Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez normális hozzáállás?

Ez normális hozzáállás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Csak kíváncsiságból teszem fel a kérdést. Tegnap összeültünk néhány barátnőnkkel. Mindegyiküknek van babájuk, kivéve nekem, mi még dolgozunk rajta. Az egyik barátnőm nem rég szült, 5 hónapos a kislánya. Nem nagyon tudtunk találkozni az utóbbi időben, úgy hogy faggattuk a másikat, hogy kivel mi van. Őt is kérdezgettük, hogy hogy van a baba, hogy bírja stb. Erre mondja, hogy elvannak, jól bírja, mire kérdezte egyikünk hogy nem sír-e sokat a gyerek. Legnagyobb megdöbbenésemre azt mondta, hogy de biztos, csak hát ő a 2. hónap után kiborult, hogy nem hagyja abba az állandó sírást a kislány, így fogta és bekapcsolta a zenét, úgy hogy ne hallja a gyerek bőgését. És azt mondta ezt azóta is így csinálja, ha megunja már a sírást, bekapcsolja a zenét és tök jól elvan, nem érdekli, hogy sír a gyerek. Azt mondta nem hasfájós, már kivizsgáltatták, illetve hogy ugyanezt csinálja, ha meg van etetve, tiszta a pelusa, vagyis ő szerinte csak hisztizik, ezzel pedig nem foglalkozik.

Én tényleg megdöbbentem, de nyilván nem álltam neki, ahogy egyikünk se okoskodni, pláne hogy nekem még nincs gyerekem, de az ilyen tényleg normális hozzáállás egy alig fél éveshez? Vagy tényleg van az a helyzet, mikor már nem bírja az ember a sírást és próbál "menekülni"?

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi és véleményekre, előre is köszi annak, aki válaszol.


2019. jan. 10. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Egy 5 hónapos gyerek nem hisztizik.
2019. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nyilván nem normális ezt te is tudod, fél éves még nem tud hisztizni, irányított hiszti másfél-2 éves kor után kezdődik, de akkor is általában fáradt,éhes,frontok gyötrik stb, tehát általában van a hátterében gond hogy mitől hisztisebb a gyerek.

De nem kell persze beleavatkoznod, gyerek bizalma fog megrendülni a szülei felé, hasfájást meg nem lehet megvizsgáltatni ez nettó baromság, plusz fél évesen hasfájáson,fázáson, tiszta peluson kívűl még ezer oka lehet hogy miért sír.

Nem mondom hogy soha nem volt az életben hogy ki kellett mennem mondjuk 5 percre erkélyre hogy ne robbanjak már, de nem azért hogy szenvedtessem direkt a gyereket mint a kedves barátnőd.

2019. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy nem az.

És igen, van az a helyzet, amikor kimerül az ember, és nem segít senki.

Én is így voltam. Csak én nem zenét bömböltettem, hanem sírtam a gyerekkel együtt, és úgy ringattam. Ettől persze ő nem nyugodott meg, de nagyon el voltam keseredve.

Férjem vendéglátós, tehát sokat nem volt otthon, az egyetlen "mama" meg 130 km-re. Tehát napi szinten ő sem tudott besegíteni.

Nekem nagyon kemény volt az eleje.


Úgyhogy ha bele is akartok szólni, szerintem segítő jelleggel próbáljatok, hogy esetleg néha elviszitek sétálni, amíg ő pihen egy kicsit, vagy ilyesmi.

Amúgy annyit azért elmondhattok neki, hogy a gyereknek ugyanolyan szükséglet az anyja közelsége, mint az evés, vagy pisilés. SZóval lehet csak azért sír néha, mert az anyjával szeretne lenni.

Egy 5 hónapos még nem hisztizik.

2019. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális hozzáállás. Igen sokszor kiakad az ember mert hazudik aki azt mondja hogy nem, főleg mikor csak sír sír és sír te pedig nem tudod mi a baja de segíteni szeretnél. De nem az a segítség hogy felhangosítom a zenét hogy ne halljam. Inkább kapcsolok halk nyugtató zenét és úgy ringatom..
2019. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, nem is értem miért ilyen lelketlen valaki.
2019. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak előttem. Van az a pont, amikor menekülni akarnék, de nem tehetem meg, és ezt midnenki tudja. Aki ennek ellenére megteszi, az nagyon súlyos szülés utáni depresszióban seznved, nyilván segítsége sincs a baba körül, ami csak még nehezebbé teszi.


Természetesen sokat ért ezzel a babának, de igazából ő is nagyon rosszul lehet. Segítséget kell kérnie pszichológustól vagy pszichiátertől, jeleznie kéne a védőnőnek, háziorvosnak, hogy mit érez és mik a reakciói.


Arról kár több szót vesztegetni, hogy a baba nem hisztizik hanem az anyja testközelségére vágyik, illetve kapsolódni akar hozzá, de mivel épp ez nem megy, még elkeseredettebben sír. Megsúgom, hamar meg fogja tanulni, hogy úgysem számíthat az anyjára, és már nem fog sírni,c sak egekbe szökött stresszhormonszinttel, katatón állapotban elnézeget majd egész nap. Azt is megsúgom: anyuka ettől sem lesz jobban.


Itt nem az a baj, hogy bekapsolja a zenét, hogy ne hallja a sírást, hanem hogy nem érdekli, min megy keresztül a ygereke. EZ a nem normális.


Ha a brátnőd, beszélj vele, megértően és támogatón, de ez így nem mehet tovább.

2019. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Meg tudom érteni ezt az anyukát aki ezt csinálja sajnos.... Az én gyerekem is ugyanilyen volt kicsinek sőt most is ilyen. ÉS nagyon vágytam rá,hogy legyen gyerekem de amit leművelt az már sok. Egésznap sírt, ha fogtam még akkor is. Én nem zenéltem ,hoogy ne halljam de egésznap idegeskedtem, elment a tejem, nem ettem, csomót lefogytam szerintem még idegbeteg is lettem :D:D nagyon nehéz vele :( a mai napig hisztizik meg nagyon kényes. sajnálom az ilyen anyukákat, mert én is ezt élem át és NAGYON nehéz.. másnak jó,mert minta babájuk van meg stb... hát van ez a véglet is :)
2019. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Szetintem nem normális. Miért sir egy újszülött? Éhes, álmos,fáj valamije,testi kontaktusra vágyik. A barátnőd babája valószinűleg fogzik, vagy kontaktusra vágyik, és ahelyett hogy az okos anyuka megnyugtatná, vagy csillapitaná a fájdalmát,tulajdonképpen b*szik rá. Nem az 5hónapos baba a hisztis hanem az anyja.

Elnézést de az ilyen anyai hozzáállásoktól mindig felmegy a pumpa...

2019. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!