Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen típusú gyógyszerek...

Milyen típusú gyógyszerek okoznak biztosan magzati károsodást (ha beágyazódás környékén használták)?

Figyelt kérdés
A történte a következő, régóta babá szeretnénk orvos letrozol gyóyszert írt fel a menstruació 3. napjától 2 szemet.4 napja elkezdtem kicsit vérezni, gondoltam megjött, így tegnap (3. napon) elkezdtem szedni a letrozolt.Igen ám, de furcsa volt hogy négy napja szinte csak kis pecsételésem van, nem annyi a vér mennyisége mint amennyi szokott lenni, ezért délben csináltam egy terhességi tesztet és halvány pozitív lett.Majd lehidaltam, az előző napokban is csináltam de azok teljesen negatívok voltak.Az is lehet, hogy csak kémiai terhességem van (volt már egy pár) de ha mégis baba lenne, vajon árthatott neki a 2 szem beszedett letrozol?Kicsit kétsegbe vagyok esve.

2019. márc. 14. 14:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat elkúldte, pedig még nem akartam.Szóval azért is kezdtem el szedni a gyógyszert, mert a terhességi tesztek eddig negatívak voltak, illetve picit vérezgettem is így azt gondoltam,hogy terhesség nem lehet.A letrozol gyógyszer tájékoztatójára az van írva, hogy terhesség alatt nem lehet szedni, magzati károsodást okozhat.Nagxon be vagyok parázva, mi van ha mégis esetleg baba van, a gyógyszertől meg beteg lesz.A letrozol gyógyszert ösztrogéndominanciára, petesejt turbózásra írta fel a doki.
2019. márc. 14. 14:34
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom mennyire kétségbe lehetsz esve, ha ahelyett hogy lélekszakadva rohannál mondjuk nőgyógyászhoz vagy felhívnád inkább itt kérdezel laikusokat.
2019. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És mit tudnék mondani a nőgyógyásznak?Uh-n nem lát még semmit (túl korai), van egy halvány tesztem, max. azt mondja ne szedjem tovább a gyógyszert, amit magamtól is tudok.Illetve esetleg visszahív egy hét múlva uh-ra hogy látható-e valami.Illetve van egy 2,5 évesem aki alszik és egyedül vagyok vele itthon, nem tudok most rohangálni.
2019. márc. 14. 14:41
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Millió olyan gyógyszer van ami biztosan magzatkárosodást okoz.

Inkább az orvossal egyeztess, mielőtt megérkeznek a "6. hét előtt úgysem számít semmi" jellegű nulla valóságtartalommal rendelkező válaszok.

2019. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Ekkora hülyeséget mint a 4-es válasz! NINCS olyan gyógyszer ami biztosan magzatkárosodást okoz. Olyan van ami elég nagy eséllyel, ha sokat és folyamatosan szedik, de ebből is elég kevés van. Ebben genetikus tud egyébként segíteni, javaslatot adni, ha a nőgyógyász szerint indokolt. De szerintem kizárt hogy 2 szem gondot okozna.
2019. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Meg egyébként is ha jól értem azért írta fel mert babát szeretnél. Akkor benne van a pakliban hogy terhes leszel, tehát biztos tudja mit csinàl ne aggódj.
2019. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"NINCS olyan gyógyszer ami biztosan magzatkárosodást okoz."


Persze, azért vannak olyan gyógyszerek amikkel még vért sem lehet adni, mert ha kismama kapja meg akkor magzatkárosodást okoz. Külön gyűjtőnevük van: teratogén gyógyszerek.

De azért oszd csak te is az észt nulla tudással...

2019. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tanulj meg magyarul. Nem mindegy hogy okozhat, vagy biztosan okoz. Mellesleg elég tuskó a stílusod. Biztosan tudatlan vagyok, azért van dr. a nevem előtt.
2019. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Czeizel dr olyan történeteket is mesélt a praxisából amikor a legteratogénebb gyógyszereket szedő nőket lebeszélt az abortuszról, hogy várják meg amíg ultrahangon látszik, ugyanis ilyenkor tudják hogy mit okozhat, és mire kell figyelni. És egészséges babák lettek.
2019. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az az 1-2 tabletta amit beszedhettél (azt írod tegnap elkezdted,de délben már teszteltél ) nem hiszem,hogy árt.A károsodás ilyen esetben max vetélést jelenthetne,de nagyon kevés olyan gyógyszer van ami valóban okozHAT is,főleg epilepszia ellenes szerek.ajd egy genetikus megmondja,de szerintem feleslegesen aggódsz,nem lesz baj.
2019. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!