Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te hogy nevezed a gyereked...

Te hogy nevezed a gyereked apját magatok között, illetve ha másnak beszélsz róla?

Figyelt kérdés
Hogy szólítod ha otthon vagytok ? Tehát apa gyere ide,vagy Tibi gyere ide ? Ha másnak beszélsz róla,hogy nevezed,apa ezt meg azt csinálta,vagy hogyan ?
2019. máj. 17. 18:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%
A lányainknak Apa. Nekem Cica, mások előtt is. Ha ismerősnek beszélek róla, akkor is Cica, idegeneknek a férjem. Sosem szólítom a keresztnevén.
2019. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%
Én szoktam Apának hívni, meg a nevén is, és mások előtt is használom ezeket és a párom verziót is. Helyzetfüggő.
2019. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sanyi vagy szívem :) a gyereknek azt mondom apa nyilván.
2019. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
89%

Szólítani sokféleképp szoktam, de a nevén elég ritkán (csak ha mérges vagyok), mert a nagyobbik gyereket is ugyanúgy hívják (nem közös, kétéves kora óta neveli a férjem, szóval nem direkt lett ugyanaz a nevük).

Szivem, hé, életem, maki, vagy néha mondom neki, hogy apjuk, ő meg nekem, hogy anyjuk.

Ha a gyerekeknek beszélek róla, akkor apa, ha ismerősöknek, akkor a nevét mondom (ha olyannak, akik a gyerekeket is ismerik, akkor hozzáteszem, hogy a szakállas, mert ugye a nagyobbik gyereket is így hívják), ha idegennek, akkor csak szimplán a férjem. Sose emlegettem úgy másnoknak, hogy "apa", az az én apám lenne, bár őt meg úgy emítem, hogy apukám, ha idegennek beszélek róla.

2019. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

A keresztnevén (illetve az abból képzett becenevén) szólítom. A gyereknek is így beszélek róla, ismerősöknek is, idegeneknek „férjem”-ként hivatkozom rá.

Egyébként érdekes, mert ennek köszönhetően a gyerekünk sokáig minket a keresztnevünkön szólított (vagy keresztnév+papa/mama), másoknak is így emlegetett, ezért az oviban én voltam az egyetlen anyuka, akinek minden gyerek tudta a keresztnevét, és mikor érte mentem, harsányan kiabálva, a nevemen szólítva köszöntöttek. Cukik voltak. De rég volt! :)

2019. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!