Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kisgyermek mellett hogy...

Két kisgyermek mellett hogy uralkodtok a káoszon?

Figyelt kérdés

Nekem van egy lassan 3 hós és egy 3 éves gyerkőcöm. Néha az 1 mellett is volt gond. De azon tudtam uralkodni. Meg simán megcsináltam mindent.

De most. Igaz, már beállt egy egyfajta rend. Meg foglalkozom mind 2 gyerekkel.

Na de a ház... a "kötelezőket" megcsinálom. Ugye enni kell. Meg tiszta ruha kell. De van h 1 hete készülök felmosni.

Jó. Azért ne azt gondoljátok h a retek megesz minket. De azért van amit nem tudok 1 nap megcsinalni. Meg van h a játékokat is ott hagyom szanaszét h majd holnap.

Mondjuk engem az zavar leginkabb, hogy amit aznapra elterveztem h megcsinálok és valami nem.sikerül attól már kivagyok.

Mondjuk ez lehet attól h elég maximalista vagyok....

Ti hogy oldjátok meg? Vagy van nektek is mikor sz****tok bele az egészbe?



2018. dec. 14. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy háromévesem van + egy egy éves ikerpár. Gondolhatod... Tudom, hogy megteszek mindent, ami telik tőlem, de be kell látni, hogy két kezem van, a nap meg 24 óra. Most épp a kávészünetet töltöm. 😅
2018. dec. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se sikerül mindig, sőt, és igen olyankor inkább sz.arok bele, mint, hogy idegesítsem magam, legalábbis igyekszem.
2018. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahh ne is mond. Néha úgy érzem versenyt futok. Nekem olyan férjem van aki rend és tisztaság mániás. Ha valami elmarad estére mire hazaér szó nélkül ugrik csinálja. Ami már kezd bosszantó lenni 😅. Néha jó lenne úgy hagyni szanaszét a játékokat és belexarni az egészbe.
2018. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam,hogy általában mindig azt mondogatom magamnak, hogy már csak pár hónap, mikor már elkezd mászni a kisebb, jobban érdeklik a dolgok. Jobban eljatszanak majd.

Addig igyekszem kiélvezni, hogy ekkorák, hogy a nagyobb mennyire szereti a kicsit, igyekszem mindkettőjükkel egyformán foglalkozni.

Igazából a nap végére bosszant fel az h na ma ezt se azt se csináltam meg. De azért gondolom amit írtam. Pedig igyekszem.ezen felül lendülni. De már gyereknek is nagyon precíz es rendmániás voltam. Stb.

2018. dec. 14. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagy 4 éves kicsi 9 hónapos és próbálok erőt venni magamon. Meghoztunk egy szabályt, nem lesz elárasztva a lakás baba ruhával játékokkal. Nagynak a szobájában van a lego, meg a játékai kicsi baba *karámban" van a nappaliban. Egy sarok van berendezve polccal, tárolóval játékokkal. Oda pakolja el a nagy a játékokat.

Amikor a nagy oviban van a kicsi alszik próbálok pakolni.

2018. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekem van de vannak káoszba fulladó napok. Pl ma: függönyt mostam, míg ment a gép gondoltam gyorsan össze pakolok a konyhába. Mire végeztem az étkező romokban volt, mert a fiatalember nélkülem ezzel foglalta le magát. Az elején nagyon tudott idegesíteni az ilyesmi, ma már legtöbbször csak legyintek, majd meglesz. Nem ész meg minket a kosz meg a kupi, de nem fogok idegbeteg lenni egy kint hagyott tányér vagy doboz játék miatt. Alvás időben nem szeretek pakolni. Főzni, terigetni szoktam, de olyankor vagy alszok én is vagy netezek, olvasok, kikapcsolok kicsit. Ennyi jár nekem is a 24 órából.
2018. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 gyerkőc van. 9, 3 èves ès 20 hònapos. Na gondolhatod, mi volt itt. Mostanàban, 1-2 hònapja èrtem, hogy picit könnyebb. Màr csak a legkisebb van itthon napközben, ìgy viszonylag haladok a dolgommal. De hètvègèn....nem lehet őket szem elől tèveszteni. A kèt kicsi elèg gyakran összeveszik jàtèkokon, ott kell lenni a figyelmemnek, nehogy kàrt tegyenek egymàsban. Nehèz, de kitartàs! Idővel könnyebb lesz! 😊
2018. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 hete akarom kitakarítani a fürdőt (úgy alaposan). Ma végre sikerült. A fülemben szól a hallelujah.
2018. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!