Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Huszonegynéhány éves frissen...

Huszonegynéhány éves frissen végzett védőnő? Valakinek jó tapasztalat?

Figyelt kérdés

A jelenlegi védőnőnk nyugdíjba megy pont abban a hónapban, amikor születik a babánk. Első baba, és nagyon hasznos tanácsokat kaptunk már eddig is a védőnőtől. Vannak gyerekei, unokái.

Aki helyette lesz az most végzett, fiatal, gyereket csak tankönyvben látott. Előre félek, mennyi haszna lesz ennek így... Volt valaki hasonló cipőben? Lehet egy ilyen kislány is hasznos?


2019. febr. 21. 16:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Anyukám védőnő volt, januárban ment nyugdíjba. A kolléganője egy fiatal frissen végzett no volt. Én a legtöbb tanácsot segítséget tőle kaptam. Már nem dolgozik otthon van a saját babájával, de ha elakafok most is tőle kerek tanácsot.
2019. febr. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gyerekorvos, védőnő és ugyan nem ez a munkakör, de óvónő és tanárnő is saját gyerek nélkül kezdi el a pályafutását.


Amikor a 2. kislányom született, akkor került hozzánk a körzetbe az új védőnő. Igaz nem frissen végzett volt (2 évvel korábban végzett), de nem volt gyereke. Azóta született még egy kislányom, és még mindig ő a védőnőnk.

Nem néztem le egyáltalán, a többi édesanya sem, nagyon szeretjük őt.


Egyik barátnőm védőnő, harmincas évei közepén jár, és tavaly született az első gyermeke. Több, mint 10 évig dolgozott úgy, hogy saját tapasztalata nem volt, de a munkáját jól végezte, nagyon szerették a körzetébe tartozók, meg ahol helyettesítenie kellett, ott is.

2019. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak helyettesíteni volt ilyen nagyon fiatal, frissen végzett. Hát én örültem volna neki, ha a régi banya vissza sem jön.

Sosem értettem, hogy miért akkora szó, ha egy védőnőnek vannak saját gyerekei, unokái. És akkor mi van? Én a friss, naprakész tudást sokkal többre értékelem, mint azt, hogy ezt vagy azt ő a saját elképzelése alapján csinált 1-2-3-4 gyereknél. Az idősebb védőnő mellett maximum a tapasztalata szól, nem az, hogy vannak saját gyerekei.

A kisfifam védőnője (nem a banya, ő a nagyfiamé volt, másik körzetben laktunk még akkor) például középkorú volt, de nem volt saját gyereke. Mégis nagyon szerettem, mert naprakész tudása volt, és mellé nagy volt a tapasztalata is a szakmájában. Azért a szakmai tudás, meg a saját gyerek nevelése nem ugyanaz.

2019. febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolso ėn ezėrt szeretem a rėgi vėdőnőnket nagy tapasztalata volt,kedves volt ės segitőkész,ő idősebb vėdőnő volt de volt nagyfiam születėsekor egy kedves fiatal vėdőnőnk volt ő hetente kijött megnėzni engem mikor látta hogy roszkedü vagyok ės egyedül vagyok férjem sokat dolgozott ,mikor kisebbik fiam született akkor másik vėdőnő jött körzetbe az is fiatal volt de ő semmit nem csinålt haszna nem volt.
2019. febr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!