Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tud segíteni a gyámhatóság?

Tud segíteni a gyámhatóság?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekem 4 éves. Együtt élünk édesanyámmal és olyan szinten bele szól a gyerek nevelésben hogy szószerint engedélyt kell kérjek ahoz hogy mikor kapjon ki a gyerek. Pedig én tipikusan az az anya vagyok aki inkább könyörög a gyerekének és mar csak akkor csapok ha tényleg muszáj. Ebben az esetben tud segiteni a gyámhatóság?
2019. jan. 14. 08:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
69%

"És nem az anyám nyakára szültem én külön èltem a párommal csak a kapcaolat csődbe ment és anyámmal össze költöztem"


Külön éltél a pároddal, csak aztán vissza költöztél. Aha, mert a pasidtól függtél, de kirakott és máshova nem tudtál menni. Érjük, sokan vagytok így.

Én mindenesetre megint megkérdem hogy miért nem tudsz külön költözni? Miért nem tudsz kivenni egy albérletet?

Gondolom nincs szakmád se, nem értesz semmihez, ha dolgozol is minimálbért kapsz, nincs lóvé kaucióra se. Hát igen, ha Megsértődsz ha nem, ezt bizony te cseszted el, jobban át kellett volna gondolni mikor szülsz, kinek meg minek...

2019. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
83%

A gyámhatóságnak nincs arra kapacitása, hogy felnőttek vitáit megoldja. Akkor foglalkoznak veletek, ha a gyereket bántalmazzák vagy súlyosan elhanyagolják. De ők is csak azt fogják tanácsolni, hogy keress egy megoldást és költözz el. Lakást adni nem fognak, az nem az ő dolguk.

Ha bebizonyosodik, hogy a gyerek egy háztartásban él valakivel aki rendszeresen bántalmazza, és az anya nem változtat ezen, akkor el is vehetik. Jó esetben csak átmenetileg amíg elköltözöl, és közben látogathatod.


Ha az anyád beleszól a gyereknevelésbe, az nem szép dolog, de nem jogi ügy, hanem személyes probléma. Semmilyen hatóság nem fog ezzel foglalkozni, legfeljebb olyan tanácsokat tudnak adni, amiket itt is kaptál.

2019. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
64%

"Örüljetek magatoknak. Mr. Tökéletesek! Köszönöm"


A Mr az hímnem. Ide nők írnak neked, tehát Mrs mint nőnem jelző.

Mrs IQ bajnok.


Sokat tanulhattál.

2019. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
57%
Ba.zd orrba anyádat, ha beleszól, aztán leszokik róla. Az megoldás mindenre. 🤦‍♂️
2019. jan. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
62%

Mi itt mind hülyek vagyunk. Ne hallgass ránk!

Menj el a gyámhatóságra, és ott ezt panaszold el. Biztosan lépni fognak. Valamit.

2019. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
86%

"Senki sem veri pont ez a probléma hogy sürűbben kéne ki kapjon de nem lehet mert a mamika közbe lép"


Könyörgöm, ezzel a szöveggel hívd fel a gyámügyet. Segíteni fognak.

2019. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
86%
És mit mondanál a gyámhatóságon? Segítsenek, mert anyám nem hagyja, hogy rácsapjak a gyerekre mikor szerintem megérdemli! Remélem te is érzed a visszásságot a kérésedben. Amúgy remélem ez csak egy vicc.
2019. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
84%
Igen, a gyámhatóság minden bizonnyal fog segíteni.
2019. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

" és mar csak akkor csapok ha tényleg muszáj."


Csapj oda anyádnak is. Probléma megoldva. Vagy csak a gyereknek lehet?


Amúgy az tényleg megoldás, hogy nevelőszülőkhöz adod, amíg rendbe teszed az életed.

Ez az egyetlen, amiben tud segíteni a gyámhatóság.

És pont ehhez kell a megfelelő érettség, és értelem, hogy felismerd a helyzetet, és felülkerekedj az önzőségeden, hogy "az enyém, nem adom".


Igen, hülye voltál. Ezen már túl vagy. Csak van valami jövőképed? Tervezel elköltözni? Vagy jó ez így, csak rendszabályozza már meg valaki anyádat??? vagy milyen segítséget vársz?

Mit szeretnél, mit tegyen a gyámhatóság?

2019. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Mondjuk költözz el, ha meg nem opció, akkor maradj csöndben.
2019. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!