Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai kismamák/anyukák nagy...

A mai kismamák/anyukák nagy része miért írástudatlan?

Figyelt kérdés

Benne vagyok több kismamáknak szóló facebook csoportban, és szinte nem látok olyan posztot vagy kommentet, amiben nincs bent egy “minnél,utánna,lessz,megilyedtem” és társaik...

Ennyire rossz a helyzet? Vagy mostanában azok vállalnak nagyobb számmal gyereket, akiknek nincs karrierjük,ergo nem tanultak jól/tovább?


2019. febr. 26. 09:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
80%

Fb-on minden csoportban ez az általános állapot, témától függetlenül. Nem azért nem tud helyesen írni, mert szült. 😉

Bármilyen témában nézd meg a hozzászólásokat, aztán döntsd el, hogy sírsz, vagy röhögsz. Múltkor egy politikával kapcsolatos cikk alatt írt egymásnak 4-5 ember. A kamasz fiammal dőltünk a nevetéstől.

2019. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
69%
A te kérdésedbe is van nem egy hiba. ÉS nem elírások.
2019. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
32%

Te meg nem tettel space-t a vesszok utan, a kozpontozasi hibaktol is nehezebb am olvasni a szoveget :D


Amugy egyreszt egyetertek, hogy zavaro, masreszt meg akarmit csinalsz, ez ilyen, nem rajtad mulik, te megtehetsz minden toled telhetot (ez vajon ket l?), pl. kihagyhatsz egy helyet a vesszok utan, mielott uj szot gepelsz le :D Masreszt van egy helytelenul beszelo es iro baratnom, akinel szeretetteljesebbel meg nem talalkoztam, szerencses vagyok, hogy ismerem, es a legkevesbe sem erdekel, hogy hogy ir.

2019. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
49%
Amugy van egy olyan javitoprogram, ami a muszajt atirja muszaLY-ra :D
2019. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

22-es! Akkor javíts ki kérlek,hibáiból tanul az ember:)))

De ha már kb a semmin kötekszel, akkor a “kérdésedbe” marhára nem helyes, a “kèrdésedben” az, amit te keresel.:)

Annyira bírom, amikor egy hülye próbál meg okoskodni.

Ordas hiba, és helytelen vesszőhasználat között is van különbség.

De legalább van,aki érti, hogy mire gondolok.

2019. febr. 26. 12:43
 26/33 anonim ***** válasza:
15%

"De legalább van,aki érti, hogy mire gondolok."


...és még te beszélsz vesszőhasználatról. Nem oda kell ám tenni ahova te gondolod, ha már ilyen okos vagy.

2019. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
84%

megmondom öszintén csillagos ötös voltam magyar nyelvtanból, és szinte hibátlanul írtam...de amióta bejött az msn és fb messenger, ahol legtöbb ember csak rövidít(köztük én is) nagyon sokat romlott a helyesírásom sajnos :(

+ amióta gyeden vagyok és nem írok olyan sűrűn, még többet felejtettem és bizony utána kell néznem,hogy is van helyesen pár szó

de amúgy szerintem se jár együtt feltétlen a diploma és a helyesírás

ehhez is nyelvérzék kell,mint az idegen nyelvhez

2019. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
75%
Amugy nekem a kedvencem a 2dik vagy 2.dik vagy 2-dik. Belegondolt már valaki abba, hogy ezt hogy mondanánk ki hangosan? Engem spec ez az egy hiba zavar, a többi felett már átsiklik a szemem, de eeeez...
2019. febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
97%
Mert igénytelenek. De nem csak a helyesírásra (mert az még nem olyan zavaró), hanem a megfogalmazásra is. Van, amikor egyszerűen nem lehet érteni, hogy mit akarnak. Rendesen fizikai fájdalmat okoznak vele. Na meg a Facebook reklám alatt a sok "osztva" - hát kiég az agyam.
2019. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Mindenütt ez van, nem csak itt.

És még büszkék is rá.

Itt a film:

[link]

Teljes mértékben igaza van.

Mondjuk azon lehet vitatkozni, hogy ez mennyire gyors folyamat - de hogy létezik, az biztos.


Ja, és amúgy amit le akarsz írni, az nem az írástudatlan, hanem a funkcionális analfabéta.

Tud írni-olvasni, csak nem érti.

2019. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!