Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti természetesen.


Egy anonim oldalon elmondhatom, hogy magamról van szó:

Nem szeretnék gyereket, sose szerettem őket, utálok még csak egy légtérben is lenni velük. Türelmetlen vagyok velük, nem tartom őket aranyosnak.


Férjem viszont szereti őket, az unokahúgait is imádja, mindig játszik velük, barkácsol nekik ezt-azt.


Nyilván, annak idején mikor összejöttünk, előre tisztáztuk a jövőbeli terveinket.

Én az elején kijelentettem, hogy ha rajtam múlik soha nem akarok babát.

Ő erre rábólintott, hogy neki meg teljesen mindegy a téma. Ha lesz gyerek, örülni fog, ha nem lesz, akkor sincs semmi gond.


Most viszont egyre gyakrabban gondolok arra, hogy szüljek neki egy gyereket. Mert látom, mennyire vágyik rá, de nem mondja el.

Amikor rákérdezek, mindig csak annyit mond, nem akar rám erőltetni semmit, nem dől össze a világ ha nekünk nem lesz.


Majd lesz még úgyis újabb kisgyerek a családban az öccse részéről idén.


A lényeg, amire még mindig nem tértem rá, és amiről a kérdés is szólna, hogy

az szerintetek mennyire jó megoldás, úgy gyereket nevelni, hogy anyuka nem vesz részt benne (nem tudok nevelni, nincs bennem az ösztön, nincs türelmem stb), tehát nagyon nyersen fogalmazva

"ha gyereket akarsz, adok, de akkor az a tiéd lesz."

Ezt csak azért tenném, mert a férjemet a világon mindennél jobban szeretem, és ha tényleg nagyon erre vágyik, hát legyen.


Nyilván a gyerek az apját fogja jobban szeretni, mert ő foglalkozik vele, de engem az nem is érdekel (legalábbis így érzem). Ha őt szereti jobban a gyerek, akkor az meg csak hab a tortán, az apaság öröme hatványozódik.


Kérlek, ne leszóljatok, hiszen a kutyások se szólnak be a macskásoknak és fordítva.

Véleményt kérek az elméletről, de ne engem elemezzetek ki.

Köszönöm, hogy elolvastad


2019. máj. 15. 13:21
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
83%

65%-os, neked azonnal mentőt kéne hívni, mert még szétrobbansz!

Olvasd vissza magad, micsoda gyűlölet árad belőled, hogy mocskolódsz!

Nem kémkedek, hanem elolvasom egy nyilvános oldalon, hogy miket írnak gyerekekről, anyákról a hozzád hasonlók.

Imádom az állatokat, csak nem kínzom őket úgy és csinálok hülyét a kutyámból, ahogy sok gyerektelen, aki bepólyázza a kutyáját meg szülinapi tortát tol a képébe.

2019. máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
65%

#20


Mondjuk nem akarlak megbántani, de amit itt letoltál a hozzászólásodba..... kemény. Talán egy pszichológus segítene ekkora mértékű frusztráltságon.


ÉS, mielőtt bármelyikőtök elkezdené, hogy kinek van igaza, nem érdekel, mindkettőtök kommentjét baromságnak tartom és tipikusan az a 2 fajta ember vagytok, akikkel 1 másodpercet nem bírnék eltölteni, nemhogy 2-t. Csak érdekességképp szóltam hozzá.

2019. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként meg jó lenne már megérteni, hogy nem azzal van a baj, ha valaki nem akar gyereket! Azzal van a baj, amikor ezek az emberek szidják az anyákat és a gyerekeket, utálják az összes családot. Ez a nem szimpatikus és ezért támadják őket. Mert amikor lárvának nevezik a gyerekeket, meg csok ivadéknak, akkor az minden, csak nem jóindulat! Az anyákat ostoba, tréninggatyás, kövér nőknek állítják be, akik ostobák és ellenek, nincs más életcéljuk és még sorolhatnám. Akkor miért sértődtök meg, ha titeket is támadnak?
2019. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
93%

#20: Az ugye megvan, hogy a lepontozás elvileg itt annak szól, hogy nem hasznos a válaszod.

