Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti természetesen.


Egy anonim oldalon elmondhatom, hogy magamról van szó:

Nem szeretnék gyereket, sose szerettem őket, utálok még csak egy légtérben is lenni velük. Türelmetlen vagyok velük, nem tartom őket aranyosnak.


Férjem viszont szereti őket, az unokahúgait is imádja, mindig játszik velük, barkácsol nekik ezt-azt.


Nyilván, annak idején mikor összejöttünk, előre tisztáztuk a jövőbeli terveinket.

Én az elején kijelentettem, hogy ha rajtam múlik soha nem akarok babát.

Ő erre rábólintott, hogy neki meg teljesen mindegy a téma. Ha lesz gyerek, örülni fog, ha nem lesz, akkor sincs semmi gond.


Most viszont egyre gyakrabban gondolok arra, hogy szüljek neki egy gyereket. Mert látom, mennyire vágyik rá, de nem mondja el.

Amikor rákérdezek, mindig csak annyit mond, nem akar rám erőltetni semmit, nem dől össze a világ ha nekünk nem lesz.


Majd lesz még úgyis újabb kisgyerek a családban az öccse részéről idén.


A lényeg, amire még mindig nem tértem rá, és amiről a kérdés is szólna, hogy

az szerintetek mennyire jó megoldás, úgy gyereket nevelni, hogy anyuka nem vesz részt benne (nem tudok nevelni, nincs bennem az ösztön, nincs türelmem stb), tehát nagyon nyersen fogalmazva

"ha gyereket akarsz, adok, de akkor az a tiéd lesz."

Ezt csak azért tenném, mert a férjemet a világon mindennél jobban szeretem, és ha tényleg nagyon erre vágyik, hát legyen.


Nyilván a gyerek az apját fogja jobban szeretni, mert ő foglalkozik vele, de engem az nem is érdekel (legalábbis így érzem). Ha őt szereti jobban a gyerek, akkor az meg csak hab a tortán, az apaság öröme hatványozódik.


Kérlek, ne leszóljatok, hiszen a kutyások se szólnak be a macskásoknak és fordítva.

Véleményt kérek az elméletről, de ne engem elemezzetek ki.

Köszönöm, hogy elolvastad


2019. máj. 15. 13:21
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
7%

De sok álszent van itt. Férfiak milliói úgy vállalták be, hogy a nő kész tények elé állítva mintegy rákényszerítette őket, ők meg szeretve a nőt nem szakítottak, hanem azt mondták, tartsd meg akkor drágám, de engem ne nagyon nyaggass majd vele. És csiribá, egészséges gyerekek milliói nőttek fel így.


Illetve sok nő aki állítólag imádja a gyerekét, meg “ő a mindenem, az életem értelme” aztán úgy üvölt vele türelmetlenségében, olyan könnyen rácsap... na ezeknél máris jobb anya lennél, mert te legalább tudod és elismered, hogy te nem leszel ilyen cukimuki reklámanyuci.

2019. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
79%

Olvasgasd a facebook Gyerekmentes övezet csoportjában írt kommenteket. Na ott aztán igazi pszichopaták vannak, akik igazán gyűlölik a gyerekeket.

Ezeket az embereket valami komoly trauma érhette, mégis az ösztön valahol megvan, mert úgy nyúzzák a háziállataikat, öltöztetik, szülinapot tartanak, mintha a gyerekük lenne. Nagyon beteg.

2019. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
23%
Ha apu otthon marad vele gyesen akkor megléphetnéd! A férjed imádni fog érte!
2019. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
97%
Konkretan ugy megnyomoritanal lelkileg egy gyereket, hogy nem is ertem, hogy normalis embernek hogyan juthat eszebe ilyen elmebeteg gondolat.
2019. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
90%

Végigcsinálnád a terhességet és a szoptatást (legalább az elején muszáj) annak minden fájdalmával, kellemeltenségével és rizikójával? A testi változásokat is elfogadnád (láttál már ilyen fotókat?) Mindezt úgy hogy nem is akarod a benned fejlődő lényt?


Aztán ott lenne a kisbaba aki nem hagyja aludni a párod (ha te nem akarsz vele foglalkozni, már emiatt el fogtok távolodni - vagy kénytelen leszel te is felkelni! meg cserélni a szaros pelenkát)

A párod őt fogja "jobban szeretni", ugye tudod? Első lesz a gyerek érdeke. Neked is eszerint kell majd élned, nincs appelláta.

Ráadásul ha 0/24-ben csak ő látná el, akkor a párod baromira elfáradna, és neked nem jutna belőle (érzelmileg se, se az idejéből).

A gyerekkel állandóan egy háztartásban leszel, mikor nem szobatiszta, mikor bőg, hány, beteg, dackorszakos... mikor kamaszodik. Közétek másza az ágyba is éjszaka, ha beteg.

És a tetejébe, a férjed marhára csalódna benned, ha azt látja, hogy nincsenek anyai érzéseid még a saját gyerkeddel szemben sem.

Arról nem is beszélve, ha páord megbetegedne/meghalna, akkor neked kéne a gyereket nevelned 100%-ban... vagy lemondani róla (aztán menjen Isten hírivel???)


A gyereked minden esetben joggal lenne dühös rád felnőttként, mikor pszichológushoz jár évekig amiért "nem volt anyja" és "abnormális volt a családi légkör".


Szóval, beltáhatod hogy ez nem egy kedves gesztus, hanem katasztrófa lenne.


Fordítva is így lenne persze, ha a férfi "ajándékozna egy gyereket az asszonyank", vagy lekötné vagy tudomisén.

