Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan nőket kérdeznék akiknek...

Olyan nőket kérdeznék akiknek nincs gyerekük és elköttették magukat 30 év alatt . Megbántatok e a döntést?

Figyelt kérdés

2019. jan. 19. 12:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
47%
15: Nincs bajom azzal, ha valaki nem akar gyereket, és szerintem is sokan nem valók szülőnek és ha nem vállalnak, az nem baj. (A "macskás vénlány"-t egy gyerektelen ismerősöm mondta magára, félig humorként, elnézést, nem akartam ezzel senkit bántani. Nagyon jófej macskás vagy kutyás "vénlányokat" is ismerek.) De a 30, sőt 40 év alattiak többségének a környezetemben még nagyon sokat változtak a céljai, értékrendje, általában konzervatívabbak lettek és a karrierről, élvezetekről, a családra, biztonságkeresésre tolódott át a hangsúly, fontossági sorrend. Szerintem sokan akkori fejükkel nem vállaltak volna gyereket, mert megijednek, ha látják a jövőt, de ebből a legtöbb ennek ellenére mégsem csinálná vissza a mai fejével - ha ez így érthető - és ez nem csak a önvédelmi mechanizmus vagy a "facebook-ego" számlájára írható ködösítés vagy ellentámadás, hanem egyszerűen szeretik a gyereküket (és a sajátjukat, nem pedig úgy általában).
2019. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!