Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 gyerekes apukával összejönni...

4 gyerekes apukával összejönni? Hogy győzzem le a kétségeimet?

Figyelt kérdés

Ismerkedünk már egy ideje, elmondása szerint ő komolyabbat is szeretne tőlem. Ezt tettekkel is bizonyítja, igyekszik levenni a lábamról, és nem is lenne semmi akadály, csak éppen van négy kisgyereke...


2, 3, 6 és 8 évesek, szóval még nem is az a kor, hogy önállóbbak lennének. Még nem találkoztam velük, csak képeket/videókat láttam róluk, úgy nagyon édesek, szépek, elragadóak. Csak éppen tudom, hogy így sosem én lennék nála az első helyen, és félek, hogy egy idő után megőrjítene az, hogy mindig alkalmazkodni kell az exfeleséghez, a gyerekes hétvégékhez, stb. Mert így, hogy nem komoly közöttünk ez, nincs probléma. Mert nyilván nem találkozom a gyerekekkel, nem szervez úgy programot, hogy ők is ott vannak, de egy idő után ez változna. És nem tudom, hogy 21 évesen akarnék-e "mostohaanya" lenni... De közben hozzá vonzódom, és szeretek vele lenni, ezért is nehéz ez a helyzet. Azért írom ebbe a kategóriába, mert szerintem anyukák jobban látják a helyzetet, vagy nem is tudom.


2019. ápr. 11. 19:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
80%

16-os, bennem is az merült föl elsőnek, hogy olyan rossz nem lehetett az a házasság, ha ennyi gyerek született benne. Esélyes, hogy a fickó hagyta ott az asszonykát a 4 kicsivel, mert - finoman fogalmazva - övön aluli testrésze irányította.

Kérdező is odavan érte, nyilván a volt feleség is odavolt érte 10 éve. Majd kérdező is szül neki egyet, kettőt, aztán majd őt is otthagyja egy akkori 20 évesért. Az egy remek mulatság lesz, fölnevelni egyedül.

2019. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
5%
En 22 vagyok es van egy 30 eves parom. 3 gyereke van. Csodalatosak. Imadom ezt a csaladot. Valoszinu azert, mert ez az amire vagytam. Imadom a gyerekeket es mindigis gyerekekkel szerettem volna foglalkozni. Szerintem lehet ezzel egyutt elni.
2019. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
87%

Úr isten, menekülj!!!!:D Sosem értettem,hogy a velem egykorú(ez esetben nálam picit fiatalabb) lányok hogy vetemedhetnek arra, hogy több gyermekes,családos apukával szűrjék össze a levet..

Nem vágysz egy olyan társra,aki korlátok nélkül töltheti veled az idejét,?Akinek te és a közös gyermeketek lesz a legfontosabb a világon(nem másik idegen gyerek mellett +1)?Vagy olyan együttlétekre,randikra,napokra, ahol az ex feleség nem csörgeti meg aput, hogy a “Julika leesett a hintáról a suliban, érte tudnál menni?” ..stb.. Nem rossz belegondolni, hogy mennyi dolgot éltek már meg együtt a sok év és a sok kicsi születése alatt?

Talán megérteném,ha te is középkorú, gyermekes nő lennél,na de így?!?

Szerintem még gondold ezt át.

2019. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
8%

Szia!

Én 22 éves vagyok, a párom 35. 3 éve vagyunk együtt. Teljesen átérzem a kétségeidet. Nekik a feleségével "csak" 3 gyerekük van. Emlékszem, én mennyire nem tudtam, hogy kezdjünk-e így kapcsolatot. Féltem attól, hogy a gyerekek anyja hogyan fog viszonyulni hozzám (mennyire lesz ellenséges), a gyerekek (a legkisebb 1,5 éves volt a legnagyobb 5), hogy ezt hogyan lehet megszervezni úgy, hogy mindenkinek a lehető legjobb legyen. De nálam győzött az, hogy meg akartam próbálni, mert szerettem a párom.


Szerintem alapvetően a te és a párod hozzáállásán múlik minden, nem is annyira a gyerekekén vagy az exén. Ha ti tudjátok kezelni az esetleges problémákat, akkor nem lehet gond. Ha most úgy érzed a gyerekek olyan helyen vannak, ami számodra elérhetetlen az jogos, de idővel ez változhat. Például nálunk nagyon sokat segített az, hogy én a gyerekekkel való közös programokon részt vettem. Ahogy látta, hogy jól elvagyunk, és 5-en együtt tudtunk úgy működni, mint egy igazi család, én is közelebb kerültem a páromhoz. 3 év elteltével elmondhatom, hogy nálunk harc nincs az első helyért, mert ők a gyerekei én pedig a párja vagyok. Ha a párod egyensúlyban tudja tartani a dolgokat, nem lehet gond. De ez az elején nem ilyen könnyű, hiszen ők a gyerekei, veled meg ismerkedik. Ez azonban nyilván változhat majd. Szóval akár még előny is lehet az, hogy vannak gyerekei, mivel valószínűleg nagyon sokat jelentenek neki, és ha látja, hogy szeretettel fordulsz feléjük, te is közelebb kerülsz hozzá :) Persze itt az anyák ezt nem fogják valószínűleg megérteni, mert ők jobban tudnak azonosulni a szegény 4 gyerekkel "egyedül" maradó nővel. Nem jó helyen kérdezel, attól tartok (főleg, hogy nem sokan voltak ebben a helyzetben)