2019. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
78%
Az apák a rajongásig tudják szeretni a gyereküket, főleg a lányokat. A kérdező agyvérzést kapna az irigységtől, ha ezt megtapasztalná. Tuti kinyírná valamelyiket.
2019. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
89%

Ezt nem lehet kivitelezni.

Vagy ha mégis meg tudod tenni, lelki nyomorékká teszed a gyereket azzal, hogy az "anyja szarik rá", és semmi vele kapcsolatos dolog nem érdekli...

2019. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
37%

Előre leszögezem, hogy childfreeként szólok hozzá a témához, én sem/mi sem akarunk gyereket, és nem is szeretem őket.

Amit írsz, az szerintem butaság.

Ez nem úgy működik, hogy te "nem foglalkozol" a gyerekkel. Leírtad, hogy zavarnak, idegesítenek. Vagyis hiába nem akarsz velük foglalkozni, akkor is ott vannak, zajonganak, és attól, hogy te nem akarsz róluk tudomást venni, ők még nyúzni akarnak majd téged.

Ezen kívül nem tudja a férjed kihordani, megszülni, szoptatni őket. Nem tud velük lenni, mert valakinek dolgoznia is kell, és kötve hiszem, hogy otthon maradna gyesen, ez a férfiak 99%-ának hótt ciki, és nem vállalják be.


Szerintem teljesen feleslegesen erőlteted ezt a témát. A férjed nem akar gyereket, mert ha akarna, akkor nem téged választott volna! Attól, hogy nem utálja őket, még nem feltétlenül vágyik rá, hogy legyen neki otthon is.

Van a környezetében elég gyerek, akiken "kiélheti" magát.


Úgy gondolom, erre hamarabb rámenne a kapcsolatotok, mint arra, hogy nem születik gyerek, és akkor ott maradsz a nem kívánt gyerekkel a nyakadon.


Az se biztos, hogy a párod akar gyereket. Lehet, hogy éppenséggel tök boldog, hogy nem kell gyerekkel kínlódnia. Így csak a jó jut neki, a játék a rokon gyerekekkel.


És akkor nézzük meg az egészet a csóri gyerek szempontjából is: milyen élete lenne így szerencsétlennek? Lelki sérült lenne belőle, aminek egész életében inná a levét.



Nem, én semmi esetre sem mennék bele ilyesmibe.


Az utolsónak:


"Olvasgasd a facebook Gyerekmentes övezet csoportjában írt kommenteket. Na ott aztán igazi pszichopaták vannak, akik igazán gyűlölik a gyerekeket."


Már megbocsáss, de hogy kerülsz te abba a csoportba, ha szerinted ott pszichopaták vannak?

Na, én pont ezért nem lépek be ilyen FB csoportokba, mert tele vannak hozzád hasonló kémekkel. Mi csak szeretnénk egymás között megvitatni a gondolatainkat, de nem lehet, az ilyenek miatt, mint te!


Már megbocsáss, de ki is itt a pszichopata???? Az, aki felvállalja, hogy nem akar gyereket és adott esetben nem is szereti őket, vagy te, aki színlelve, hazudozva, képmutatóskodva befurakodsz egy zárt csoportba, hogy ott kémkedhess? Mert szerintem nálad nagyobb pszichopata beteg nincs! Mi sem megyünk anyukás csoportokba, se kémkedni, se más miatt, mert nem érdekel a téma!


Nagyon sok gyerekmentes nőt ismerek, és teljesen normális ember mind! Élik az életüket, dolgoznak, tanulnak, szerelmesek, imádják az állatokat. Ez is baj? Te is egy állatkínzó tetű lehetsz, olyan, akikről nap mint nap láthatjuk a posztokat, hogy fejbeverte és zsákba kötve kidobta a kutyáját, kővel egyonvert egy gólyát, felgyújtott egy sündisznót stb. És a szívünk szakad meg értük!


De mi pszichopaták vagyunk igen, mert nem szülünk gyereket, nem képmutatóskodunk a világ felé, hogy mennyire imádjuk őket, és utána nem megyünk haza, nem zárjuk be az ajtót és nem ütjük agyon a gyereket, amikor éppen senki sem látja. Mi nem!


Tudod mit? Téged embernek sem tartalak, csak egy nullának, egy zérónak, és való igaz, nem neked kellene szaporodnod. Akiknek nem kell gyerek, azokért tulajdonképpen kár, mert éppen ők lennének a szaporodásra érdemes, értékes emberek. A hülyék bezzeg szaporodnak ész nélkül!


"úgy nyúzzák a háziállataikat, öltöztetik, szülinapot tartanak, mintha a gyerekük lenne. Nagyon beteg."


Te vagy beteg. Rengeteg gyerekes ember tart állatot és bánik velük szeretettel, tartja őket családtagnak, de te csak a gyerekmentesekbe tudsz belekötni, te szadista gyökér!

2019. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy igazi lepontozós kérdés. Feltesznek egy eszement kérdést, sokan veszik a fáradságot, hogy elmagyarázzák, miért agyrém már maga a kérdés (amit nem is kellene, ha valakinek ép a lelkivilága), és mehet mindegyikre a piros kéz. :) Küldjétek nekem is. :)
2019. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
14%

Engem is lepontoztak (childfree), pedig igazam van. háromszor akkora IQ-m van, mint ezeknek a szerencsétleneknek, de lepontoznak...hát istenem, az ő életüknek ez a legnagyobb sikersztorija, hogy engem lepontozhattak.

Egészségetekre.

2019. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!