Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova tunt az a kerdes, hogy:...

Hova tunt az a kerdes, hogy: "titeket nem zavar, hogy a gyerekeseknek mennyi elojoguk van a gyerektelenekkel szemben?

Figyelt kérdés
Az elobb meg olvastam, erre eltunt. Sehol nem talalom.
2019. febr. 14. 09:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

"A nyári tábor pedig nem luxus, hanem kényszer a dolgozó szülőknek, ugyanis nincs annyi szabadság, amennyi kellene egész évre."

Igenis luxus. Nem tábor kell tízezrekért, hanem nyári napközi. Ugyanis másnak sincs annyi szabadsága, de attól még sokaknak nem futja táboroztatni nyáron a gyereket.

2019. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%
Az oltás pont rossz példa volt. Ha csak a Bexsero-t nézzük, vegyük, hogy 100ezer, azt 3 gyerekre a családi adókedvezményből 3 hónap alatt megspórolod, ha nem ikrek, nem is egyszerre kell. Ugyanez az oltás egy gyereknek a családi adókedvezményből 10 hónap alatt spórolható össze. Így már érthető, miért mondjuk, hogy aránytalan a különbség? Nem Tőled, Tőletek sajnálom. Amit leírtál, az alapján felelősen vállaltátok be a 3-at, tök szuperek vagytok, és sok boldogságot kívánok!
2019. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom, te hol élsz, de nálunk nincs nyári napközi. Amint vége az iskolának, következő héten ugyanúgy az iskolában már indítják is a tanárok a 25-30 ezres foci meg tánctáborokat.
2019. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
37%
Megértem, hogy az egy gyermeket nevelők sértve érzik magukat, hiszen minden gyermek egyenlő. Csak rosszul esik az állandó támadás, miközben három gyerek háromszor annyi melóval jár és az a kis plusz nincs arányban azzal, amennyit rájuk költünk. Nem beszélve, ha nagyobbak lesznek, győzzük majd finanszírozni a tanulmányaikat, utazást, bérleteket, a kütyükről, ruházkodásról már nem is beszélve. Mi ugyanúgy háromszor fizetünk osztálypénzt, csoportpénzt, kirándulásokat, tanároknak, óvónőknek ajándékokat, semmi kedvezmény nem illet.
2019. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
76%
Igen... három gyerek háromszor annyi melóval és háromszor annyi költséggel jár... csakhogy 3 gyerek után nem 3x, hanem 10x annyi a támogatás és a kedvezmény, mint 1 gyerek után (már ha 1 után jár is bármi)
2019. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Pont az olyanok miatt nyílik mindenki zsebében a bicska, mint a 3 gyerekes. Most bocsi, de nem érdekel, hogy neked mi mennyibe kerül. A másik oldalról viszont nem számolgatom azt sem, hogy elengednek-e 10 perccel hamarabb, vagy hány plusz szabad napod van. Nem gondolom, hogy jelentős javulást okozna az életemben 10 perc, ha neked igen, akkor legyen. Felőlem aztán lehet ennyi előnyöd, nem zavar. Ami zavar az a folyamatos nyafogás, hogy jajj milyen nehéz. Nyilván nehéz, de gyanítom nem hármas ikreid vannak, szóval tudtad, hogy mivel jár bevállalni még egy gyereket. Lehet, hogy én csak a lábamat lógatom hozzád képest, de tippelj miért nincs 3 gyerekem...
2019. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
59%

"Akiknek nincs azok meg folyton hatranyt szenvednek emiatt.


Nem olvastam el minden hozzaszolast, de nem tudok peldat mondani erre. Pontosan hol is szenvedsz hatranyt?"


Túlóra: Marikának sietni kell a kölykökért, így neked kell túlórázni.

Betegség: Marika ma megint nem jött dolgozni, mert az x. kölyke beteg. Meg kell csinálni az ő munkáját is.

Hétvége, ünnepek: van ez a feladat, meg kell csinálni. De Marikának gyerekei vannak, neked kell megcsinálni.

Szabadságolás: először Marika választ időpontokat, mert neki vannak gyerekei.


Soroljam még?

2019. febr. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

koszi mindenkinek :)

Beke van, amugy. A kerdes sehol nem szolt a 3 gyerek kontra 1 gyerek dologrol, en annyit kerdeztem, hol van az az eredeti kerdes, mert eltunt. Ezt is lehet nyugodtan toroltetni, bar szerintem akit zavar valami, az ne olvassa. Senkinek nem tartanak rotringot a fejehez, hogy marpedig olvasd :)

en mindenkit most azonnal felpontozok, es kellemes hetveget!

2019. febr. 15. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!