Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás? Véleményeket...

Gyerekvállalás? Véleményeket kérek!

Figyelt kérdés

Igaz még elég fiatal vagyok, de én már 18 évesen biztos vagyok benne, hogy nem szeretnék gyereket. Nincs türelmem a gyerekekhez, még aranyosnak se találom őket, ráadásul - lehet önző dolog - de én nem akarom a saját szabadságom feláldozni (mert fel kell). Nem tudnám jól nevelni, így nem is akarok gyereket.


Akik szintén nem szeretnének gyereket, miért nem? Akik hasonlóan gondolkoztak ennyi idősen végül változtattak a véleményükön? Ha igen, minek a hatására?



2019. jún. 8. 12:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem, hogy túl sok hasznos választ fogsz itt kapni, tekintve, hogy a gyerekvállalás témakörben olyanok mozognak akik akarnak gyereket.

Egyébként facebookon van egy gyerekmentes övezet csoport, ott tudsz beszélgetni a hasonló gondolkodásúakkal.

2019. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%

Egyik baratnom neveben tudok irni, az o indokai ezek:

- Sajat ingatlant kell eloteremteni (o igy akarna, nem alberletbe, mert szerinte barmi tortenhet, es a baba nem oda valo)

- Sok penzt kell ra kolteni

-Idegesiti ot a gyerek siras, plusz a kutyaja retteg a gyerekektol

- Fel, hogy ugy nevelne, mint ot a szulei

- Orokre rajta maradna

- Nem tudja elkepzelni magat anyakent


Termeszetesen o mar felnott no, egyszer csak, amikor elkezdte a sulibol kirepulve a felnott eletet, akkor jott ra, hogy a mindennapi betevoert kemenyen meg kell dolgozni (elotte is diakmunkazott) es egyszeruen nem fer bele neki, hogy egy gyereket is el kellene tartson.

No meg a vagya sincs meg ra.

Nagyjabol ennyi.

2019. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
74%
18 évesn én is így gondoltam aztán 34 évesn megváltozott a véleményem. Gyerek vagy , még persze hogy nem kell gyereknek gyerek, nem is való még neked.
2019. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
61%

Azok gyűlölködnek a gyerekekre. Az egy dolog, hogy nem akar gyereket de nem ajánlanék egy ilyen gyűlölközők gyülekezetét.

Igen kérdező. Így voltam. De utána szerelmes lettem és elkezdtem ábrándozni, hogy milyen lenne. 29évesen szültem. Nem bántam meg. De lehet, hogy te ennél az elképzelésednél maradsz. Nincs ezzel semmi baj. A párválasztásnál kell ezt figyelembe venni, mert aki akar gyereket nem fogod tudni meggyőzni, hogy erről lemondjon.

2019. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
70%

24 evesen bekattantam h megis csak gyereket akarok...

Kb ennyi volt

Lett is harom csopseg

Jelenleg nem ertem h anno miert nem akartam.

2019. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
59%

18 évesen magad is gyerek vagy.

Ha a vélemenyed nem változik 10-15 év múlva,majd akkor tedd fel ezt a kérdést

2019. jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
63%
Hát ennyi idősen ne is szüljél, persze, hogy nem akartam én se ilyen fiatalon, 36 évesen szültem.
2019. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
42%
Komolyan nem unjátok még?
2019. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

#1: valóban, de olyanok véleménye is érdekel, akik mégis vállaltak gyereket. Az oldalt pedig ismerem és követem de köszi az ajánlást :)


#2: Igen, ez is benne van. Nem akarnám, hogy a gyereknek bármit nélkülöznie kelljen, az én jövőbeli munkám viszont nem fizet kifejezetten jól, a férjemnek ki tudja milyen állása lesz... Egy gyerek rengeteg pénz, amit nem biztos, hogy elő tudunk teremteni, viszont ha igen, költhetem jobb dologra is, mint pelenkára meg babakocsira.

2019. jún. 8. 13:08
 10/30 anonim ***** válasza:
73%
Én se akartam 18 évesen. 31 vagyok, és két gyerekem van, 26 évesen lettem terhes az elsővel (tervezetten). Tehát elég volt pár év, hogy változzon a véleményem.
2019. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!