Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy birkóztatok meg a beszólá...

Hogy birkóztatok meg a beszólásokkal, rosszindulatú emberekkel?

Figyelt kérdés
Elég sok támadás ér, amiért terhes vagyok (fiatalon leszek anyuka, 18 évesen). Az a vicc, hogy nem is a közvetlen környezetemből, hanem olyan emberektől, akik még egy szót sem beszéltek velem. Karácsonykor tettem fel az első olyan képet az Instagramra, ahol látszódott a pocim rendesen, és mondhatni ezzel a képpel közöltük mindenkivel, hogy babánk lesz. Sokan gratuláltak, viszont kaptam olyan privát üzeneteket és kommenteket, hogy csak néztem. Hogy mivel vagyok én több, amiért a semmire szülhetek, más nő pedig még 40 évesen sem tud teherbe esni, mikor egyébként minden adott lenne hozzá, vagy hogy mit képzelek, hogy így mások arcába tolom a boldogságomat és hogy gondolkozzak el. De volt egy két gyerekes anyuka, aki egyenesen azt kívánta, hogy reméli az utcán kötök ki a "kölykömmel" együtt. Nem értem, miért kapom ezt idegenektől, miért fáj nekik a mi döntésünk. Lehet a terhesség miatt, de mikor ezeket olvastam, szinte a sírás folytogatott. Nem tudom, hogy kéne kezelnem az ilyeneket... Töröltem és tiltottam ezeket, de tudom, hogy lesz még sajnos ilyen, ráadásul ha a való életben is, ott nem tudom csak úgy "tiltani".
2019. jan. 6. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Én bizony közelebb vagyok már a 40-hez,mint a 18-hoz,de sajnos nincs még gyerekem, pedig 16éves koromtól akarok.Szóval,úgy gondolom,hogy ha valaki, akkor én tudhatom, mit érezhetnek azok a nők, akik írtak neked, de megérteni nem tudom!Soha nem tudnék ilyen gonosz lenni.A helyzet az, hogy egyiküknek se(nekem se)attól lesz gyerekem, hogy neked nem, de rosszindulatúak mindig lesznek.Nem szabad foglalkozni vele.Hidd el, azért off-line nekik se ilyen nagy a szájuk.Persze,biztos kapsz majd életben is egy-egy visszafogott morgást.(Pl. gyereknek gyerek...stb.,de a legokosabb szerintem, ha ilyenkor csak elengeded a füled mellett.Az irigység nem ér annyit, hogy idegeskedj miatta.Az ilyen ember inkább szánalomra szorul.Hogy te mikor és miért leszel anya, ahhoz senkinek semmi köze, főleg nem idegeneknek.Boldog babavárást neked!
2019. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Először is tedd privattá az oldaladat, csak olyabok láthassák a képedet akik az ismerőseid.(sokkal többet ér a nyugalom mint a pár plusz like ismeret emberektől)

Sajnos sok rossz indulatú ember van. Nem tudsz mást tenni mint hogy nem olvasgatod amit írtak és próbalod kizárni ezeket a rosszindulatu embereket.(van akinek rossz napja van és rajtad vezeti le vagy épp már miota probalkozik babával és igazsáhlgtalandagnak tartja hogy te ilyen fiatalon anya lehetsz. De velük tenyleg nem tudsz mit csinalni ne foglalkozz velük)

Életben talán nem annyira nagy a szajuk mint az interneten. De ha esetleg valaki beszól miatta akkor ott se foglalkozz vele. Max mond meg neki remeled, hogy a holnapi napja jobb lesz. Vagy valami kedveset. Tuti meglepődne rajta es talan elgondolkozik....

Viszont készülj fel rá hogy ha már megszületik a baba akkor is sok kritikat, okoskodast fogsz kapni hogy mit hogyan csinálsz (lehet ez jo szandékkap vagy rosszal mondvan hogy ilyen fiatalon honnan is tudhatnád) de ne foglalkozz akkor sem velük.

Én 23 évesen szültem a lányom én is kaptam sok meglepődött nézest meg pár beszólast a korom miatt(fiatalabbnak nézek ki mint amennyi vagyok)de el kell engedni ezeket.

2019. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

De miért foglalkozol vadidegenekkel? Tojd le őket. Nevess egy nagyot, hogy egy újabb szánalmas lény erősködik monitor mögött (mert az ilyen szemtől szemben megszólalni sem mernének)

Én is fiatalon szültem 20 évesen. Amikor én terhes voltam még nem volt internet, facebook és társai. Annak idején nekem is volt, hogy vadidegen nők beszólogattak, de akkor előttem a saját arcomba. Nekem is volt aki azért szólt be, hogy milyen igazságtalan az élet, hogy én szinte gyereklányként terhes vagyok, más meg 40 éves, és nem tud terhes lenni. Én visszaszóltam.

