Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki direkt elkapatt...

Van olyan, aki direkt elkapatta a bárányhimlőt a gyerekével?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó ötlete, csak megfordult a fejemben.

Szóval van egy 5 és egy másfél éves fiunk. Rólunk tudni kell,hogy májustól szeptemberig mi szinte meg sem állunk. Program-program hátán, a nyaralás majdnem egy hónap (kétszer megyünk egy-két hetes szünettel).

Rengeteg külföldi rokon, barát jön haza, szinte minden hétvégén van kerti parti, főzőcske, kirándulás stb.


A lényeg,hogy a nagyobb fiam oviscsoportjában, már nagyrészt mindenki volt bárányhimlős, ő viszont nem. Sokat gondolkodtam,hogy főleg a nyaralás miatt (ami már előre le van foglalózva), nem lenne jó, ha esetleg akkor kapnák el. Ráadásul, ha nem egyszerre jön ki rajtuk, mint a barátnőméknél sem, akkor egy hónapig csücsülhetünk itthon.

Meg, a doki is folyamatosan mondogatja,hogy jobb minél hamarabb átesni rajta. De Istenem, hát nem kapta el, amikor járvány volt. Lehet,hogy a Kicsi is most még jobban viselné.

Szóval "megérné" olyan helyre vinni, ahol valaki bárányhimlős? Csak mert most egy barát, akinek a kislányán pont tegnap jött ki, és még viccesen meg is jegyezte a telefonba, hogy miért nem viszem el a gyerekeket.


2017. márc. 21. 05:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A nyaralás miatt nagyon fontos, hogy most bárányhimlős legyen. Miért nem adattad be az oltást? Más betegséget se kaphatnak el nyáron? A mi fiunknak másfél évvel ezelőtt a legnagyobb kánikulában van atípusos tüdőgyulladása. Rohadtul nem az érdekelt, hogy mi legyen a nyaralassal meg a kerti partykkal...
2017. márc. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem kizárólag a nyaralás miatt, de gondolj bele,hogy egy hónapig nem mozdulhatsz ki egy ötévessel nyáron. Mert,ha a kicsi utána kapja el, akkor sem tudom kivinni játszani A Nagyot, mert nincs napközben, akire a Kicsire vigyázzon.

Télen sem volt egyszerű,a barátnőm majd meg bolondult egy hónapig bent a két gyerekkel, de nyáron, amikor a gyerek még jobban menne ki mondjuk pancsolni, homokozni stb., még rosszabb.

Ha csak egy gyerek van, nyilván egyszerűbb, mert két hét és annyi.

Az oltással annyi a bajom,hogy azt mondják, hogy lehet, hogy csak kamasz, vagy fiatal felnőtt korában kapja el, amikor meg sokkal rosszabb átvészelni.

2017. márc. 21. 06:10
 3/21 A kérdező kommentje:
És persze tudom,hogy elkaphatnak mást is, ahogy írtam két gyerekem van, tehát tisztában vagyok a betegségekkel, volt is már jó pár, csak mondjuk nem mindegy,hogy 4-5 nap alatt kijön belőle, vagy több hétig házi fogságban kell ülni.
2017. márc. 21. 06:11
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk azt illő lenne tudni, hogy a bárányhimlő csak a lappangási idő alatt fertőz, akkor már nem, amikor a pöttyök megjelentek. Épeszű ember szándékosan nem akarja megbetegiteni a gyerekét, még akkor sem, ha szerinte "csak" bárányhimlő, mi az neki, lényeg, hogy a nyaralás meg a kerti parti ne maradjon el.
2017. márc. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A kerti parti nyilván mindegy. Itt leginkább a programokról van szó. A nyaralás meg nyilván leginkább a gyereknek jó, mert a szülőnek minden, csak nem pihenés. Nem leszek most azért álszent, hogy itt jófejnek tűnjek, de nem kevés foglalót fizettünk ki rá, ami lehet,hogy sokaknak nem számít, ha elbukják, nekünk azért igen.

De még mindig az a gond, hogy ha mind a két gyerek elkapja, akkor bent kell lennünk 4 hétig a házban. Azért egy 5 évesnek nyáron, ezt nem olyan könnyű elmagyarázni.

2017. márc. 21. 06:26
 6/21 A kérdező kommentje:
Az épeszűségről meg annyit,hogy az oviban az egyik anyukának, pont a doki javasolta,hogy vigye be, hátha elkapja a gyerek, és így még télen túl lesznek rajta.
2017. márc. 21. 06:27
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Az az orvos se normális, aki ilyet javasol. Oltasd be a gyerekeket. Amúgy ha steril dobozban tartod őket a nyaralasig, akkor megnyugodhatsz, nem lesznek betegek.
2017. márc. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Senkit nem ismerek, aki nyaron lett volna baranyhimlos.

Valamint ezt nem lehet ugymond szabalyozni, hogy mikor kapja el a gyerek.

2017. márc. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%

Akkor én voltam az a nemnormális, aki elkapatta himlő bulin a gyerekkel. Én 5 évesen estem át rajta, anya meg velem esett át és majdem belehalt. Szóval köszi.. jó volt ez így.

Én meg tudtam beszélni a gyerekkel, hogy hova és mièrt nem megyünk, sőt, nem sérült be, hogy nem mentünk nyaralni sem.

2017. márc. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
Én megértem a dilemmád, én is tépelődtem ilyesmin. Végül csak arra jutottam, hogy szándékosan mégsem betegíthetem meg a gyerekeim, ha egy ideig nem kapják el, mondjuk ovis kor végéig, akkor beoltatom őket.
2017. márc. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!