Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Direkt nem védekezett, volt...

Direkt nem védekezett, volt már ilyen nálad?

Figyelt kérdés
Este haza jöttem melóból, egymásnak estünk a férjemmel. Megszakítással védekeztünk eddig, de most sehogy, mert elment bennem. Megkérdezte mehet e, és ment is a cucc. Ez most akkor már babaprojekt?
2019. febr. 22. 05:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
98%
De a pasik máshogy gondolkodnak sokszor. Mindegy, beszéld meg vele.
2019. febr. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Mar ne haragudj, hogy összetöröm az álomvilàgod, de ti eddig sem vedekeztetek. A megszakítás NEM védekezés.

Ha már férj és feleség vagytok meg kéne beszélni, hogy mi van, mik a tervek a gyerekkel kapcsolatban, akartok e stb..

Amúgy az, hogy elment bebbed valószínű inkább azért volt, mert szexuálisan akarta, nem mert gyerekre vágyott.

2019. febr. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
90%
Csodálatos házasság valóban. Nem lett volna egyszerűbb megkérdezni tőle, meg en bloc megbeszélni az egész gyerekvállalás témát? Oké, értem én, hogy azóta elment dolgozni, de szex után miért nem lehetett rákérdezni, vagy nálatok úgy szokás, hogy telibe ver és a fal felé fordul aludni? Mert kézenfekvő lett volna egyből megkérdezni, hogy akkor ugye ez most már azt jelenti, hogy ténylegesen jöhet a gyerek, mondjuk eleve nem védekeztek amúgy sem. Valóban sok értelme van annak, hogy itt megkérded "járt-e már így valaki", mert ha netán igen, az ő esete akkor sem releváns a te házasságodat illetőleg, meg hát lássuk be, mi marha nagy eséllyel tudjuk azt megtippelni, hogy te férjed mégis mi a fenét akar, ennyi erővel a lottó ötös számokat tippelem meg inkább, az legalább fizet, ha kettőt eltalálok. Már megbocsáss, de rém ostoba az egész eset, meg az is, hogy felnőtt, házas nőként vadidegeneket interjúztatsz arról, hogy vajon most élesben is szeretne-e gyereket a férjed...
2019. febr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem babaproject, csak egy mindennapos esemény egy tipikus proli párnál.

Ijesztő, komolyan ijesztő, hogy egyesek így játszadoznak emberéletekkel.

2019. febr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
97%

Én nőként is úgy gondolom, hogy amíg nem beszéltétek meg, nem mondtátok ki mindketten konkrétan, hogy mostantól már nem védekeztek, és jöhet a baba, addig nem lehet úgy venni, hogy mindkét fél akarja. És ilyen helyzetben a "mehet-e?" kérdést automatikusan úgy értelmezném, hogy "ugye nem vagy ovuláció közelben?". És valószinűleg nem egy sima "mehet!" lenne a válaszom, hanem az, hogy "csak ha szerinted is jöhet a baba". Akkor ott helyben még eldöntheti mit akar.


Én mondjuk amikor a férjemmel közös megegyezéssel elhagytam a tablettát, akkor is vagy négyszer tudatosítottam a férjemben különböző időpontokban, hogy "akkor ez az utolsó levél", meg "mától nem szedem már", csak hogy biztos legyek benne, hogy nincs semmi félreértés abban, hogy mikortól nem védekezünk.

Ne próbálj neked tetsző módon magyarázni egy kétértelmű kérdést, hanem üljetek le, és beszéljétek meg, ki mit/mikor akar.

2019. febr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Igen 13-as, normálisék egy délutános műszak után este 11-kor egy jó kis szex után a fal felé fordulnak és alszanak.

Tudom, te nem tudod milyen dolgozni, mert egész nap otthon tespedsz gyereknevelés címszó alatt. Mindegy is.


Nyilvan nem játszadozom senki életével, hisz ennyi év házasság után biztos nem vetetnék el egy (első) gyereket.

Ez az oldal kérdezni van. Engedd már meg, hogy felteszek egy kérdést amit szeretnék. Válaszolnod nem lett volna muszáj, de annyira ráérsz itt lenni már reggel fél nyolckor, hogy jobb dolgod nem volt épp. Ezért elnézem.

2019. febr. 22. 07:34
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek #9-essel. A pasik fordítva gondolkoznak, alaphelyzetben ők nem baba projekt miatt esnek a nőnek. A kérdés inkább arra vonatkozhatott, hogy aznap biztonságos-e, ha elengedi magát. Ha direkt nem mondta, hogy most már akar gyereket (a válaszaid alapján eddig nem akart apa lenni), akkor csak volt egy jó estéje, de valószínűleg nem lelkesedne, ha ebből te már terhes lennél. Ne légy naiv, inkább kérdezz rá, mielőtt beleéled magad az álmodozásba!
2019. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
43%

Vele kell beszélni erről.

Lehet nem akarja a baba dolgot egy projektnek felfogni.

Nem akar hőmérőzést, számolgatást, előre megbeszélt szexet.

Csak önfeledten szeretkezni a párjával és ha jön a baba az jó, de nincs rágörcsölés.

Az is lehet, hogy a pillanat hevében eszében sem volt a baba dolog.

Tényleg őt kell megkérdezni.

2019. febr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
96%

1. Eddig sem védekeztetek.

2. Aki nem tud tudatosan védekezni annak a tudatos gyerekvállalás is kemény dió lesz.

3. Ne örülj hogy eddig bevált ez a "módszer". Akár azt is jelentheti hogy valamelyikőtök meddő.

4. Mi ezek szerint nem vagyunk normálisak. 12 órás műszak után se fordulunk csak úgy a falnak szex után.

5. Egy babaprojekt elkezdése nem így működik. Alapos megbeszélés kéne hogy kövesse. Nem csak úgy bumm bele

2019. febr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
De hol olvastad hogy nem akarok gyereket? :D
2019. febr. 22. 07:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!