Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Direkt nem védekezett, volt...

Direkt nem védekezett, volt már ilyen nálad?

Figyelt kérdés
Este haza jöttem melóból, egymásnak estünk a férjemmel. Megszakítással védekeztünk eddig, de most sehogy, mert elment bennem. Megkérdezte mehet e, és ment is a cucc. Ez most akkor már babaprojekt?
2019. febr. 22. 05:59
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
80%
Még egy dolog. Ha a férjed babázni akar, akkor megváltozik a viselkedése. Például gondoskodóbb lesz, érdekelni kezdi a menzeszed dátuma, a termékeny időszakod, mosolyogva kérdezgeti, hogy érzel-e már valamit. Nem elég, ha egyszer elengedi magát.
2019. febr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
A férjemet nem érdekli a ciklusom, nem érdekli hol tartok épp, mikor van ovu, volt e vagy lesz, én meg nem szoktam neki bejelenteni. Sose volt úgy, hogy "na akkor most ovu van, ne legyen szex".
2019. febr. 22. 08:02
 23/35 anonim ***** válasza:
71%
Ezzel csak azt bizonyítottad hogy mind a ketten förtelmesen felelőtlenek vagytok. Szexeltek ész és igazi védekezés nélkül. Gratula
2019. febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Leírom utoljára. Vagy ejut az agyadig vagy nem, de inkább az utóbbi.

Nyilvan tudjuk hogy a megszakítás nem védekezés. Nyilván egy 10+ éves kapcsolatban, ahol aktuális a gyerektéma lassan, nem vetetnénk el az első gyerekünket, ha teherbe esnék.

A felelőtlen gyerekvállalás nem itt kezdődik, de te nyilván ezt is jobban tudod. Nem véletlenül nincs ennyi év elteltével se gyerekünk még, mert felőlősen alakítottuk eddig így, sokakkal ellentétben...

Igen, feltettem egy kérdést, hogy kinek mi a véleménye erről. Az építő negatív jellegű válaszokat is értem. A proli tyúkos trágár válaszolót meg hasonmásait sajnálom hogy tőlük ennyi telik, és sajnálom őket hogy nincs jobb dolguk csak kora reggel itt, ilyen hangnemben idegeneknek válaszolgatni.

Szóval igen, normális hangnemű válaszokat szívesen fogadok még.

2019. febr. 22. 08:16
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak annyit jelent, hogy abban a pillanatban nem a fejével gondolkodott. Nyugodtan kérdezz rá ma (de ne szex közben:)), hogy akar-e gyereket, mert te már nem bánnád, vagy szaladj el esemény utániért. Tuti egyértelmű lesz a reakciója.
2019. febr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
82%
Arra válaszolok, amire szeretnék, arra meg magasról teszek te mit nézel el nekem és mit nem, továbbá téged is itt esz a penész reggel, nem tudom akkor mennyivel vagy különb bárki másnál, arról meg fogalmad sincsen ki milyen okból és milyen gyakran lóg itt. 44 éves vagyok és valamikor gyerekként unatkoztam utoljára, dolgozom is, cirka 20 éve (pont a héten nem és kapaszkodj meg, nem is a kölkeimet nevelem, lévén mindkettő már 7 után elment suliba) és a férjemmel nem okozott gondot tervezetten gyereket vállalni mind a kétszer. A kommunikáció hiányát meg ne kend már az egész napi fárasztó munkára, meg a késő esti szexre, mert 5 mondatot akkor is lehet beszélni, ha hulla az ember, továbbá már eleve rendesen át kellett volna beszélnetek ezt ezer éve. Továbbá ekézhetsz itt nagy sértődötten engem, lepereg és nem én vagyok az, aki itt vergődik a neten, hogy ha már egyszer telibe verte a hites ura, akkor akar-e vajon tényleg gyereket? Normáliséknál? Ezt pont te írod? Valahogy nekem és gyanítom a többségnek is más elképzelései vannak a normálisról és az bizonyára nem tartozik közéjük, hogy egy fórumon kell a férjed szándékairól érdeklődnöd, mert annyira nem voltatok képesek, hogy megbeszéljétek rendesen, mondjuk már akkor, mikor az orosz rulettes megszakításos "védekezés" mellett döntöttetek.
2019. febr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
79%
10+ év meg megszakítás mellett már rég meg kellett volna beszélnetek a gyerek dolgot. Én gyógyszert szedtem amire mindig oda figyeltem, de már 3-4 év után felvetettük a kérdést, hogy mi történne ha esetleg mégis teherbe esnék. Érted? Kb 4 év és egy 99%-os védekezés mellett. Nem 10+ év meg lutri "védekezés mellett". De nyilván mi vagyunk a hülyék és te az okos
2019. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Én nem írtam hogy a 10+ év alatt végig megszakítás volt...
2019. febr. 22. 08:36
 29/35 anonim ***** válasza:
79%