Pl ilyen párbeszédek is voltak

- ez komoly? Gyereket vársz? Miből fogod eltartani? Hol fogtok élni? Biztos anyád nyakán mint minden felelőtlen fiatal lány

- Ne aggódjon a gyerek apa szép kis összeget tudott a bankokból rabolni, így elleszünk pár évig..Anyám nyakára nem megyek, mert túl sok gyereket lepasszoltam már oda..most apám nyakára viszem..

Csak pislogott. másik eset

- minek neked gyerek?

- és magának minek a levegő?

volt ilyen kérdés is

- Egyáltalán tudod ki a gyerek apja?

- hát asszonyom, még nem tudom, de 2 nap múlva lesz egy tárgyalás ahol mind a 15-en ott lesznek, és aki a rövidebb pálcikát húzza az lesz az apja.. (majd elsétáltam) Vagy

- Tudod ki a gyerek apja egyáltalán?

- Hogyne tudnám! A postás Józsi bá az!!( na ezen lehidaltak )

Jókat nevettem az elképedt arcokon. Mindezt 1992-ben. Csak megjegyzem 17 évesen szakmunkás elvégzése után folyamatosan dolgoztam, és 20 évesen férjhez is mentem..

2019. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Mondjuk ne instázz, ha nem bírod a kritikát.

Az egy ilyen műfaj, feleslegesen háborogsz.

2019. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, és a gratulációt is!:)


Nem a kritikával van bajom, mert úgy gondolom, hogyha normálisan van megfogalmazva, és építő jellegű, azzal semmi probléma nincs. De mikor undorító stílusban beszólogatnak, kioktatnak és próbálnak megalázni, az nem kritika...

2019. jan. 6. 16:11
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

23 évesen szültem az elsőt, és senki se nézett idősebbnek 16-nál.

Ugyanúgy beszólogattak.

Azért nem érdekelt, mert nem volt igazuk. Házas nőként, biztos jövedelemre vállaltam gyereket. Aki bunkó volt, azt szemrebbenés nélkül oltottam le, mert nem érdekelt, hogy a néni megsértődik. És? Kapja be...

Téged azért bánt ennyire, mert tudod, hogy valahol igazuk van.


Egyébként meg nyugi, mindig, mindenki be fog szólni, csak másért. 35 évesen szültem a legkisebbet, és most is volt, aki beszólt, csak most nem a korom miatt.

És ugyanúgy letojom és rutinosabban oltom vissza.


Később is be fognak szólni, csak akkor gyereket nevelni tud majd mindenki jobban.

2019. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Készülj fel, mert eleve érzékenyebb leszel és bunkó emberek mindig lesznek. Nekem még családon belül is csalódás volt 1-2 ember. Tényleg jó tanácsként, ne vedd fel ezeket, mert pár év múlva nagyon sajnálni fogod, hogy frusztrált emberek miatt egy percig is rosszul érezted magad.
2019. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Én is megkapom idegenektől sokszor,hogy minek nekem gyerek túl fiatal vagyok. 23 éves vagyok. Van munkám,saját lakásunk,autónk, jó anyagi helyzetünk. Múltkor terhesgondozáson mellém ült egy néni és elkezdett méregetni, aztán beszólt egy ilyet,hogy: minek magának 16 évesen gyerek? Ezzel akarja magát eltartatni a férfivel? Elsőnek nem is tudtam, hogy hogyan reagáljak, aztán annyit mondtam,hogy de jó,hogy idősebbnek nézett amúgy 13 vagyok és a 3. gyerekemet várom és minél több van, annál jobb. Köpni nyelni nem tudott az öregasszony én meg jót nevettem magamban. Szánalmasak az ilyen emberek. Én már fel sem veszem. Az elején rosszul esett,de már most 34 hetes terhesen lepereg rólam és alig várom már,hogy a kezemben tarthassam a kislányomat.
2019. jan. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos sok az ilyen " ember". Itt az oldalon is néha nagyon meglepődök miket írnak egymásnak anyukák (!!!), milyen stílusban.

Azt hiszik mindenkinek úgy kell, ahogy ők csinálják és máshogy nem lehet.

Arra meg különösen kiakadnak, ha valaki: fiatalon szül, nem milliós keresetre szül, albérletbe szül.

Hát nálam mindhárom teljesül, és még testvért is vállaltunk (nem becsúszott, vállaltuk), ezért önzőnek neveztek (így ismeretlenül) :)

De nem hiszem, hogy az ilyen ember a tökéletes, akinek a másik sértegetése, bántása okoz örömet, még akkor sem, ha van amiben igaza van.

Nem szabad fölvenni, tudom bántó, de nem érnek az ilyen emberek (és kommentjeik) egy könnycseppet sem.

Ilyet írni, hogy a " kölyköddel az utcán köss ki..." .... Borzalmas, mégis egy már meglévő babának ilyet kívánni... Undorító!!!

2019. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!