Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen típusú gyógyszerek...

Milyen típusú gyógyszerek okoznak biztosan magzati károsodást (ha beágyazódás környékén használták)?

Figyelt kérdés
A történte a következő, régóta babá szeretnénk orvos letrozol gyóyszert írt fel a menstruació 3. napjától 2 szemet.4 napja elkezdtem kicsit vérezni, gondoltam megjött, így tegnap (3. napon) elkezdtem szedni a letrozolt.Igen ám, de furcsa volt hogy négy napja szinte csak kis pecsételésem van, nem annyi a vér mennyisége mint amennyi szokott lenni, ezért délben csináltam egy terhességi tesztet és halvány pozitív lett.Majd lehidaltam, az előző napokban is csináltam de azok teljesen negatívok voltak.Az is lehet, hogy csak kémiai terhességem van (volt már egy pár) de ha mégis baba lenne, vajon árthatott neki a 2 szem beszedett letrozol?Kicsit kétsegbe vagyok esve.

2019. márc. 14. 14:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem ismertem ezt a gyógyszert, úgyhogy rákerestem a neten...


"A Letrozol filmtablettát az emlőrák kezelésére alkalmazzák olyan nőknél, akik átestek a klimaxon, azaz nem menstruálnak többé."


"Ne szedje a Letrozol filmtablettát [...] ha még vannak menstruációs vérzései, tehát ha még nincs túl a menopauzán"


Szóval ti gyereket terveztek és mégis ilyet írt fel az orvosod? Őszintén kétlem.

2019. márc. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem olvasni a kérdező is tud. A mellrák kezelésére törzskönyvezték a gyógyszert, ez nem azt jelenti hogy a gyakorlatban sosem használják másra. Nyilván mérlegeli az orvos az előnyt-kockázatot. De ha ennyire utàna akarsz olvasni, és ettől szakértőnek érzed magad és kétségbe vonod hogy mit mondott az orvos, akkor olvass tovább. Meg fogod találni hogy bizony erre is használják.
2019. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%

Szóval ti gyereket terveztek és mégis ilyet írt fel az orvosod? Őszintén kétlem.


Ne kételkedj ameddig egy tájékoztató mindössze ami miatt kételkednél...

egy eü-s

2019. márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen a letrozolt nekem ösztrogéndominanciára irta fel az orvos, helyreállitja az ösztrogén-progeszteron szintet, külföldön már ezt alkalmazzák closty helyett.Felturbózza a petesejteket is.Írtam a dokinak várom a válaszát.
2019. márc. 15. 14:17
 15/15 anonim ***** válasza:
Írd már meg légyszives,mit mondott a doki.
2019. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!