek mellett akiből 2 ordít, mintha egy gyereke lenne.

Én biztos, hogy nem tennék kockàra a kapcsolatom, de szerencsénkre soha nem is akart testvért, sőt most 9 évesen meg mondom könnyekben tör ki ha babàkról van szó, és meg is mondta egyenesen, hogy nem is szeretett volna soha, és most sem akar testvért.És mivel 34 éves leszek, ez a veszély màr nem àll fenn.

Biztos élvezik a nagycsalàdot azok akik több gyermeket vàllaltak, nekem is egy életem van, nem hiszem hogy a gyereknevelés oltàràn kéne ezt felàldoznom.

2018. dec. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak: nem kéne feláldoznod magad a gyereknevelés oltárán. Csak ha akarod. Senkinek sem kell sok gyereket csinálnia, ha nem vágyik rá. Nem lesz ettől senki rosszabb, egyszerűen van, aki így boldogabb.

Én meg máshogy. Ez nem olyan kérdés, amiben valakinek igaza van, a másiknak meg nincs. Mindenki másképp érzi magát teljesnek. Én speciel sok gyerekkel.

A gyerekek meg lehetnek boldogok és boldogtalanok is egykeként épp úgy, mint testvérként. Van, akinek csak nyűg a testvére, más pedig szomorú egykeként. Nincs értelme azon vitázni, melyik a jobb.

Amúgy a házasságom alig más 3 gyerekkel, mint eggyel. Kicsit kevesebb az időnk, és több a közös a feladat, úgyhogy olajozottan működő csapatnak is kell lennünk, nem csak jó társaságnak egymás számára, de nekünk szerencsére ez nem okoz gondot. El tudom képzelni, hogy ezen a pályán eggyel könnyebben hasalhat el egy házasság, de szerintem azt a házasságot egyetlen gyermek születése is megtépázza, és olyankor valóban hiba többet vállalni.

2018. dec. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!