Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akkora teher ma a...

Miért akkora teher ma a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasni, hogy ilyen olyan áldozatos.. nehéz. Félnek már a második gyerektol is. A mi időnkbe nem gondolkodtunk ennyit, csak csináltuk. 40es korosztaly vagyok, 3 gyerekkel. Sok még több gyerekes ismerősöm is van.
2019. máj. 28. 14:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
42%
Nem az. Nekem legalábbis nem. Viszont sajnos én is ezt látom a korosztályomban (~30), hogy nagyon kevesen szeretnének gyereket, vagy ha mégis, akkor csak egyet, mert annak akarnak “mindent megadni”. Mi nem fogunk lakást venni nekik (nekünk se vett senki), és csak belföldön nyaralunk (de itthon minden évben 2x), cserébe 4-en vannak és mindig számíthatnak egymásra. Megtanulnak osztozkodni, együtt játszani, figyelmesnek és türelmesnek lenni. Szerintem ez sokkal fontosabb.
2019. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%

6 éves a gyerekem.

Mindketten dolgozunk, hogy nyugodtan biztonságban kényelmesen megéljünk.

Most nagycsoportos, de így is logisztikázunk, amikor beteg, nevelésmentes nap, ovis kirándulás téli-nyári szünet van.

Anyósomék 130 km-re, nekem nincsenek szüleim. Tehát napi segítség nincs.

Nem tudom, több gyerekkel hogy lehet összelogisztikázni az életet, esetleges délutáni különórával fűszerezve.


A munkahelyek nem olyan toleránsak, nem olyan stabilak manapság.

Én nem "félek" még egy gyerektől. Egyszerűen nem szeretnénk, nem vágyunk rá.

Szűk környezetemben van jópár sokgyerekes, és évekig "nyaggattak" engem is, hogy kell a testvér. Szóval én személy szerint nem tapasztalom ezt, hogy bárkinek teher lenne a többedik.

Talán most egyszerűbb felvállalni, ha valaki nem akar többet, nem "kötelező" szülni.

2019. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
86%
Több gyerekkel nem nagyon tud mindkét szülő teljes állásban dolgozni, kivéve ha van segítség. Állandó logisztika van, hozni-vinni edzésekre és tanulni velük. Plusz időnként betegek, akkor meg teljes napok-hetek kiesnek a munkából. Folyamatos újratervezés van.
2019. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
20%

Nem az. De most divat lett miatta nyávogni. 3. gyerekemet várom, persze lemondással meg szervezéssel jár, de mindig csóválom a fejemet hogy mekkora trendi lett az anyukákat sajnáltatni.

Tele a FB az anyukás "káávééé" meg "aludni? hahaha mikor?" típusú mártírkodásokkal. Szerintem gáz.

2019. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
16%
Nem az. Jo nehéz, de mindent össze lwhet szervezni. Még itthon vagyok a kicsivel, a nagy ovis, de már most tudjuk, hogy hozzuk össze a dolgokat. Le kell tenni anyukának is a jogsit, és nagyon sok időt spórolmwv az ember.
2019. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
62%

Nalunk az ejszakak voltak a megterheloek, bar mi regebb ota szerettunk volna masodik gyereket, de olyan katasztrofalis volt az alvasa, es azert 3 even keresztul kelni ejszakankent atlag 6-8x, hat nem kivanom senkinek. Most is ettol felek, hogy ez milyen lesz, es meg most sem regota alszik jobban a gyerekunk, de amint jobban kezdett aludni, rogton rendbejottek a hormonjaim, es megfogant a masodik gyerekunk. Ha valaki bevallalja helyettem az ejszakazast, es vigyaz rajuk betegseg eseten itthon helyettem, akkor johet meg tobb gyerek is.


En az anyagi reszetol nem felek. Ahogy az elso valaszolo, ugy mi sem feltetlenul tartjuk szuksegesnek, hogy lakast vegyunk a gyerekeinknek azon az aron, hogy inkabb kevesebb gyerek legyen. Inkabb tapasztaljak meg, hogyan kell osztozkodni, mit jelent egymas tamaszanak lenni, stb. De nem azert vallalunk meg gyereket, hogy legyen testver, hanem mert mi szeretnenk.


