Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magadat és gyermekedet,...

Magadat és gyermekedet, mennyire tartod szépnek?

Figyelt kérdés
2019. máj. 16. 11:05
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
28%

Valamikor az elején válaszoltam, talán a harmadik vagyok. Nem vagyok hülye, nyilván a szomszéd, az óvónő, a barátok, ismerősök akkor is azt mondanák, hogy szépek a gyerekek, ha nem azok, mert így illik. Bár én személy szerint a cuki meg aranyos jelzőket használom ha valójában nem szép.

Nekünk viszont sokszor vadidegenek mondják, akárhányszor vásárolunk pl. egy hipermarketben, legalább ketten tuti odajönnek, hogy jaj, de szép ez a kislány, ha csak a fiam van velünk, akkor is, hogy milyen gyönyörű kisfiú. Bár a kisfiam még baba, a babák eleve mágnesként vonzzák az emberek egy csoportját, ez igaz. A lányom viszont 4 éves, nála nem lehet erre fogni. Hatalmas szemei vannak hosszú szempillákkal, szőke haja, pisze orra, cserfes, mosolygós. Tényleg szép.

Anyaként én egyértelműen elfogult vagyok, ezt nem vitatom, valószínűleg nekem akkor is szépek lennének, ha igazából nem lennének azok.

2019. máj. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen utolsó, de ez tipikus. A nénik-bácsik konkrétan minden gyerekre jajonganak hogy de szép. Sétálunk a piacon és minden bacsika nénike dicséri a gyerekeimet. Ettől még ezt nem úgy adom tovább, hogy a "környezetem csodájára jár hogy milyen meseszép a gyerekem". De ez pont olyan, mint amikor egy ovis kislany le tudja másolni papírról hogy BABA, az anyuka meg úgy adja tovább hogy a kislánya már ír...

Védőnőnél olyat tapasztaltam, hogy áradozott anyuka hogy a gyereke beszél 1 évesen. A védőnő kérdezte és mit mond? Anyuka odahívta a gyereket, gyerek beszélése: "gagaga" meg "mmaaamaaamaaamaa".

Szóval ez a sok csúsztatás, ami az anyukáknak saját jellemzője. De volt hogy ismerősöm mondta nekem, hogy "hát nem gyönyörű lány az én Timikém?" Most erre mit lehet mondani, az hogy ja, de az. És ez úgy ment tovább hogy dicsértem Timikét hogy micsoda szépség lett.


Tévedés ne essék, mindenki szépnek látja a sajátját. Elhiszem, hogy a közértben is megdicsérik. De az már nevetséges volt konkrétan, hogy mind meseszép meg csodaszép meg már jött a modellkedik is. Mint az ovis egymásra licitálás. Ezeken már érezhető volt, hogy nem őszinték csak pusztán senki nem akart lemaradni. Így lesz a "néni ramosolyog a babára a Tesco-ban hogy de szép vagy aranyom" mondatból a névtelen fórumon az, hogy "az enyém álomszép mert idegenek is odajönnek hogy csodálják".

2019. máj. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
60%
Jó hát az álomszép, meg meseszép, meg csodájára járnak valóban erős túlzás. Ezeket amúgy nem is én írtam (vagy a 3. vagy a 4. voltam, nem tudom). Mondom, azt is látom, hogy a fiamhoz pl valószínűleg egyszerűen azért jönnek oda, mert baba, annak sokan nem tudnak ellenállni (igen, főleg a nénikék), ha meg már odajött, akkor nyilván azt mondja, hogy szép. A nagylányomnál érzem őszintébbnek a dolgot, ő már kinőtte azt a kort, amikor olyan ellenállhatatlanok az öregasszonyoknak. Legalábbis szerintem. De nem járnak csodájára az emberfeletti szépségének, csupán sokan jegyzik meg idegenek, hogy milyen gyönyörű kislány.
2019. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
55%
33, ez teljesen reális. Én azokra gondoltam, akik már-már költői túlzásokban áradoztak.
2019. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

#17 voltam, semmi tulzást nem írtam, mégis le lettem pontozva 😅 Mindenkinek nem lehet megfelelni.

Viszont, aki linkelt egy kislányról képet arra reagálnék, valóban nagyon szép kislány. 🙂


Amúgy soha nem fogom megérteni, egy névtelen arctalan fórumon kinek áll érdekében hazudni, nekem ez életszerűtlen!! Lehet én vagyok naiv, de a kommentjét ő látja, meg a többi névtelen arctalan fórumozó. 😄 Bizonygatni idegeneknek felesleges, válaszol az ember és annyi, aki igazat ír nyílván nem bizonygat, legalábbis én így látom. Aki magát szépnek látja azzal sincs baj, aki nem azzal sincs, aki a gyerekét annak látja az tök normális.

Amúgy mondom egy érdekes dolgot, amikor megszületett a fiam olyan csodaszépnek láttam gyönyörűnek, pedig be volt sárgulva. Valóban aranyos volt, de minap elővettem az újszülött fotókat és olyan manó arca volt így utólag inkább cukinak mondanám. 🙃 Hormonok... Most viszont egy helyes kis pelenkás. 🙂 Anyu engem mindig szépnek mondott amikor gyerek voltam, nos szerintem olyan csúnya kislány voltam egészen kamasz koromig, hogy ihjaj 😄 A fiúsra nyírt hajam egész 8éves koromig megvolt.. Husis voltam és baromi kerek fejem volt, viszont anyunak én voltam a legszebb. A férjemnek mutattam a képeim, nézett is, hogy ez komolyan én voltam? 😂 Annyit mondott illedelmesen, hogy ari. 🤣 Szóval nagyon szubjektív kinek mi a szép és a hormonok valóban "szépítenek". Egyszer egy apukával beszéltem az utcákban lakik, megnézte a fiam, mondta milyen szép, bezzeg az ő gyereke ocsmány volt meg sem akarta fogni, még poénkodott az asszonnyal nem lehetne vissza adni??? Tudjátok mit annyira kellemetlenül éreztem magam, hogy még soha ennyire... Szóval inkább dicsérjék csak a gyerekeket a szülők, mint a fent említett apa...

2019. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!