Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti természetesen.


Egy anonim oldalon elmondhatom, hogy magamról van szó:

Nem szeretnék gyereket, sose szerettem őket, utálok még csak egy légtérben is lenni velük. Türelmetlen vagyok velük, nem tartom őket aranyosnak.


Férjem viszont szereti őket, az unokahúgait is imádja, mindig játszik velük, barkácsol nekik ezt-azt.


Nyilván, annak idején mikor összejöttünk, előre tisztáztuk a jövőbeli terveinket.

Én az elején kijelentettem, hogy ha rajtam múlik soha nem akarok babát.

Ő erre rábólintott, hogy neki meg teljesen mindegy a téma. Ha lesz gyerek, örülni fog, ha nem lesz, akkor sincs semmi gond.


Most viszont egyre gyakrabban gondolok arra, hogy szüljek neki egy gyereket. Mert látom, mennyire vágyik rá, de nem mondja el.

Amikor rákérdezek, mindig csak annyit mond, nem akar rám erőltetni semmit, nem dől össze a világ ha nekünk nem lesz.


Majd lesz még úgyis újabb kisgyerek a családban az öccse részéről idén.


A lényeg, amire még mindig nem tértem rá, és amiről a kérdés is szólna, hogy

az szerintetek mennyire jó megoldás, úgy gyereket nevelni, hogy anyuka nem vesz részt benne (nem tudok nevelni, nincs bennem az ösztön, nincs türelmem stb), tehát nagyon nyersen fogalmazva

"ha gyereket akarsz, adok, de akkor az a tiéd lesz."

Ezt csak azért tenném, mert a férjemet a világon mindennél jobban szeretem, és ha tényleg nagyon erre vágyik, hát legyen.


Nyilván a gyerek az apját fogja jobban szeretni, mert ő foglalkozik vele, de engem az nem is érdekel (legalábbis így érzem). Ha őt szereti jobban a gyerek, akkor az meg csak hab a tortán, az apaság öröme hatványozódik.


Kérlek, ne leszóljatok, hiszen a kutyások se szólnak be a macskásoknak és fordítva.

Véleményt kérek az elméletről, de ne engem elemezzetek ki.

Köszönöm, hogy elolvastad


2019. máj. 15. 13:21
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
12%

“Végül csak kibújt a szög a zsákból! Neked szar anyád volt, ezért az összes többi anya is az. Gratulálok! Fantörpikus a logikád, de tényleg. (anyám borogass!)”


Neked is szól akkor a válaszom észlény, sőt, láthatóvá tettem a nevem, hogy lásd: FANTÖRPIKUS a te logikád is, mivel azt sem vetted észre, hogy nem velem veszekedtél, de annyi eszed nincs, hogy a stílust nézd, te csak százalék alapján oltogatsz MINDENKIT, aki nem ugyanazt fújja, amit te. Borogasson is az anyád, rászorulsz...

2019. máj. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem hagyjuk ezt a veszekedést, sértegetést. Aki nem akar gyereket, az az ő magánügye, tiszteletben kell tartani. Nekem csak annyi a kérésem, hogy ne bántsák az anyákat, ne szidalmazzák a gyerekeket, mert rendkívül provokál. Nyilván mindkét oldalon vannak jó és rossz emberek, ez egy soha véget nem érő vita.

Visszatérve a Gyerekmentes Övezeten folytatott mocskolódásról, vajon mit szólnának a gyereket nem akarók, ha egy oldalon rájuk mondanák nap mint nap, hogy genetikai selejtek, pszichopaták, önzők, zsarnokok, csúnyák, kövérek, senkinek sem kellő öreglányok, kutyákat-macskákat gyerekként nevelő elmebetegek és még sorolhatnám.

Ennek így ilyen formában semmi értelme.

Mint ahogy az anyák sem ellenek, hanem szülnek! A saját gyereke egy épeszű embernek pedig boldogság, nem pedig nyűg!

2019. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

"És szerinted te egy jó ember, egy ártatlan gyermek nevelésére alkalmas lelkivilágú nő vagy? "


Miért ne lennék az? Mert nem tűröm hogy alaptalanul sértegess? Hogy látatlanban gyerekbántalmazónak nevezz engem meg itt bárki? Nézzél már magadba könyörgöm.

Látom fáj az igazság amit leírtam, de attól még az van hogy te a saját múltbéli sérelmeidet vetíted ki más anyákra. Olyan szinten kapaszkodsz abba hogy mindenki aki neked nem szimpatikus csak egy gyerekét megnyomorító rettenet lehet, hogy az már rémisztő. Keress fel egy szakember, én ezzel a szintű frusztráltsággal nem tudok mit kezdeni.

őszintén sajnálom, ha neked két féle ember létezik: a gyerekét verő, meg te.

2019. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha az magánügy, hogy valaki nem akar gyereket, akkor az miért nem magánügy, hogy más mennyit szül??
2019. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!