Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? Bölcsi vagy...

Mi tévő legyek? Bölcsi vagy hagyjam ott a munkahelyem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és itt csak 6 hét szülés szabadság van. Jelenleg 12 Hetes vagyok. Eddig úgy voltam vele, hogy a bocsi ara több lenne mint az akkori fizetésem egy hónapra, így otthon terveztem maradni a picurral. (Egy ideje tervben volt a baba) Fél éve kaptam egy nagyon jó állás lehetőséget, dupla fizuval és tényleg nagyon szeretném megbecsülni ezt. De el sem tudom képzelni hogy szülés után 6 héttel ismét munkába álljak és a babát a bölcsibe adjam.

Ti mit tennetek a helyemben?


2019. júl. 2. 22:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nincs daycare a munkahelyemen. Igazabol talan kibulizhatom, hogy egy Ideig otthonrol dolgozzak, de nagyon necces.

Anyosom nem dolgozik, de nem akarom ot sem terhelni minden nap ezzel...

2019. júl. 2. 23:23
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Nézd, ott ez a rendszer, itthon biztos nem adnám be olyan korán, de az itthoni bölcsik nincsenek is picikre felkészülve. Aki még nem tud menni csak bevágják a kiságyba hogy biztonságban legyen a 12 db 2 éves között. Ott biztos nem így van. És hàny órát lennèl távol? Mert az sem normális hogy itthon 2-3 évig otthon lehet a gyerek, majd hirtelen napi 10 órát közösségbe kényszerül mert nincs részmunkaidő. Szerintem egy jó bölcsi/szitter, félmubkaidővel nem gond, akkor már abba nő bele a gyerek. Ha egész napos az húzósabb.. De azt írod egy fizetésből nem éltek meg, és a biztosítás is ugrik. Így szerintem nincs választás.
2019. júl. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok híve a korán bölcsibe adásnak, de ha kell mindkettőtök fizetése, akkor nincs más. De én biztos inkább anyósra bíznám, legalább az első időbe.
2019. júl. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Helyi anyukákat kérdezd meg mert csak ők tudnak segíteni mi nem .
2019. júl. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Húha, ezt nagyon kár egy magyar fórumon megkérdezni... itt mindenki a 3 éves gyeshez van szokva. Mi innen nem igazán tudjuk értelmezni ezt a helyzetet, hogy teljesen magatokra vagytok utalva, sokan esetleg azt sem igazán értik, mivel jár, ha elvész a biztosításod. Azt ne engedd!!!

Szerintem menj vissza dolgozni, és derítsd fel a lehetőségeket. Ha egy darabig engedik a home office-t használd ki! Ha van apai nagyszülő utána, használd ki! Nincs a közelben egy jó daycare, ahova ki tusz ugrani szoptatni?

2019. júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
33%

"6 hét?????? Ez most komoly????? :O" kb mindenhol ez van, mit csodálkozol? kivéve persze a magyarokat....de megnyugtatlak, régen nálunk se volt szokás évekig otthon maradni.

Sőt, a kérdező örülhet, hogy egyáltalán kap 6 hetet, gondolom, azt is fizetés nélkül. Sőt örülhet, hogy a szülést nem zsebből kell kiperkálnia, hanem a biztosítója állja. Ha nincs biztosítása, akkor vagy "dögöljön meg" vagy akkora kórházi számlát kap, hogy csődbe mennek még az unokái is.

Sőt ingyen bölcsőde sincs.


Ezek után már mennyivel jobbnak hangzik a magyar egészségügyi és családtámogatási rendszer, ugye?

2019. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%
16# nem volt kötelező az USA-ba költözni és gyereket vállalni... Attól, hogy máshol bizonyos dolgok szarabbak, attól még itt nem lesz jobb.
2019. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
38%
#17, ahogy az oktatás szinvonala se... értelmező olvasás neked se megy
2019. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18# Miért, attól itt jobb lesz az egészségügy, hogy az USA-ban hat hetesen ott kell hagyni a gyereket... A te kommentednek is sok értelme volt.
2019. júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!