Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem irritáló és...

Csak szerintem irritáló és kultúrálatlan ha valaki így nevezi/beszél a gyerekéről?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom azt a közösségi oldalakon, hogy az anyukák vagy apukák nem azt írják, hogy pl: "Tegnap beteg lett a 3 hónapos gyermekem." VAGY "Megyünk a játszótérre a 4 éves kislányommal." stb.


HANEM azt írják illetve gyakaran hallom, hogy: "Megyünk a játszótérre a 4 évesemmel." "Tegnap beteg lett a 3 hónaposom." Tehát úgy nevezik a gyerekeiket, hogy X hónaposom/évesem.


Én ki vagyok az ilyen "Tegnap hányt a másfél évesem." kifejezésektől. Erre legszívesebb kérdőre vonnám, hogy: "A másfél éves mid? Kutyád? Macskád? Hörcsögöd?"


Szerintetek is gáz így beszélni egy gyerekről vagy csak én vagyok túl érzékeny? 🤔


2019. febr. 4. 20:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is paraszt,de ennyire nem húzom fel magam rajta. Viszont sokkal gázabb az "Isten éltessen a 4 éves szülinapodon"...
2019. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
67%
Csak szerinted.
2019. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
Nem kérdező, itt úgy szokták a legtöbben, hogy "a 3 hósom". Még irritálóbb. Szerintem igazad van.
2019. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
57%

Sok irritáló van.

Nekem a legiritalobb hogy egy éven túl is hónapokban számolnak.

Biztos nem tudják kiszamolni az pontosan hány év hány hónap szóval végül is sajnalhatom is őket..

Vagy annyira babának akarják meg 2 évesen is hogy nem bírják feldolgozni már ne az ezért csinalhatjak?

Mindenesetre idétlen.

Az ember addig számol hónapokban amég be nem tölti az egy evet utána teljesen felesleges.

Mármint a normális fajta.

2019. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
17%
Azért hívják őket így, mert bizonytalanok abban, hogy a gyerkőc fiú vagy lány, esetleg valami más akar lenni. Amikor pedig kezdi az iskolát, már határozott elképzelése van a nemi identitásáról.
2019. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
88%
Nekem van egy 7796 naposom 😂
2019. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
67%

3 éves korig nagyon fontosak a hónapok, mert addig olyan gyors a fejlődés, (amit vezetni kell) hogy hónapok is számítanak. Nem mindegy, hogy a gyerek 21 hónaposan nem beszél még, vagy 27 hónaposan. Pedig mindkettőre azt mondod, hogy 2 éves.


Szerintem, ha a szövegkörnyezetből kiderül, miről beszél az ember, akkor nem kell megnevezni, elég rá így hivatkozni.


Pl ha fogorvosnál vagyunk és azt mondom, hogy a bal alsó hármasom fáj, az teljesen rendben van. Ugyanígy gyereknél is, ha így utal rá, mert gyerek a téma, engem nem zavar.


A 4 éves szülinap nagyon gáz, ezt még sosem hallottam, max nyelvbotlásnak tudom elképzelni.

2019. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem pedig nincs vele semmi probléma, mostanában elterjedt fordulat a nyelvben, ami se nem jó, se nem rossz.


Ha két egymásnak ismeretlen anyuka vagy apuka találkozik a játszótéren, előbb-utóbb előjön a kérdés, "mennyi idős a kisgyerek".

Mert a gyerek életkora rengeteg információval szolgál a másiknak arról, hol, milyen stádiumban tartanak a nevelésben, fejlődésben. Pl. ha valaki a "pár hetesére" hivatkozik, tudom, hogy esélyes, hogy az álmatlan éjszakák idejét élik, míg ha valaki a "3 éveséről" beszél, akkor valószínűleg nyakig benne vannak a dackorszakban. Mind egy-egy életszakaszra utaló információ.

Szóval nem véletlenül tartják fontosnak az anyukák, hogy az életkort hangsúlyozzák, fontosabbnak, mint hogy kisfiúról vagy kislányról van-e szó.

És mivel a köznyelv ugyanakkor szeret rövidíteni, hát nézzük el nekik ezt a megfogalmazást.

2019. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
77%

Ne fújd fel ennyire. Ide nyilván nem fogják kiírni, hogy Henrietta Annával sétáltunk az utcán, vagy Nándor Péterrel lementünk a játszótérre. Élőben pedig nyilván nem 14 hónaposomnak hívják a gyereket, vagy így beszélnek róluk másoknak.


Itt a legtöbb kérdésben az se fontos, hogy milyen nemű a gyermek, hanem az, hogy mennyi idős. Erre pedig teljesen jó a 14 hónaposom kifejezés.

2019. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a válaszokat :)

Amúgy ma frankfurti levessel vártam a munkából haza érkező 34 évesemet mert az a kedvence. Hétvégén meg majd megyünk az 53 és a 57 éveseimhez látogatóba.

2019. febr. 4. 21:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!