Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen vizsgálatokra van...

Milyen vizsgálatokra van szükség ha idén tervben van a baba?

Figyelt kérdés

Nemsokára fogok menni nőgyógyászati szűrésre, ilyenkor szólnom kellene az orvosnak? Van valami plusz vizsgálat? Háziorvosnak kell szólni? Esetleg az apának mennie kell vizsgálatra?

Nincs nagy kockázat betegségre, fiatalok, egészségesek vagyunk, csak informálódni szeretnék.


2019. febr. 24. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyásznak érdemes mondani, hátha javasol vizsgálatokat, amit érdemes lehet megcsináltatni előtte (pl. antitest szűrés rubeolára, toxoplazmára stb.) Megkérdezheted milyen vitaminokat érdemes szedni és mikortól stb.

A párodnak nem kell mennie, ha elvileg egészségesek vagytok. A háziorvosnak sem kell szólni.

2019. febr. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem kell szólni


De érdemes feiss rákszűréssel belekezdnei, akkor nem alatta veszik le

Plusz ha régen volt vérképed, akkor csináltatni, higy kell-e turbózni magad


De alapvetően nem KELL

2019. febr. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyár elején szeretnénk “belefogni a tesóprojektbe”. Áprilisra tervezem az éves rákszűrést, akkor fogok szólni az orvosomnak is, hogy idén szeretnénk második babát. Az első előtt is így volt. A rákszűrésen kívül nem volt más.
2019. febr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En tolem kerdezte a kotelezo rakszuresen kell-e irnia fogigatlot, mondtam nem, szeretnenk babat. Azt mondta hogy sok sikert. (tehat semmi nem volt pluszba)


Nyilvan aztan ha már fel eve vagy egy eve nem jon ossze a kivant terhesseg akkor vissza kell menni es kivizsgaltatni magad. Elotte sztem felesleges. A 25-30ev koruli parok nagyresze ennyi ido alatt "osszehoz egy terhesseget"

2019. ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából kérhetsz tanácsot, javaslatot, de alapvetően nem kell szólni, háziorvosnak még pláne nem.

Én annyit kérdeztem a nődokimtól, hogy foggátló abbahagyása után kell e várni valamennyit, mit javasol...

Jó fej volt, sok sikert kívánt :)

Terhesvitamint vettem és sima általános vérvételen voltam.

Fél/egy év sikertelen próbálkozás után érdemes felkeresni az orvost.

2019. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!