3 gyerekes anyaként maximálisan egyetértettem minden szavaddal, amíg el nem kezdtél válaszolni a FB-os illetővel. Egészen addig valóban egy kifejezetten értelmes embernek tűntél, folyamatosan bólogattam azon, amit írtál, mert azt a részét jól láttad. Még azzal a mondatoddal is 1000%-ban egyetértettem, hogy akinek van gyereke, az minek megy olyan csoportba, ahol olyanok vannak, akiknek nincs és nem is akarnak. Ha ott, akkor, azzal a mondattal befejezted volna, akkor én speciel biztosan felpontozlak, mert egészen addig hasznos volt a válaszod. Utána viszont semmi más, csak gyűlölködő, fröcsögő, habzó szájú - teljesen alátámasztva a pszichopatát kiáltó illető állítását (holott én addig nem értettem vele egyet, az ő stílusa sem tetszik, kicsit sem). Nem, nem vagy 3x olyan intelligens. Ha az lennél, akkor a hozzászólásod másik felét nem írtad volna le. Tudom, közhely és régi: okos enged...

2019. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
13%

"65%-os, neked azonnal mentőt kéne hívni, mert még szétrobbansz!"


Teljesen nyugodt vagyok. Talán annyi, hogy nem vagyok ilyen tejbetök fajta, mint te, akinek még a tej is megalszik a szájában. Ettől még nem kell aggódnod miattam, közöm sincs a felrobbanáshoz :)


"Olvasd vissza magad, micsoda gyűlölet árad belőled, hogy mocskolódsz!"


A mocskolódást te kezdted, pszichopatának nevezve azokat, akik a GYÖ oldalt követik. (Ezek szerint tehát az oldalról van szó, nem pedig a csoportról, hülyeséget írtál.) Valamint azt írtad, hogy gyűlölik a gyerekeket. Erről szó sincs. Tény, hogy nem szeretjük a gyerekeket, de nem gyűlölködünk, szerintem senki sem. A gyerekesek között sokkal több olyan van, aki valóban gyűlöli, veri, bántja, megerőszakolja stb. a gyerekeket.


"Imádom az állatokat, csak nem kínzom őket úgy és csinálok hülyét a kutyámból, ahogy sok gyerektelen, aki bepólyázza a kutyáját meg szülinapi tortát tol a képébe."


Egyetlen darab childfreet sem ismerek, aki ezt tenné a kisállatával. Már csak azért sem, mert mi nem szeretjük a kisbabákat, eszünkbe nem jutna bepólyázni meg ilyesmiket, Jézus ereje!


Őszintén írom neked, hogy neked kellene pszichológushoz menned, aki kiderítené, hogy miért gyűlölöd ennyire a gyereket nem akarókat. Mi a baj? Nem lehet gyereked? Hidd el, erről nem mi tehetünk...én speciel úgy vagyok vele, hogy mindenkinek, aki gyereket akar és alkalmas az anyaságra, annyi gyereket kívánok, amennyit csak szeretne. Tehát ha neked nem jön össze, ne ránk haragudj...a gyűlölködés amúgy is rákot okoz, nem gyereket! Fontold meg!


"Mondjuk nem akarlak megbántani, de amit itt letoltál a hozzászólásodba..... kemény. Talán egy pszichológus segítene ekkora mértékű frusztráltságon."


Neked is javaslom a pszichológust, szükséged van rá, ha nem tudod feldolgozni mások véleményét, főleg amikor még igazuk is van.



"tipikusan az a 2 fajta ember vagytok, akikkel 1 másodpercet nem bírnék eltölteni, nemhogy 2-t."


Hálistennek! Én az olyannal mint te, még egy felet sem. Nem szeretem a primitív, buta embereket, ugyanúgy nincs hozzájuk türelmem, mint a gyerekekhez. Sok a közös vonás :)

2019. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
84%

#25


Na igen, erről beszélek. Egy primitív, buta, frusztrált ember vagy. De szerencsére ezt más is látja.

2019. máj. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
81%

Én azt gondolom, hogy a kérdező még elég fiatalka, szerintem a 20-as éveiben járhat, bocsi, ha tévedek.

Én pedig már öregecske nő vagyok, és csak néhány tapasztalatomat osztom meg a kérdéssel kapcsolatban.

Először is igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy aki erős ellenérzéssel viseltetik a gyerekvállalás iránt, az ne szüljön.

Viszont én azt láttam, hogy sok nőnél ez a nagy ellenkezés úgy 35 éves koruk táján felülvizsgálódik. Talán biológiai oka van, vagy nem tudom, de ekkor kezdik sokan úgy érezni, így az utolsó körben, hogy mégse akarják ezt a kalandot sem kihagyni az életükből. Persze, nem mindenki jut el erre, főleg, ha nincs jó párkapcsolata.

