Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A biróság az ujszülött gyermek...

A biróság az ujszülött gyermeket kinek adja ha az annyja kiskorú?

Figyelt kérdés

Sajnos volt gy 17éves barátnöm ! Én pedig 18 leszek ! És külön mentünk párkapcsolati okok miatt egy időre ! Valószinű hogy már külön is maradunk.Szóval mivel a barátnöm kiskórú még igy az anyja fogja átvenni a gyámságot igy ha én teszek egy apaságit akkor nekem nekem és az anyósomnak van 50-50%joga törvényileg ahhoz a gyermekhez !

De mi van akkor ha én nem mondok le arról a gyermekröl ? Ugyan ennyi erővel az én édesanyám is lehetne az ő gyámja !

Plusz nekik nincs ugy jövedelmük !

Nekünk van ! Nekem van havi 130ezres fizetésem ! Van jogsim ! Van autóm,És readásul nekem van saját házam is !

De nekik még saját házuk sincs talán majd albérletbe költöznek vagy valami ilyesmi .... Szóval értem hogy nem tilthatom ell és talán nem vehetem ell az anyjától 100százalékosan ?!



A válaszokat elöre is köszönöm !


2019. febr. 20. 23:32
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Rosszak a körülmények !

Talán elköltöznek elbérletbe de az nem ér semmit mert egyiköjüknek sincs munka helye ! Az anyjának van annyi esze hogy ugy gondolja hogy 3lány plusz az én pici gyeremekem hónapi juttatásából fizdtnék a dzàmlákat iskoláztatják a gyereket és abból akkarnak élni

De ez lehetettlen egyszere megoldani annyi pici összegböl !

2019. febr. 22. 10:53
 22/34 A kérdező kommentje:

Szóval pénzügyileg ők a 0án vannak velem szemben !

Ráadásul nem rngednek apasági nyilatkozatot se rakni tehát a volt exem nek az anyjáé igy a 100százalékoy jog !

Magyarul letagadják hogy én vagyok az apa ! Sőt van rá esély hogy ell is tiltanának tőlle !

2019. febr. 22. 10:56
 23/34 A kérdező kommentje:
Szóval abszolult ndm a család ellen vagyunk de én 18éves létemre teljesen eltudnám őt tartani és a sirását is birnám ! Miért ? Mert az a bizonyos apai ősztön van bennem ami sajnos a mostani fiatalokban nincs meg ! Nem diszkozom ! Nem hajkurászom a rossz zülött diszkós kábitoszeres életett ! Mert nem olyanra nevelt a családom!
2019. febr. 22. 10:59
 24/34 A kérdező kommentje:
A 3gyermek után kb kapnak 100ezret plusz egy két kevdzményt ! Én azért irom azt hogy saját magam kapok havi 1e0ezret mert meltem még 2ember él ebben a háztartásban anyukám ell szeretne vele menni gyesre vagy nem tudom abból is megkapná a pénzt plusz nagybátyám is itt él velünk.neki szintén 78ezre jár havonta és más az anyagi háterünk mint nekik!
2019. febr. 22. 11:05
 25/34 anonim ***** válasza:
59%

Akire neked szükséged az a gyámhatóság, bemész, elmondod ezeket, bemehet veled anyukád, ott segíteni fognak.


Ismerek olyan családot, ahol az apuka édesanyja lett mindkét unoka gyámja-holott ott nagykorú volt anyuka, volt háza és keresete is.


ott meg fogják tudni mondani, hogy válhatsz hivatalosan az édesapjává a születendő gyermeknek. Apasági nyilatkozatot te nem tehetsz, az édesanya ismer el téged a gyermeke édesapjának, azt az anyuka teszi, nem te. Ha nem tesz apasági nyilatkozatot, nyilván nem kényszeríthető...

2019. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Nem kényszeríthető, viszont az apa ugyanúgy indíthat pert az apaság elismeréséért, mint az anya. Ilyenkor dns vizsgálattal megállapítják ki az apa, és ennek fényében tárgyalják meg a láthatást, gyerektartást, elhelyezést.

Az előző jól mondta: ha tényleg annyira rossz a helyzet, neked kell elindítanod a folyamatot a gyámügynél. Ők nem fogják tudni maguktól, ha gond van.

A védőnő megvizsgálja a helyet ahová az anya haza tervezi vinni a gyerekét, de ha fel tud mutatni egy tiszta lakást és egy kiságyat melegvízzel, fűtéssel, haza fogják engedni. Magától nem tudja a kórház és a gyámügy, hogy a nagyszülő gyógyszerfüggő-e. A védőnő csak a körülményeket nézi, legfeljebb rákérdez, hogy kik fognak egy lakásban élni a babával. Ha komolyan magadhoz vennéd, neked kell intézkedned.

2019. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

És az anyagi jólét érdekében hogy járulhatnak ell ?

Mondjuk mennyi az a havi összeg amiböl elltarthatnak egy gyeremeket !

Mert van egy 7éves kislány ! Van egy 14éves kamasz lány is

2019. febr. 22. 12:22
 28/34 A kérdező kommentje:
Meg az én volt barátnöm ! Az ö édasanyjával ! De ha egy 17éves lány nem biztosra de kap a terheség után egy olyansfajta depresdziót vagy nem de az anyja kkor is ott krll legyen a babánál mert egy 17éves lany nem tudja ugy gondozn
2019. febr. 22. 12:24
 29/34 A kérdező kommentje:

Tehát nem mehet ell dolgozni ! A babából kap pár kedvezményt meg a három gyermek után ha jól tudom talán 100ezret !

De annyiból nem lehet gondolom fenttartani egyereket plusz egy csecsemöt plusz a rezsit meg ha elmennek albérletbe azis

2019. febr. 22. 12:27
 30/34 anonim ***** válasza:

nincs ilyen havi összeg. ez társadalmi megegyezés, nincs ilyen havi összeg, emiatt 25 ezer a gyes, és 200 ezer az átlagfizetés.

Egyébként 150 ezer forint/fő a létminimum, ergo egy két gyermekes család, ahol egyedül neveli szülő a gyereket minimum 450 ezer forint kellene a megélhetéshez. No hát maradjunk abban, ezt meglehetősen kevesen tudják teljesíteni, talán még teljes családban is. Teljes családban is csak két nettó 300ezres fizetéssel.


MIvel állam határozza meg a minimálbért, nem nettó 300, illetve a szociális ellátások összegét nem firtathatja mennyiből élsz. Nem tudom átlagnyugdíj van e 150 ezer, ápolási, rokkantnyugdíj, munkanélküli,?????Ha számokérné barátnődet, akkor ő joggal mondhatná, kérem a 300ezret havonta tőled, GYESként, hiszen gyermek mellett nem tudok dolgozni, illetve majd ha dolgozom, a nettó 300-at garantáltan.

Ebben az esetben megkérdezhetné állam bácsi, na és miből élsz, addig nem. És nem is teszi.

2019. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!