Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lemondanál a gyerekedről, ha...

Lemondanál a gyerekedről, ha végig abban a tudatban voltál terhességed alatt hogy minden oké, de születésnél kiderül hogy súlyos rendellenességek vannak nála?

Figyelt kérdés
2018. dec. 28. 15:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon nehéz mérlegelni egy ilyen dolgot.


Nem tudom képes lennénk e a férjemmel megoldani a mindennapokat egy magatehetetlen gyerekkel, és a már meglévő egészséges lányunkkal.

Már magában az a tény h a kissebbnek 0-24es felügyeletet kell biztosítani. Még a másikat oviba, suliba, fogéalkozásokra vinni. Én nyilván nem dolgozhatok így, tehát 1 fizetés, + az állami alamizsna marad...

Azt kell h mondjam h szörnyű döntést hoznék. Ha nem is mondanék le róla, de nem én nevelném őt. Én is úgy gondolom h egy intézetet keresnék, ahol eltudják őt látni

2018. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

Képmutatás lenne rávágnom anoniman a nemet. Az én gyerekem és megszakadna a szívem, de ilyenkor nem csak egy babáról kell dönteni, hanem egy komplett családról. Nem csak nekem me minden nap szembesülni azzal, hogy ott a gyerek, akinek sosincs esélye a normális életre, hanem a páromnak is.

és később, ha lesznek testvérei, akkor nekik is.


Állandó lemondások, állandó keserűség...


Minden tiszteletem azé, aki ezt vállalja, de azt hiszem én erre nem lennék képes.

2018. dec. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, de hosszú távon megkeseríti a család életét.

Ismerősnek a 2. gyerek lett downos úgy, hogy végig minden eredmémye remdben volt, minden vizsgálat és down teszt. Most 2 éves. Cuki aranyos, de ki tudja milyen lesz később. Ha a szülei majd meghalnak, a testvérére fog maradni. Sajnálom őket, ebben a helyzetben nincs sem jó és sem rossz döntés. Mindenki döntsön a szíve szerint, nem lehet elítélni bárhogy is döntsön.

2018. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Kislányunk egészségesen született, 2 naposan történt vele valami, ami miatt teljes keringés összeomlás következett be, súlyos agyvérzést kapott, alig lát es sorolhatnám. Eszünkbe sem jutott, hogy lemondjunk róla. Egy nővér kérdezte meg, hogy hazavisszük-e így, hogy egy nyomorék. Akkor még nem tudtuk, hogy mi a baja, az agyvérzésről se tudtunk még, csak látszódott pl eeg-n, hogy agytevékenység szinte semmi. Azóta mérföldeket fejlődött. 1 éves sincs, de már több mindent tud, mint amire orvosok szerint egész életében képes lesz. Persze azt nem tudjuk, hogy meddig fog fejlődni, de most nem is ez számit, hanem hogy velünk van, fejlődik es a maga módján boldog. Nem leszek álszent, ha pl 30 eves lesz, mi 60 es agresszív lesz, nem bírunk vele,akkor lehet, hogy kénytelenek leszünk otthonba adni. De a nővérnek is azt mondtam, hogy hazavisszük, ártani egy 3 kg-s baba nem tud nekünk.
2018. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék le róla. Hazavinném, nevelném, majd én is valamilyen ellátó intézetet keresnék neki. Nem biztos, hogy bentlakásost (ez a fogyatékosság mértékétől függ), lehet csak napi 8 órást.
2018. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!