Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjak le még legalább...

Hogy mondjak le még legalább 2 évig az anyaságról, ha odavagyok a babákért? Nektek ez nem esett rosszul soha?

Figyelt kérdés
A vőlegényemmel tavasz végén fogunk összeházasodni, akkor kezdünk építkezni is. Felfogom, hogy sokkal könnyebb lesz úgy az anyaság, hogyha közben nem kell a házépítéssel, lakberendezéssel foglalkozni, hanem lesz már egy kész otthonunk, és házasok leszünk. Most egy kétszobás lakásban élünk, nagyon szeretem, és a környékünket is, de tudom, hogy ide nem lenne jó ötlet babát vállalni. De közben látom a kisbabás, kisgyerekes barátnőimet, hogy mennyire nyugodtak és boldogok a családjukkal és mikor velük vagyok, vagy bébiszitterkedem, rám is átragad az a nyugdalom, hogy "minden kerek". És ez hiányzik a mindennapokból... 25 éves vagyok, tehát nem vagyok lekésve semmiről. Alapból az volt a cél, hogy 28 éves koromig szeretnék teherbe esni, tehát bőven időben vagyok, csak az utóbbi időben teljesen magával ragadott a baba utáni vágy, az, hogy anyuka lehessek. Aztán eszembe jut, hogy még előttünk van az esküvő, a házunkat fel kell építeni és ha ezt nézem, még sehol nem állunk... A párom is akar gyereket, de ő teljesen türelmes, úgy van vele, hogy élvezzük az életet addigis, amíg ketten vagyunk.
2018. dec. 15. 17:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem meg igen. Aki a saját vágyait a gyereke igényei elé helyezi, az önző és ez nem méltó egy anyához. Simogatnak itt elegen téged, hogy ez természetes, meg jól van így. Ha az ellenvélemény fáj, akkor érdemes elgondolkodni az igazságtartalmán! Ha meg megsértelek vele, így jártál. Ez egy nyilvános oldal, nem te mondod meg ki és mit írhat neked.
2018. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Figyelj, menj máshová, mert én ilyen pokróc, mogorva valakire nem vagyok kíváncsi. Semmi igazságot nem írtál, neked csak jól esett végre belekötni valakibe. Nem tudom, miért, lehet ilyen alapból a természeted, nem tudod máshogy levezetni a napközben felgyülemlett feszültséget, vagy bal lábbal keltél. Nem sértettél meg, lepereg egy ilyen kis pukkancs véleménye. Egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy ide írogasd a válaszaidat, amikkel nem segíteni szeretnél, csak jól odamondogatni.
2018. dec. 15. 22:40
 13/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Dehogynem tudnád hova tenni. Beteheted magatokhoz a hálószobába a kiságyat, vagy a hálószobát átalakíthatod gyerekszobává, vagy akár még a dolgozót is.

Azt butaságnak tartom, h a gyereknek teljesen ideális körülmények kellenek. Abban egyetértek, jó ha vannak kilátások, jövőbeli tervek, értsd nem vállal olyan pl. 3 gyereket, aki csak egy szoba-konyhába él évekig és esélye sincs elköltözni.

Egy szó mint 100, én esküvő után belevágnék. Nem görcsösen meg számolgatva, csak védekezés nélkül szexelve.

2018. dec. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"akkor nem tudnánk hová tenni konkrétan... Van egy nappalink (ami az étkezővel van egybenyitva, tehát szobának nem nevezném), egy hálószobánk és egy dolgozószobám,"


Ilyen igényekkel valóban várj. :)

Nagyon fájdalmas lenne, ha elsietnéd.


Mi most 55 m²-re, összesen 2 szobára (0 nappali) vállaljuk a másodikat és még terv szerint 4 évig nem megyünk nagyobba. El fogunk férni. Nagyobbikunk konkrétan tojik a saját szobájára, mindig a hátsónkban lóg. Szerintem megszületik a tesvére, mind a négyen egy szobában kötünk ki. És ez így lenne 6 szoba + nappali esetén is, míg kicsik. :)

Nyilván ez nem tart örökké és később elengedhetetlen lesz a külön zug, de nem az első években.

A dolgozó pedig... azóta nem tudom hazahozni a munkát és a férjemnek se megy hatékonyan a home office, mióta jár a gyerek. Hiába zárkózik be, nem hatékony. Külön emelettel, házrésszel menne.

2018. dec. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!