Nem tudom, mit jelent a ,,mi idonkben", de regebben azert sokkal inkabb jellemzo volt a tagabb csalad jelenlete a gyermeknevelesben, mint ma. Mi kulfoldon elunk, orulok, ha a szulesfelkeszito par alkalomra, es a szulesre sikerul gyerekfelugyeletet talalnom, mert egyebkent ketten vagyunk itt egymasnak a ferjemmel, mint segitseg, es mindketten dolgozunk. A csaladdal atlag negyedevente talalkozunk. Ez persze a mi dontesunk, de oda mentunk, ahol van normalisan fizeto munka. Azert tobb gyerekkel nem eppen idealis az, amiben pl. en nottem fel, hogy egy kozos 6 nm-es szoban kellett meg kamaszkent is osztoznunk a testveremmel, bar ezerszer inkabb ez, minthogy csak egy gyereket vallaljanak a szuleim, nagyon szeretem a testveremet, nagyon jo, hogy van. De azert jobb dolog kenyelmesen elferni.


Amit irsz, hogy ,,felnek mar a masodik gyerektol is", hat en mast sem hallok ket gyerekesektol, minthogy milyen nehez, fuggetlenul a korkulonbsegtol, hogy mennyire ki vannak merulve. Igy nem olyan konnyu pozitivan belevagni, mikor tenyleg belelatok napi szinten, milyen ket gyerekkel, nem beszelve tobbrol. Inkabb engem tartanak felelotlennek sokszor, ha mondom, hogy egy gyereket is nehezen birtak az idegeim 3 eves koraig, kerdezik, hogy akkor miert akarunk harmat? Nem is tudok ra erdemben valaszolni, mert egyszeruen csak szeretnenk, de hogy hogy fogjuk venni az akadalyokat, azt meg nem tudom.

2019. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
18%

Nekem a kedvencem a "nincs segítségem".

Mégis mire gondolnak? Nekem mondja pár ismerősöm, hogy jajdejó nekem mert van nagyszülő ergo van segítségem......nem is értem, azt gondolják hogy a nagyszülő az egyfajta ugrasztható bébiszitter meg konyhásnő. Igen van anyum-apum de mindketten dolgoznak fél5-5-ig, sosem jártak át hozzám főzni vagy felmosni. Ha a gyerekek betegek, nyilván táppénzre sem ők mennek. Pont tegnap kérdezte egy ismerősömikor megtudta hogy jön a 3. baba, hogy "jaj és van segítséged?" Válaszoltam, hogy ja van, a férjem. A nagyszülő az nagyszülő. Nálunk legalábbis. Nem a bármikor nekem ugráló bejárónő.

2019. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
27%

Tegyük hozzá, hogy a mai társadalmi körülmények se kedveznek a babavállalashoz es az emberek sokkal önzőbbek mint 40 éve, bejött divatba a "neked jár" szlogen... a többiről nem beszélve.

Nyilván nem mindig egyszerű, de azért annyi pozitívat is ad a gyerek, hogy hangsúlyosabb a pozitívum része (szerintem).


Ma sokan a saját kényelmüket nézik, 2 szobába már nem szülnek mert kicsi a lakás, a többit ne is folytassam...


40 év múlva amúgy számoljátok ki hany gyerek fog születni .... és nem, nem igaz hogy mindenről a kormanyok tehetnek.

2019. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
81%
A ti időtökben könnyebb volt lakáshoz is jutni a fiatal pároknak és az emberek sem hidegültek el egymástól. Rám gyerekként pl plusz két "anyuka" jutott. Nagyanyám meg nagynéném is rendesen az életem része volt. Ami most van az össze sem hasonlítható azzal, ami akkor volt.
2019. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
86%
Mert ha nő vagy és szülőkorban vagy van hogy fel se vesznek dolgozni, vagy ha visszamész gyes után kicsesznek. Kórházak katasztrófák, magánba meg egy vagyon kell. Több a válás, kevesebb a kommunikáció, egyszerűbb kikacsintani, mint megoldani. Legtöbb gyerek nincs nevelve, csak a cuccok kellenek nekik de mind vísit, vonyít, szülő meg nézi, hogy de szépen ordít, ha meg rászól, belerúg a gyerek a szülőbe...
2019. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!