Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tud segíteni a gyámhatóság?

Tud segíteni a gyámhatóság?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekem 4 éves. Együtt élünk édesanyámmal és olyan szinten bele szól a gyerek nevelésben hogy szószerint engedélyt kell kérjek ahoz hogy mikor kapjon ki a gyerek. Pedig én tipikusan az az anya vagyok aki inkább könyörög a gyerekének és mar csak akkor csapok ha tényleg muszáj. Ebben az esetben tud segiteni a gyámhatóság?
2019. jan. 14. 08:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
A gyámhagósag nem csinálhat annak semmit ha nyámnyila beszari alak vagy, és nem mersz a gyermeked érdekében anyukáddal szembe szállni...
2019. jan. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Őő


Hány éves vagy?



Mert felnőtt embereknek nem segít a gyámhatóság a szüleikkel való problémamegoldásban.


Igazából a 18 alattiaknak sem, ha mellette rendesen ellátják, nem veszélyeztetik a testi lelki épségüket.


Alapvetőena bjó nevelés lényege, hogy a "csapkdás" fel sem kell merüljön



Egyszerűen költözz el...akkor ezekről nem tudna az édedanyàd

2019. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Ez az hogy már beszéltem anyámmal erről. De nem érti meg. Túlságosan magájénak érzi a gyereket. Elköltözni sajnos még nem tudunk
2019. jan. 14. 08:22
 4/33 anonim ***** válasza:
70%
Csapj az asztalra és ne hagyd anyádra hogy ő mondja meg mit csinálj a nevelésben. Miért nehéz ez?
2019. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Csaptam az asztalra de szó szerint is már. De még sem érti meg,csak ideig óráig. Anyira ki készültem már hogy nagyon. Az étkezéstől kezdve az öltözködésen át mindenbe bele szól pedig akik körölöttünk is vannak tehát a család mind azt mobdja hogy állítsa le magát. De nem. Egyszerűen nem. Ő saját maga is egy furcsa személy olyan mint egy nagy gyerek. Nekem kell kényszeríteni sokszor alapvető dolgokra. Minket is leszart anno gyerek korunkba és most az é gyerekem felett akar anyáskodni. Tudom költőzzek el. Igen ez lenne aegegyszerűbb. Csak fiatalon szültem és az apával se lett jó a helyzet viszont anyám se tudna egyedül élni ezért kölcsönösen segitjük egymást anyagilag de ő át esett a ló túl oldalára . A gyerekemet én szeretném nevelni ,mert ha lenne értelme annak amit mond tehát tényleg nevelés lenne akkor nem szólnék. De olyat csinál hogy. Pl.: fő étkezésnél a gyerek be dobja hogy neki kakaó kell és én azt mondom hogy nem előszőr egyen rendes kaját és majd kap akkor anyám fel áll éx kiabál hohy én éheztetem a gyereket mert nem adok neki kakaót pedig szoktam amikir csak kér de a fő étkezést nem hagyjuk ki. Nem azt mondom nekübk sem mindig kell a kaja de na elöször csak a normalis kaja kell nem holmi édeséggel teli gyömöszölni össze vissza a gyereket. És ezekért képes velem szembe szállni.
2019. jan. 14. 08:37
 6/33 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért csak már nagyon ideges vagyok.
2019. jan. 14. 08:39
 7/33 anonim ***** válasza:
75%

"Tudom költőzzek el. Igen ez lenne aegegyszerűbb. Csak fiatalon szültem és az apával se lett jó a helyzet"


Igen, ez lenne a megoldás. Ha visszamennél az időbe, akkor meg nem is kellett volna szülnöd hisz tudtad hogy milyen anyád, tudtad hogy nincs meg a kellő háttered egy gyerekhez, hisz most sincs, azért nem tudsz elköltözni se.

Dolgozol? Miért nem tudsz elmenni albérletbe?

2019. jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
39%
A gyámhatóság egész biztos közbe fog lépni, ha tudomásukra jut, hogy rendszeresen vered a gyereket.
2019. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Azt fogják mondani, költözz el. Ezért nem kell más nyakára szülni.
2019. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
79%

A gyámhatóság nem tud neked lakást adni hogy elköltözhess tőle. Tehát marad az hogy minden erőddel megpróbálsz önállósodni.

Ha a gyámhatósághoz fordulsz ezzel hogy anyáddal ilyen a viszony és kvázi "nem teljesen oké" agyilag, te viszont nem tudsz/ akarsz költözni, még lehet el is veszik és nevelőszülőnél helyezik el....

Nagyon sajnálom a helyzeted tényleg, de ez így tarthatatlan...:(

2019. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!