Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért viszik ki sokan ilyen...

Mért viszik ki sokan ilyen melegben a babákat, kisgyerekeket?

Figyelt kérdés
Tegnap be kellett utaznom a városba ügyet intézni 12 óra magasságában. De nagyon megdöbbentem azon, amit láttam. Rengeteg babakocsis, kisgyerekes anyuka, szülő sétálgatott, s a gyerekeken semmi kalap nem volt. Talán a legdurvább az volt, amikor szembe jött velem egy család, apuka tolta a babakocsit, mellette az anyuka kezében a max. fél éves kisbaba úgyszintén kalap nélkül. Egyszerűen nem tudtam hová tenni a látottakat, azt hittem napszúrást kaptam és csak képzelődtem. De nem, sajnos nagyon is valós volt. De kérdezem én: mért? Hőség riadó van, még egy felnőttnek is meg kell gondolnia, hogy pont 12-13 óra körül kimenjen-e. És a legtöbben csak sétálgattak kényelmesen. Volt pár olyan is, akik boltban voltak, de mért ilyenkor? Reggel hattól este nyolcig nyitva vannak... Mért ilyen felelőtlenek az emberek? Vagy csak én reagálom túl?

2019. jún. 12. 22:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
58%
Jól van, szuperanyu, jár a keksz. 😂
2019. jún. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
13%
Ennyi buta, felelőtlen válaszolót...
2019. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen igazatok van! Ma mikor megyünk a tesó ballagására, az egy évest addig otthon hagyom.

Vagy mondjam le a ballagást? Végül is nem nagy dolog 10 évesen bekerülni egy nyolcosztályos elit gimibe, lesz még a nagynak ballagása 8 év múlva. Biztos megérti.

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


Nem lehet felfogni a beszűkült babócás aggyal, hogy a többség azért megy ki ilyenkor, mert muszáj?

4 hónapos babával egyszerű, ott marad, ahova leteszed, és az van rajta, amit ráadsz. Egy 14 vagy 24 hónapos már teljesen más.

Többen leírták azt is, hogy egy légkondi nélküli panelban ilyenkor lehet 37 fok is. Sokan pont azért mennek ilyenkor a hűtött plázába vagy boltba, mert ott felfrissülnek egy kicsit.

Semmit se tudsz a másikról, csak ítélkezel, meg saját magad fényezed, hogy bezzeg te...

Holott én csak egy rutintalan kezdő kismamát látok, aki megteheti, hogy otthon ül egész nap, és nem tudja, hogy kell hűteni a babát, ha kánikula van.

2019. jún. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Ott tévedsz, Utolsó, h sokan " jaj hàt nem szereti a kalapot"- tal elintézik. Holott ha kell,huszonötödjére is visszaadom rà. Persze kényelmesebb lesz.ni én elismerem, csak nem az a kicsi érdeke. Volt pàr köröm ezügyben nekem is a gyerekeimmel, egyike azoknak a szituàcióknak, amikor nem az van, amit ő akar.
2019. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

#25: Ezt megoldottam úgy, hogy olyan sapit választott, ami tetszik neki, és menni se hajlandó nélküle sehova. Van is egy tartalék belőle. Egy totyogóst így még lehet manipulálni.

Ovis korban meg meg lehet magyarázni, hogy miért kell.

Extra hűtést is tud adni, ha vízpermettel kicsit lefújja az ember. Nem igaz, hogy melegít.

De ettől még, hogy én így csinálom, nem játszom az agyam, hogy úristen, hát hőgutát kap az a szegény gyerek a kocsitól a boltig, milyen hülye szülők vannak. Bezzeg én..!

2019. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 piroska és a farkas ***** válasza:
30%
Szerintem a felhàborodàs teljesen emberi reakció, attól is, akinek nincs gyereke, mert ez - felelôtlenül csinàlva - igenis veszélyeztetés. És ehhez nem kell, h jobbnak gondoljam magam, simàn lehet, h nem is vagyok, eleve az összehasonlítàs felesleges, de pl h napjainkban vannak szülők, akik simàn DÉLBEN is fürdenek a kisgyerekükkel a Balatonban, ott az ember tényleg elgondolkozik, hogy " hàt normàlis??"
2019. jún. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, neked nincs jobb dolgod mint azon nyafogni mit csinálnak mások? És miért nem úgy mint te? Mert ugye csak az a jó, és te PONTOSAN ismered az összes gyereket, jobban mint a szüleik.... Nem fáraszt hogy másokkal vagy elfoglalva, ahelyett hogy a saját portádon söpörnél? Az élet nem fa.szbúk, nem kell folyton mások pi,csáját lesni.
2019. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 piroska és a farkas ***** válasza:
64%
De azt értsétek màr meg, hogy ez nem egy olyan téma, mint, h ki meddig szoptat és hol, mikor kezdi vagy nem kezdi a ht- t,hordozókendőt hasznàl vagy babakocsit , ésatöbbi... Itt, bizonyos feltételek megléte nélkül igenis egy olyan témàról van szó, ami àrtalmas, veszélyes, és ugyanúgy felhàborodik rajta az ember, mint mondjuk ha egy kisgyereket úgy autókàztatnak, hogy nincs bekötve. Azt is sokan meg tudjàk magyaràzni, holott a gyerekük életével jàtszanak. A napvédelem is ilyen, csak itt a baj nem egyik pillanatról a màsikra történik.
2019. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Erre mondják azt, hogy bagoly mondja verébnek... Nem tudom mi köze ennek a kérdéshez a Facebookhoz, egy szó nem volt róla. Mindenki magából indul ki... De itt már rég nem a kérdésre kapok választ, hanem hogy mibe lehet belekötni és hogy lehet egy vadidegen embert fikázni, akiről semmit nem tudsz, csak egy egyszerű kérdést tett fel. Ha csak trágárkodni tudsz, inkább meg se szólalj. De ez csak téged minősít. De hülyékkel nem érdemes vitába szállni, hiszen továbbra is csak a saját igazadat fogod fújni. Nagyon sajnálom a sivár lelki világodat, s hogy számodra az a legjobb érzés, hogy ide jársz kioktatni mindenkit, mert gondolom nem én vagyok az egyedüli, akibe belekötsz.
2019. jún. 15. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!