Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tud segíteni a gyámhatóság?

Tud segíteni a gyámhatóság?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekem 4 éves. Együtt élünk édesanyámmal és olyan szinten bele szól a gyerek nevelésben hogy szószerint engedélyt kell kérjek ahoz hogy mikor kapjon ki a gyerek. Pedig én tipikusan az az anya vagyok aki inkább könyörög a gyerekének és mar csak akkor csapok ha tényleg muszáj. Ebben az esetben tud segiteni a gyámhatóság?
2019. jan. 14. 08:06
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Na ebből van már elegem. Nem a múlttal kellene dobálózni hanem mivel segítséget kértem talán valami hasznos szót vagy ilyesmit vártam volna. Igen tudom elbasztam és?? Df ennél tovább is kellene jutnom. És nem verem a gyerekem idióta! Ha elolvasnád rendesen akkor látnád mi van oda írva! Ja és köszönöm a "segítséget" ennyit a gyakoriról! Az emberekben nincs mar semmi jó szándék csak a piszkálódás és bántás. Sokat érünk azzal hogy azt írtátok akkor kellet vna. Aha.. ja.. és ti vajon mindent jól tetettek a múltban? Én helyre hozni szeretném a gyerekemet nevelni rendesen. Könyörgöm ez is baj? Hat nagyon szépen köszönöm.
2019. jan. 14. 08:58
 12/33 anonim ***** válasza:
50%

Az biztos, hogy szükség lenne a gyámhatóságra, főleg, hogyha anyáddal egyetértésben veritek a gyereket. Nem egy odacsapásról van szó, hanem arról, hogy a pár mondatos történetben is ez a lényeg, és leírod, hogy te ritkábban vernéd, csak amikor "megérdemli" a gyerek. Egy 4 éves! Én ÉLETEMBEN egyszer kaptam egy pofont, azóta is emlékszem rá, na azt tényleg megérdemeltem (a szomszéd néni halálán próbáltam viccelődni, hogy menő legyek a többi gyerek előtt), lehettem vagy 10 éves. Értettem miért kaptam, szégyelltem is magam, és ezen van a hangsúly, felfogtam, hogy miért kaptam. Egy 4 éves gyerek bántalmazására semmilyen mentség nincs.


Szóval ki kellene menteni szerencsétlen a hülye anyja, és a hülye anyád kezei közül. Amúgy meg semmi jogod nem lenne beleszólni az anyád nevelési szokásaiba, hogyha a nyakára szülted a gyereket.

2019. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
52%
Ez a gyerek verős troll , ne foglalkozzatok vele.
2019. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
46%

Hiába vagy megsértődve, normálisék akkor sem szülnek az anyjuk nyakára, pont ezért. Még mindig nem írtad meg, miért nem tudsz elköltözni, mert dolgozni már tudsz mert négy éves a gyerek. Gondolom megvan a nyolc általánosod aztán ennyi, max. gyárba tudnál menni, de a bejárás, több műszak biztos nem megoldott. Ugye?

Igen, ezt te cseszted el, fiatalon szültél a semmire, jó végzettség nélkül, most meg tűrheted anyádad.

2019. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
92%
Ok. Akkor itt a segitseg: mivel anyádtól nem tudsz elköltözni, a gyerekneveles pedig nem megy neked, a gyereket beadod átmeneti nevelésbe. Miután így rá nem kell költeni, időt se kell ráfordítani, fogod magad és nekiáll 7/24 ben dolgozni, hogy pénzt gyűjts. Ha meg van két havi kaució való, kiveszel egy kis szobát/lakást és magadhoz veszed a gyereket.
2019. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Az eszem meg áll! Hol látsz te itt olyat hogy ritkábban verném a gyereket? Senki sem veri pont ez a probléma hogy sürűbben kéne ki kapjon de nem lehet mert a mamika közbe lép. Én magam alapból nem cagyok olyan inkább könyörgöm neki napokig. Hogy lehetnek ilyen emberek a világon pontosan miattatok tart ott az emberiség ahol tart. Akik igy ki csavarják az egész történetet! És nem az anyám nyakára szültem én külön èltem a párommal csak a kapcaolat csődbe ment és anyámmal össze költöztem mivel rá is ráfért a segítség és rám is. Mi ezzel a probléma? Nagy szájuak?? Nem ezzel va a baj. Hanem azzal hogy anyám bele szól a gyerekem nevelésébe! Tudtok olvasni.. de áhh inkább hsgyjuk is. Örüljetek magatoknak. Mr. Tökéletesek! Köszönöm
2019. jan. 14. 09:09
 17/33 anonim ***** válasza:
66%
Amit a 15 ír az mondjuk egész jó ötlet...
2019. jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
91%

Miért vagy felháborodva? Te írtad ki a kérdést. Miért nem költözöl el? Gondolom a nyolc általánosod csak megvan ,,elmész a gyárba dolgozni vagy kapálni, családi pótlék, adókedvezmény, gyerektartás és máris ki tudsz venni egy lakást.

Én is egyedül nevelem a fiam , de eszembe nem jutott volna anyukámhoz költözni. Ha felnőtt voltál gyereket csinálni legyél felnőtt ellátni is!

2019. jan. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Na jó! Elég volt! Nem hagyom a gyerekem senkire! Ő az enyém és küzdök érte. Normáliséknál lehetne normálisan is válszolni. De mindegy. Olyan dolgokat hozza tesztek hogy az ember haja az égnek áll! Normálisék.
2019. jan. 14. 09:12
 20/33 anonim ***** válasza:
90%
De mégis mi a jó eget vársz, kérdező? Egyértelmű, hogy anyád nem fog változni. Egyértelmű, hohy a gyámhivatal nem fog kimenni és rászólni, hohy "kedves Marika néni, hagyja hogy a Zsuzsika nevelje a Pistikét és ne szóljon bele, különben irgum burgum". Egyértelmű, hogy nincs elég jövedelmed. Egyértelmű, hogy mindenki más hibás a szemedben, csak te magad nem. 3gyaltalan nem dolgozol? Mert minimálbér, családi pótlék, gyermektartas azért egy szoba bérlésére egyértelműen elég. Pláne hogy egy 4 éves egész nap oviban van, ahol ingyenes étkezést is kap, ergo otthonra neki már nem sok minden kell.
2019. jan. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!