Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A biróság az ujszülött gyermek...

A biróság az ujszülött gyermeket kinek adja ha az annyja kiskorú?

Figyelt kérdés

Sajnos volt gy 17éves barátnöm ! Én pedig 18 leszek ! És külön mentünk párkapcsolati okok miatt egy időre ! Valószinű hogy már külön is maradunk.Szóval mivel a barátnöm kiskórú még igy az anyja fogja átvenni a gyámságot igy ha én teszek egy apaságit akkor nekem nekem és az anyósomnak van 50-50%joga törvényileg ahhoz a gyermekhez !

De mi van akkor ha én nem mondok le arról a gyermekröl ? Ugyan ennyi erővel az én édesanyám is lehetne az ő gyámja !

Plusz nekik nincs ugy jövedelmük !

Nekünk van ! Nekem van havi 130ezres fizetésem ! Van jogsim ! Van autóm,És readásul nekem van saját házam is !

De nekik még saját házuk sincs talán majd albérletbe költöznek vagy valami ilyesmi .... Szóval értem hogy nem tilthatom ell és talán nem vehetem ell az anyjától 100százalékosan ?!



A válaszokat elöre is köszönöm !


2019. febr. 20. 23:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Az önjelölt jogászok fogják már be a szájukat... Majd ha a Ptk.-t bevágták, és képesek elmondani normálisan a cselekvőképességnek a fokozatait, akkor okoskodjanak.

A 18 év alatti személy KISKORÚ! Tök mindegy, hogy 15, vagy 17 éves. Ha nem kötött érvényes házasságot, akkor bizony kiskorú.

2019. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Lényeg ami a lényeg az anyukája a barátnömnek állandóan legyogyszerezi magát ! Volt rengeteg olyan amikor le is ált a szive ! A mamája szin ugy idegi alapokon gyógyszert szedd ! Szóval ilyen feleötlen emberek közt nem akkarnám hagyni a babámat
2019. febr. 21. 14:55
 13/34 A kérdező kommentje:

De ezek már nem mostnában fordultak elö igy a gépben benne leszek ezek ?

Meg azt is megnézik majd hogy a mamája gyógyszerek és alkalmanként iszik is rá ?

Mert ezek ilyen emberek !

És ezt én nem tudtam hogy milyenek ezek

2019. febr. 21. 14:56
 14/34 A kérdező kommentje:
Édesanyám akkarja átvenni a gyámságot mert tölük fél nagyon ! Mivan ha ö ugyból begyogyszerel ? Mi történik akkor ha nem ugy tudja nevelni ?
2019. febr. 21. 14:58
 15/34 A kérdező kommentje:

Nem vágok fell a keresetemre mert tisztában vagyok vele hogy mire elég és mire !De! Az ök nem dolgoznak sehol ! Nem kerenek meg semmi forintott !

Talán emegy az anyja a barátnömnek folgozni de akkor is csak önkormányzathoz

2019. febr. 21. 15:00
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Te csinálsz gyereket 17 évesen, de ők a felelőtlenek. Aha, értem. :D


Szegény gyerek, elég nehezített pályán kezdi az életet.

2019. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hiába is erősködsz már itt reggel óta ,,az anyától NEM veszik el a gyereket , teljesen mindegy hány éves.

Amit tehetsz, számolgathatod mennyi gyerektartást kell majd fizetned.

2019. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Istenem , tanulj már meg írni ! Gyötrelem ezt így olvasni . Tanulni kellett volna még , nem gyermeket csinálni .Süt belőled a rosszindulat a kötekedés az megy ...

Tudtommal a nem a nagymama vállalt gyermeket hanem ti Próbálj inkább segíteni a volt párodnak , és jobb kapcsolatot kialakítani vele , velük a közös gyerek végett. Nézd meg , hogy hogy nevelik először is , aztán majd eldöntöd hogyan tovább.

2019. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Pár kérdés:

mennyi a jövedelme a családnak, ahol a lány él?

Ő jár iskolába?

Milyenek a lakáskörülményeik? Hány szoba, mekkora ház, kosz, mocsok vagy tisztaság van?

Gondozásban van? (jár hozzájuk családsegítő?)


Ha ezekre a kérdésekre ŐSZINTÉN válaszolsz, akkor tudok objektív véleményt mondani.


Ha a családsegítő-védőnő-gyámügy úgy látja, hogy nem megfelelőek a körülmények, megtehetik, hogy nem engedik haza a kórházból a babát. Ebben az esetben van lehetőséged, NEKED, nem anyukádnak, ha mire megszületik, már nagykorú leszel

2019. febr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy inkább a lány családjával akarsz kiszúrni, nem a baba iránti szeretet miatt akadékoskodsz. Ha hozzád is kerülne, mert tegyük fel hogy az anya családjában tényleg ennyire rossz a helyzet... El tudnád látni? Elmennél gyedre, vele lennél napi 24 órában, etetnéd 3 óránként és cserélnéd a pelenkáját napi 10-szer?

Ha jön a foga, és éjjel-nappal nyűgös, lemondanál a programjaidról, hogy egy síró kis csomagot vigasztalhass? Ha mész valahova, vinnéd magaddal hordozóval, tápszerrel, pelenkázó készlettel felszerelve, teljes harci díszben? Tudnál úgy élni, hogy egy kisgyerek szempontjait mindig a sajátod elé veszed? Hogy minden reggel bölcsibe/oviba viszed, délután meghallgatod milyen napja volt, szabadidődben vele játszol, ha beteg otthon ápolod?


Nem támadni akarlak, de szerintem nem gondoltad át alaposan, hogy mivel jár a gyereknevelés. 18 éves fiúként nagyon kevesen lennének képesek a bulikat kakis pelusra cserélni.

2019. febr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!