Ha az egyik fél akar gyereket, a másik pedig következetesen nem, az gyakran szakításhoz vezet. És ez érthető is, mert én a szerelmet is megkérdőjelezem ott, ahol valamelyik fél nem szeretné "duplikálni" élete szerelmét, vagy megismerni apa vagy anya szerepben is. Vagy elnézi, hogy megfosztja az életnek attól a lehetőségétől, hogy apa vagy anya lehessen, csak azért, mert őt választotta párjául.

És még egy dolog: az anyai érzések, kicsit hasonlóan a szerelemhez, akkor jönnek elő intenzíven, néha csak akkor, amikor az ember anya lesz. Ahogy szerelmesek se vagyunk addig, amíg meg nem ismerjük meg azt az igazit, úgy anyai érzéseink sem mindig vannak, amíg a karunkban nem tartjuk azt a csöppséget.

És még valami: az, hogy idegen gyerekeket nem szeretünk, sőt, idegesítenek minket, semmit sem mond el arról, hogyan fogunk viselkedni a saját gyerekünkkel szemben. Általában, és ez is tapasztalat, a sajátunkat egészen másképp látjuk, mint mások gyerekeit.

Hasonlóképpen az, hogy egy férfi szívesen és hozzáértéssel foglalkozik, játszik idegen gyerekekkel, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a sajátjával jó apa lesz. Láttam én már olyat is, hogy egy férfi minden gyerekkel jól szót értett, csak a sajátjával nem.

Ezek csak a saját tapasztalataim, másoknak meg biztos mások a tapasztalatai, én azokat is tiszteletben tartom.

2019. máj. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
1%

#26.


Én egy okos, intelligens ember vagyok, aki mások számára provokatív és ellenszenves, mert az igazság sajnos fáj.


Te meg nem vagy képes rá, hogy az irigységedet intelligencia mögé rejtsd. Irigy vagy mindenkire, aki hozzád hasonlóan nem rontotta el az életét, és egyébként is sok benned a frusztráció és a gyűlölet, amit másra próbálsz kivetíteni. Inkább a 3 gyerekeddel kellene foglalkozni, nem csak a csok miatt megszülni szegényeket.

2019. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
89%

#28

Látod, te egy elmebeteg primitív ember vagy. Miből szűrted le, hogy van egyáltalán gyerekem? Vagy hogy akarok? Ezek a b**omságok csak úgy jönnek? Ms 3X IQ bajnok. Nem, te nagyon nem vagy intelligens, okos és nagyon de nagyon messze jársz az igazságtól, talán még a Star Wars galaxisainál is messzebb.


Egyébként, mielőtt tovább okádnád a ba**mságokat.


23 vagyok, férfi, és a következő minimum 5 évben hallani se akarok gyerekvállalásról, sőt házasságról sem.


Szóval ideje volna leszállni a magas lóról, mert egy nagy nulla vagy te semmi több. És kicsit visszakéne venni mert egyébként tipikus példája vagy a childfree féle abnormálisoknak, akik mindenkire igyekeznek ráerőltetni az elb**zott nézeteiket mert ők egyszar kijelentették, hogy nem akarnak soha gyereket. Ez például egy másik dolog, ami egyértelműen bizonyítja a primitívséget a szememben.


Csak a buta emberek beszélnek végletekbe.

2019. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
96%
65%-os, szánalmas, hogy megint a csok-kal jössz 😁 te elképzelni sem tudod, hogy valaki azért vállal gyereket, mert szereti őket? Minden mögött valami mást sejtesz, mint a valóság, de óriási tévedésben vagy. Tudod az is irritáló, hogy azt szajkózzátok sokan, micsoda teher egy gyerek. Elárulom: nem az 😊 olyan szeretetet ad egy gyerek, annyi boldogságot, amiről te álmodni sem mersz. Kicsit olyan, mintha magadat akarnád győzködni, neked milyen jó. Legyen. Hidd el, egy normális szülőnek sem nyűg mesét olvasni, altatni, szeretgetni, együtt játszani a gyerekével. Igen, vannak nehézségek, de ez is egy megoldandó feladat, amire nem mindenki képes. És hidd el, hogy a gyerek teljessé, erőssé tesz egy házasságot.
2019. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!