Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti természetesen.


Egy anonim oldalon elmondhatom, hogy magamról van szó:

Nem szeretnék gyereket, sose szerettem őket, utálok még csak egy légtérben is lenni velük. Türelmetlen vagyok velük, nem tartom őket aranyosnak.


Férjem viszont szereti őket, az unokahúgait is imádja, mindig játszik velük, barkácsol nekik ezt-azt.


Nyilván, annak idején mikor összejöttünk, előre tisztáztuk a jövőbeli terveinket.

Én az elején kijelentettem, hogy ha rajtam múlik soha nem akarok babát.

Ő erre rábólintott, hogy neki meg teljesen mindegy a téma. Ha lesz gyerek, örülni fog, ha nem lesz, akkor sincs semmi gond.


Most viszont egyre gyakrabban gondolok arra, hogy szüljek neki egy gyereket. Mert látom, mennyire vágyik rá, de nem mondja el.

Amikor rákérdezek, mindig csak annyit mond, nem akar rám erőltetni semmit, nem dől össze a világ ha nekünk nem lesz.


Majd lesz még úgyis újabb kisgyerek a családban az öccse részéről idén.


A lényeg, amire még mindig nem tértem rá, és amiről a kérdés is szólna, hogy

az szerintetek mennyire jó megoldás, úgy gyereket nevelni, hogy anyuka nem vesz részt benne (nem tudok nevelni, nincs bennem az ösztön, nincs türelmem stb), tehát nagyon nyersen fogalmazva

"ha gyereket akarsz, adok, de akkor az a tiéd lesz."

Ezt csak azért tenném, mert a férjemet a világon mindennél jobban szeretem, és ha tényleg nagyon erre vágyik, hát legyen.


Nyilván a gyerek az apját fogja jobban szeretni, mert ő foglalkozik vele, de engem az nem is érdekel (legalábbis így érzem). Ha őt szereti jobban a gyerek, akkor az meg csak hab a tortán, az apaság öröme hatványozódik.


Kérlek, ne leszóljatok, hiszen a kutyások se szólnak be a macskásoknak és fordítva.

Véleményt kérek az elméletről, de ne engem elemezzetek ki.

Köszönöm, hogy elolvastad


2019. máj. 15. 13:21
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
87%

Childfreeke, amúgy neked megvan hogy te is bemásztál egy számodra "idegen" csoportba, mert hogy ez a Gyerekvállalás, nevelés topik? HM? Akkor mi jogon szólsz te bárkinek be azért, mert belenézett a szent GYÖ facebook csoportotokba? Amúgy szóljál a kis aktivistáidnak, hogy ne xarják tele a GYK gyerekvállalás topikot a reklámjukkal, amiben oda hívják az itteni közönséget, és akkor senki nem fog belenézni. Így viszont előfordul, én is belenéztem, és bár ne tettem volna. Gusztustalan. És nem, nem az a gusztustalan hogy nem akartok gyereket, hanem amilyen stílusban írtok a gyerekekről, meg az anyukáktól. Te ezt nevezed a "gondolataitok megbeszélésének". Mit? A momzillázást, ivadékozást, csokra ellést meg társait? És akkor még fel vagytok háborodva, ha valaki be mer nektek szólni. Nem csoda, szerintem sem vagytok komplettek, dilidoki elszemezgetne rajtatok. Félre értés ne essék nekem is van gyereket nem akaró ismerősöm, de ő nem is jár mocskolódni ilyen oldalakra, mert tartalmas jó kis életet él. Ja és ide se jár a gyerekvállalás topikba, nahát.


Kérdező neked meg a világ leghülyébb ötlete lenne szülni. Az a gyerek napi szinten veletek élne. Hogy tervezed mindezt? Ki sérül majd lelkileg, te vagy gyerek, vagy mindketten?

2019. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
97%

Azt hogy ne szülj. Nem akarsz, párod így vett el, ha mégis akar, akkor váljatok szét.

Ha pl párod meghal vagy elhagy, akkor a gyerekkel mi lesz?!

2019. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
87%

"mert nem szülünk gyereket, nem képmutatóskodunk a világ felé, hogy mennyire imádjuk őket, és utána nem megyünk haza, nem zárjuk be az ajtót és nem ütjük agyon a gyereket, amikor éppen senki sem látja. Mi nem!"


Ilyenkor gondolom anyucikádból indulsz ki, azért lettél ekkora lelkinyomorék. De megnyugtatlak, nem minden szülő veri agyon a gyerekét, nem minden szülő olyan agresszív mint a te felmenőid. Ja és nem minden gyerektelen egy szent ember: nézz tükörbe és meglátod.

2019. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem ezt még tedd félre pár évre, és rá fogsz jönni, hogy mit akarsz.

Tudom, nem téged elemzünk, de mégis rólad szól. Anya is akarsz lenni, meg nem is, kell is meg nem is, a dolog felelősség és teher részét áttolnád a férjedre.

A gyereknek nem tudod megmagyarázni, hogy te csak megszülted, de nem akarsz vele foglalkozni. Egyszerűen kivitelezhetetlen.

Például ha éhes, a férjed pedig boltban van, nem várod ki, hogy hazaér és adsz neki enni. Vagy ha a párod fürdik, a pici bekakil, akkor nem várhatod, hogy majd ő kapkod, és megoldja, de neked ne kelljen.

