Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem irritáló és...

Csak szerintem irritáló és kultúrálatlan ha valaki így nevezi/beszél a gyerekéről?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom azt a közösségi oldalakon, hogy az anyukák vagy apukák nem azt írják, hogy pl: "Tegnap beteg lett a 3 hónapos gyermekem." VAGY "Megyünk a játszótérre a 4 éves kislányommal." stb.


HANEM azt írják illetve gyakaran hallom, hogy: "Megyünk a játszótérre a 4 évesemmel." "Tegnap beteg lett a 3 hónaposom." Tehát úgy nevezik a gyerekeiket, hogy X hónaposom/évesem.


Én ki vagyok az ilyen "Tegnap hányt a másfél évesem." kifejezésektől. Erre legszívesebb kérdőre vonnám, hogy: "A másfél éves mid? Kutyád? Macskád? Hörcsögöd?"


Szerintetek is gáz így beszélni egy gyerekről vagy csak én vagyok túl érzékeny? 🤔


2019. febr. 4. 20:54
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
73%
Túl érzékeny vagy, mert megsértődtél, h nem béget veled mindenki h deee naasgxon gáz és ezért egyre erősebb kifejezéseket használsz. :))) Ez most nem jött be, te lettél a többség által kreténnek nézve, bocsi. :))))
2019. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%
Nahát, most szerintetek abból hogy egy kisgyerek 23 vagy 26 hónapos már egyből messzemenő következtetéseket lehet levonni a fejlettségi állapotáról. Ha a kérdező azt a kérdést tette volna fel, hogy baj e hogy a 13. hónapos kisfiam még nem tud deriválni, akkor meg mindenki azt írja, hogy ez minden gyereknél máskor van, kb 1 és 9765 hónapos kora között kell ezt vagy azt tudnia, nem számít hány hónapos, stb.
2019. febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
36%
Néhányan hogy tudtátok ennyire félreértelmezni a kérdést? :D Egyáltalán nem az volt a téma, hogy a gyerek korát hónapban vagy évben "illik"-e mondani, hanem hogy a kora alapján hivatkoznak rá (nem a kétéves gyerekem, hanem "a kétévesem", nem a három hónapos babám, hanem "a három hónaposom"). A többség tökéletesen értette, miről szól a kérdés, néhányan meg elkezdik bizonygatni, hogy de, igen, hónapokban kell mondani kétéves korig, mintha ez lenne a téma.
2019. febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nem is helyes a kifejezés, ugyanis ha már valaki ilyen kreténséget mond, akkor mondja helyesen. A két évesÜNK! Ugyanis apja is van a gyereknek, nemcsak az anyáé.
2019. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem 34-es, ha nincs jelen az apa a beszélgetésnél, akkor nem helyes. Pl te sem mondod, hogy anyukánk 50 éves, ha nem áll melletted a tesód.

33-as, maga a kérdező dobta fel ezt a labdàt. Egy gyerek kora rengeteg infóval szolgál, nemúgy mint egy felnőtté. A férje korának csak akkor van jelentősége, ha 20 évvel idősebb vagy fiatalabb nála 😉

Egyébként, ha valaki kötözködni akar, annak mindegy mivel érvelsz.

(csak mellékesen jegyzem meg, hogy utálom a kelkáposztafőzeléket)

2019. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!