Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti már gyerekkorotokb...

Anyukák! Ti már gyerekkorotokban is tudtátok hogyan fogjátok elnevezni a gyerekeiteket? Vagy random jött?

Figyelt kérdés

Esetleg megérzés, hogy így fogjátok majd egyszer elnevezni?


Nekem van egy név, ami rendszeresen visszatér. Jelenleg utálok is egy ilyen nevű személyt. Emiatt a személy miatt kicsit vegyes érzéseim vannak a névhez kapcsolódóan. Mégis mindig húz a szívem felé.

Többször volt már, hogy egy személy miatt örökre megutáltam egy nevet. (Tudom butasàg.) De ezt nem vagyok képes.

Pedig tucat név is.


Régebben tanárom mesélte, hogy kiskorában elnevezte a játékbabáját és mindig tudta, hogy az lesz a neve a kislányának. :)

Anyukám is egész fiatalon tudta, hogyan fog elnevezni.

Ti mi alapján választottatok?



2018. dec. 1. 08:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Egy fiam és egy lányom van. Lehet hülyén hangzik, de én fiu neveket egyáltalán nem tudtam választani. Nem volt, hogy mik tetszenek, olyan sem volt, amit nagyon akartam volna. A férjem választott 3 nevet, abból én döntöttem el, hogy melyik legyen. Lányomnál más volt. Őt mindig is Eszternek akartam hívni. Gimiben volt egy barátnőm, őt hívták Eszternek. Nagyon jóban voltunk, sok szép emlékem van vele, ezek mindig megmaradnak. Már nem vagyunk olyan jóba, nem is beszélünk. Nem is tudom mi van most vele. De mindig szép emlék marad a barátságunk. Nem bántam meg, hogy utána neveztem el a lányom.
2018. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

Kora gyerekkorom óta Krisztinának akartam nevezni jövendőbeli lányomat, de aztán olvastam egy regényt, és abban az egyik mellékszereplő neve annyira megtetszett, hogy az lett a neve.

De második keresztnévnek megtartottuk a Krisztinát, illik az előző névhez, és a családnevünkhöz is.

A férjem is szereti mind a kettőt.

2018. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ugyan még nincs tervben a baba, de beszélgettünk már a nevekről. Körülbelül 10 éves korom óta tetszik egy fiú név, ő is azt mondta, tetszik neki. Ha nem változik meg addig a véleményünk, azt kapja majd.

Egyébként én világ életemben jobban szimpatizáltam a fiú nevekkel. Kedvenc lány nevem nem is igazán van. De annyiban megegyeztünk, hogy hagyományosabb nevet - lehetőségekhez képest - igyekszünk választani, ha egyszer lányunk lenne.

2018. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én már gyerekkoromban is tudtam, hogy ritka, egyedi nevet fogok választani. Sose tetszettek a kislányos tucatnevek. Amikor az első terhességem alatt voltam, már tudtam fejben előtte is, hogy mi lesz a gyermekem neve. Végül igen is ritka nevet választottunk. Mára már az is egyre gyakoribb, de számomra még mindig különleges.

Természetesen sokszor nézegettünk a családban lévő nevek közül második nevet, így a második babának két neve is lesz. Itt is egyedit és ritkább nevet kerestünk.

2018. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%
Nekem voltak gyerekkori kedvenc neveim, de azok mára már nem annyira tetszenek :D de most is van amiben már biztos vagyok hogy ha lányunk lesz Izabella lesz a neve, ez a férjemnek is tetszik és nem utolsó sorban megy a vezetéknévhez is (a gyerekkori megálmodott nem annyira). Fiú névben még nem egyeztünk meg.
2019. febr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!