Fordított esetben rengeteg házasság tönkremegy, pont azért, mert az anyáé minden teher a gyerekkel, az apa tojik az egészre, napi öt percet játszik vele, és részéről letudva.

Szülőnek lenni kőkemény csapatmunka.

Arra pedig nem vehetsz mérget, hogy válás esetén nem a "papírforma" jön be: te maradsz a gyerekkel, a férjed pedig új életet kezd. Millió példa van erre úgy is, hogy az apa akarta jobban a gyereket, válás után meg felé se néz.


De ne rohanjunk annyira előre.

Az első két évben te adsz bele szinte mindent: terhesség annak minden nyűgével, fájdalmával és testi változásaival. Szülés. Szoptatás. Meg a híres "negyedik trimeszter": a baba a te illatod, a szívdobogásod ismeri, az nyugtatja meg. Nem jó senki, csak anya.


Illetve egy dolgot nem írt eddig senki, pedig biztos vagyok benne, hogy minden nap belefutnál: az emberek megítélése. Rokonok, barátok, védőnő, óvónő, tanár, gyerekorvos, stb. részéről, akik látják, hogy te csak a háttérben vagy, mindent apa intéz. Annyi rosszindulattal találkoznál, ami óhatatlanul bélyeget nyom mindenre.


Ezért kezdtem azzal, hogy ezen rágódj még, sokat. Neked kell tudni, hogy akarod-e mindezt, meg akarsz-e gyereket, úgy általában. Ha azt érzed, hogy "hagyományos családmodellben" nem tudod magad elképzelni, akkor szerintem a te elképzelésedben még kevésbé találnád meg a helyed. Esélyes, hogy a vége az lenne, hogy párod sincs.

2019. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon egyszerű: próbáld ki. Ha már ilyen baby-boom van körülöttetek, ajánld fel mindegyiknek, hogy pár napig vigyáztok ti a kicsikre, aztán figyeld meg a férjedet is, hogy hogy ízlik neki, ha nem csak pár órát kell játszani velük, hanem rendesen robotolni napokig, figyeld magadat is, mennyire irritál napok után a sírás, rendetlenség, kiszámíthatatlanság... ebből tudni fogsz sok mindent.
2019. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
62%
A saját gyerekedet nem lehet összehasonlítani xy gyerekével! Ez egy óriási tévedés! A saját kisbabád nem idegesít, nem zavar, azon vagy, hogy segíts neki. Látszik, hogy nulla taoasztalatod van a gyerekekkel kapcsolatban, különben tudnád, hogy a világ legnagyobb boldogsága a saját kislányodat, kisfiadat naponta szeretgetni és látni, ahogy fejlődik. A hiszti és a nyűg egy nagyon kis szelete a gyerekvállalásnak, amin lovagolsz! Aki néha 1-1 órát van egy rokon kisgyerekkel, az égvilágon semmit nem tud a gyerekekről!
2019. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
22%

“Látszik, hogy nulla taoasztalatod van a gyerekekkel kapcsolatban, különben tudnád, hogy a világ legnagyobb boldogsága a saját kislányodat, kisfiadat naponta szeretgetni és látni, ahogy fejlődik. A hiszti és a nyűg egy nagyon kis szelete a gyerekvállalásnak, amin lovagolsz!“


Jah. Azért vert anyánk depressziósra mind a négyünket, mert olyan durva nagy örömét lelte a SAJÁT gyerekeiben. Egyszer azért vert félhülyére, mert nem találtam a szemüvegemet, majd mikor a nővérem este szólt, hogy a fürdőben hagytam, ő tette el, akkor röhögve közölte az én SZERETŐ ÉDESANYÁM, hogy annyi baj legyen, úgyis leszek még rossz, most megkaptam előre a büntetést. Elmentek ti mindannyian... valahová, akik szerint a SAJÁT gyereket IMÁDJA az ÉDESANYJA...

2019. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sajnálom, hogy neked nem jutott szerető, gondoskodó édesanya, de ez akkor sem hatalmaz fel arra, hogy ennyire utálj minden anyát és gyereket. Egyébként meg sokszor a szeretet és törődés nélkül felnőtt gyerekekből lesznek a legjobb szülők, mert megadják azt, amire ők is vágytak gyerekkorukban.
2019. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
95%
Kedves miss Childree! Az intelligánciádról annyit, hogy képtelen vagy megkülönböztetni egymástól a még a hozzászólásokat is. Nem a #26-osnak van 3 gyereke, hanem én írtam róluk a 24. hsz-ban. A csok-kal esetemben qrvára eltévedtél, mert a legkisebb gyerekem elmúlt már 15 éves, a két nagy meg már bőven nagykorú, a csok még egy kéjes gondolat sem volt, amikor én 3 gyereket vállaltam, felneveltem. Szóval elég gáz vagy, na!
2019. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
79%

*f - kimaradt a megszólításból, bocsánat (mielőtt még belekötsz a hatalmas intelligánciáddal).


Végül csak kibújt a szög a zsákból! Neked szar anyád volt, ezért az összes többi anya is az. Gratulálok! Fantörpikus a logikád, de tényleg. (anyám borogass!)

2019. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!