Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem irritáló és...

Csak szerintem irritáló és kultúrálatlan ha valaki így nevezi/beszél a gyerekéről?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom azt a közösségi oldalakon, hogy az anyukák vagy apukák nem azt írják, hogy pl: "Tegnap beteg lett a 3 hónapos gyermekem." VAGY "Megyünk a játszótérre a 4 éves kislányommal." stb.


HANEM azt írják illetve gyakaran hallom, hogy: "Megyünk a játszótérre a 4 évesemmel." "Tegnap beteg lett a 3 hónaposom." Tehát úgy nevezik a gyerekeiket, hogy X hónaposom/évesem.


Én ki vagyok az ilyen "Tegnap hányt a másfél évesem." kifejezésektől. Erre legszívesebb kérdőre vonnám, hogy: "A másfél éves mid? Kutyád? Macskád? Hörcsögöd?"


Szerintetek is gáz így beszélni egy gyerekről vagy csak én vagyok túl érzékeny? 🤔


2019. febr. 4. 20:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
74%
Hát én azt hittem, hogy nagyon szőrszálhasogató vagyok, de ez speciel pont nem zavart sosem. Pedig tényleg sokminden zavar, a "hós", a "pisiltünk, kakiltunk, jön a fogunk", a "tápi, iszi, tejci" és hasonlók, de ebben tényleg semmi rosszat nem látok. Nyilván kiderül a szövegkörnyezetből, hogy a gyerekéről van szó, vagy ha a facebookon egy babás-mamás csoportban ír, akkor is elég egyértelmű. Én főleg csoportokban szoktam ezt a kifejezésmódot látni, számomra elég egyértelmű az oka. Azt általában a többiek szokták tudni (ahol nem többezren vannak), hogy kinek milyen nemű a gyereke, sokszor még a neveiket is, viszont a pontos életkorát nem biztos, hogy mindenki fejben tartja. Ezért nem is érzi fontosnak az anyuka, hogy megemlítse, hogy neki most a KISLÁNYÁRÓL, vagy a KISFIÁRÓL, vagy Józsikáról, Bözsikéről van szó, mert azt tudják a többiek, csak a korát szeretné pontosítani, mielőtt feltesz egy kérdést rá vonatkozóan.
2019. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a legirritálóbb, és attól tényleg falra mászok: "babás vagyok" "babás a hasam" "babásodtam"....el nem tudom képzelni miért kell ilyen IQ csökkentett módban beszélni arról hogy várandós.
2019. febr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
82%

Én még soha nem láttam a facebookon egyik ismerősömnél sem, hogy olyan lett volna kiírva: a 10 hónaposommal ide oda mentem.Lehet az ismerőseidet kellene jobban megválogatni.

Csak itt olvastam ezt a kifejezést itt viszont számomra egyértelmű, hogy ha a gyerekvállalás témakörben van a kérdés akkor, nem kutyáról,macskáról,tengerimalacról kérdez az illető(főleg mert máshol van az állatok témakör) hanem a gyerekével kapcsolatban.Ennek megállapításához még túl nagy intelligencia sem kell.De úgy néz ki valakinek nehézséget okoz az értelmezés.

2019. febr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
76%

Nem gáz.

Ha te nem érted, hogy a húsz hónaposa egy gyerek, nem a másik a hülye. Pontosan tudod, hogy gyerekről van szó.

A te életedben ez mit befolyásol?

Meg mi az, hogy nem elegáns?

Biztos kivagy a fütyi-kaki szavakból is és a te gyermekednek nem kakis hanem székletes pelenkája lesz.... A te hozzáállásod sokkal gázabb...

2019. febr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
79%

A 8 as mindent leírt, amit én is gondolok.

Egyrészt gyors infó arról hol tart a másik ( a gyerekezés életszakaszaiban) másrészt pedig egyszerű rövidítés. Az információ gyorsaság korát éljük .

Mindent minél rövidebb idő alatt szeretnénk megtudni, elvégezni, megvalósítani.


Gondolom te mindig mindenhol választékosan fogalmazol, sosem rövidítesz semmit :)


Elmész a mozgóképszínházba vagyfutball mérkőzésre a 34 éveseddel , mielőtt elfogyasztasz egy fagylaltot vagy ropogós pálcikát ... :)

És persze hónapokat is mindig kiírjátok írásban 2019. február , véletlenül se febr.

2019. febr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
51%

További emlékeim.. 1 év alatti baba nem gyerek, 1 év feletti nem baba, hanem gyerek. Ugye gyermek ne legyen, az gáz. Fiú/lány (!) se legyen, kisfiú vagy kislány. Nem tudod már hogy nevezd, hogy mindenkinek megfeleljen? Nem baj, ha sehogy se nevezed, simán "x hónaposom/évesem" az se jó..


Néha bánom, hogy jó a memóriám és emlékszem minderre...


21-es voltam

2019. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon kreténül hangzik, de ezek szerint tök normális ez a kifejezés. Na mindegy... Mindenki úgy hívja a kölkét ahogy akarja.
2019. febr. 5. 09:06
 28/35 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem, miért gáz. Én is nevezem 8évesemnek vagy másodikosomnak. Attól függ, hogy mi a kérdés, miért írom le... ha egy beszélgetésben pusztán csak az releváns, hogy hanyadikos a gyerekem, nem fogok kitérni arra, hogy fiú vagy lány, esetleg 8 vagy 9 éves, hanem pusztán csak "másodikosom" van. Ha az a kérdés, hogy milyen nemű, akkor fiam van, nem írom le, hogy hány éves, iskolába jár-e stb.

Ennyi. Pusztán az írásos kommunikáció egyszerűsítése, rövidítése, tömörítése a cél.

2019. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
55%

Hiába vicceskednek meg értetlenkednek itt sokan, a gyerekeket minimum 2,5 éves korig pedig hónapokban illik megjelölni.

Egy 22 hónapos és egy 26 hónapos 2 éves között például csak olyan apró eltéresek lehetnek, hogy az első sokszor csak néhány szót tud, ránézésre és viselkedésre gyakrak kisbabás, míg egy 26 hónapos már folyékonyan mondatokban, helyesen ragozva beszél, tekerős biciklit hajt, 30 darabos kirakókat kirak egyedül...stb

Egy 16 hónapos pl már rég nem egyéves, de másfél évesnek se mondható, mert ebben a korban pont az a 2 hónap annyit számít mint felnőtteknél két év.

2019. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
83%
Hát kedves kérdező, a stílusodból ítélve neked bizosan lenne még mit tanulnod a kultúrált viselkedésről!
2019. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!