2019. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
47%

Persze itt az anyák ezt nem fogják valószínűleg megérteni, mert ők jobban tudnak azonosulni a szegény 4 gyerekkel "egyedül" maradó nővel. Nem jó helyen kérdezel, attól tartok (főleg, hogy nem sokan voltak ebben a helyzetben)


Na pont ezért nem lenne szabad bárkinek ilyen kapcsolatba belemenni, a rossz szájíz, keserűség megmarad, hiába próbálod magad győzködni. Még akkor is oda kell szúrni ezt, ha irreleváns, hiszen nem ez volt a kérdés, kivel azonosulunk. Miért azonosulna bárki is bárkivel? Miért azonosulna attól hogy anya valaki egy anyával? Nyilván hozzászóló is ezt érzi az exxel aszonosulnak az emberek és ez egy tüske, támad ott is, ahol nincs szüség erre.


Rengeteg itt a gyakorin is a "mostohagyerekre" tett megjegyzés, kritika, összeférhetetlenség. Sőt volt itt egy igazi gonosz mostoha is aki feltakarítatta a lakását a mostohagyerekkel, utána meg ócsárolta.


Nagyon nehéz szituáció, de ebben szerintem még nem kell döntened. Mindenesetre a kapcsolatba csak akkor menj bele, ha semmilyen tüske nincs benned, és nem gondolod hogy bárki is azonosul az exxel, és nem azt figyeled, ki támad meg honnan, és mi a hibája a gyerekeknek.

Szerintem egyébként még nem fenyeget a mostohaanyaság-pláne ha nem is ápol szoros kapcsolatot a gyerekeivel ez az illető.

Azt sem lehet tudni mit akar tőled valójában. Egy házasságból, középkorúan kiszakadva, lehet semmi komolyat. Én nem venném ezt komolyan, mégha pasas azzal szédít is.Pár év múlva meg meglátod.


Nem kell siettetned sem a bajt, sem a jót-oda fog érni. Egyelőre élvezd a kapcsolatot. Ezt is kéne tenned, miért nem teszed?

2019. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
48%

24#


Itt nem azzal van a gond , hogy jobban azonosulunk az egyedül maradt anyukával.

De sztem a Kérdező még akar(hat) saját csaladot, ami azert 4 gyerek után apuka részéről nem biztos hogy csábító.

Aztán igy utólagosan hogy én is egyedül maradtam 2 gyerekkel (exnek előtte 3 volt mar!), azért szeretnem elég pontosan ismerni a válás körülmenyeit mindkét (!!) fél meghallgatásával. Igy nem futnek bele abba, hogy apuka 10éven át hazudik es elhiteti hogy anyuka akart válni es ő nem engedi a gyerekeket....majd futok bele ezen ismeret hianyában abba hogy a mi két gyerekünket ugyanúgy le***ja mint az előzőeket...szóval ha ezekkel tisztában lennék még akkor is meggondolnam akarok másik 4 gyereket 21/22 évesen....

2019. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
100%
Szia. Nekem nem rég lett vége a kapcsolatomnak egy két gyerekes apukával. Fél évig bírtam azt, hogy minden egyes nap a gyerekei meg az exe állandóan napirenden volt, mert elkezdtek pereskedni a gyerekeken. Nagyon szerettem ezt a férfit, de az agyamra ment, hogy mindig alkalmazkodni kellett. Jól gondold meg, mert az ismerkedési fázisban még engem sem zavartak ezek a dolgok, de pár hónap elteltével már nagyon kezdett idegesíteni, hogy más témánk sincs szinte, mint az ő gyerekei. 27/L
2019. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
30%
Az teny es valo hogy alkalmazkodni kell ahhoz hogy egy apanak a gyereke a legfontosabb!! Amikor elkezdesz vele ismerkedni mar akkor tudnod kellene. Es ez a normalis szerintem. Az en parom is imadja a gyerekeit az egyik velunk is el, de soha egyszer sem zavart mert mikor elkezdtunk ismerkedni tudtam, hogy mit vallalok. Ma mar en vagyok a hazi asszony aki foz takarit iskolaba viszi es soha egyetlen pillanatban sem gondoltam arra, hogy valtoztatnek. Az ex mindig jelen van? Igen... idegesit minket nem egyszer nem ketszer. Ezt nehez elviselni, de ez is ezzel jar. Konyorgom itt sokan irjatok nem gondoltatok mit vallaltok. Nem is ertem. Azt hittetek ha osszejottok a gyerek nem lesz ott? Nyilvan akinek ninfs gyereke nem tudja mit vallal de sejtheti....
2019. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
10%
Mert attól mert van neki màr 4 gyereke mièrt ne szeretne majd egy 5. Et esetleg kèsöbb ha úgy alakulna a kapcsolatuk?
2019. ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
Ezt en sem ertem... az en paromnak is van gyereke es meg szeretne hisz imadja oket
2019. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!