En picit megprobalom mas szempontbol leirni ezt. Mi is megszakitassal “vedekeztunk” mindig bejott, nem volt soha problema. A mar ferjemnek az volt a szovege hogy a gyerek majd... regebben pedig meg azt is mondta nem is kell neki vagy hogy nem is tudja kellene neki ( mivel abszolut apatipus igy ezt nem is vettem komolyan. Biztos voltam venne hogy neki egyszer lesz es akkor jo apa lesz) Megbeszeltuk hogy majd valamikor egyszer lesz. Azt is hogy ketto.

Aztan ezt kovetoen talan 1-2 honap mulva egyszer-egyszer nem vette ki. Elegge meglepodtem mert nem is kerdezett semmit, nem is mondott senmit. Utana sem, nem tudtam mire velni de nem beszeltem meg vele, en ezt ugy vettem hogy o tudja mivel jar a dolog es raadasul mar egyre surubb volt az ilyen alkalmak szama, es vegul rendszeresse valt.

Az ok amiert nem beszeltem meg vele mert bennem is kettos erzeseket keltett a helyzet, es tudtam hogy ha neki ez nem beleegyezes lenne (nem direkt formaban) akkor szova tenne, de mindenesetre ilyet meg veletlenul se tenne. Jo hogy a megszakitas nem vedekezes de o ezt alkamazza nagyjabol miota szexel es nem volt vele gondja soha. Sot mas okokbol( egeszsegugyi) o azt gondolta hogy lehet neki olyan konnyen ossze se jonne. Osszejonne e egyaltalan?..

Tehat ismertem annyira hogy tudjam nala ez beleegyezest jelent. En meg ugy voltam vele hogy hat akkor bizzuk a sorsra mikor akar jonni.

Magambol kiindulva egyebkent ha direktbe megbeszeltuk volna es ugy allunk neki, akkor jonnek a gorcsolesek, a ketsegek hogy tenyleg kell e, pont most es ekkor stb.. Mi olyan tipusok vagyunk akik tudtak hogy lesz majd gyerek egyszer.. de ugy igazan az erzes hogy na most az sose jott volna el, ez igy jobb volt. Tehat igy kimondatlanul egyeztunk bele mindketten es kotetlen volt az egesz. Sokkal jobb volt. 1-2 honapra ra terhes is lettem. En meglepodtem nem szamitottam ra hogy ilyen hamar sikerul hiszen sokan evekig kuzdenek. O pedig borzalmasan orult, annyira hogy oromeben meg el is sirta magat. Nem is gondoltam volna.

Szerintem szemelyiseg fuggo is hogy megbeszeljuk vagy lesz amikor lesz alapon kezdenek bele. Nekunk igy jobb volt. Azota lett meg ketto😄

Te ismered a ferjed. Nala ez mit jelenthet. Nem akarja csak direktbe kimodnani mert akkor mar elkezdi nyomni a felelosseg tudata stb.. es kotetlenebbul szeretne vagy veletlen?


Remelem sikerult megfogalmaznom a lenyeget. Kicsit kusza lett.

2019. febr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

#29

Igen, én értem, és nincs is gond ezzel.

Ezt nevezik összecsiszolódásnak, hogy kimondatlan szavakból értitek mit akar a másik, jó volt olvasni a soraidat!

2019. febr. 22. 09:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!