Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi min. Bevételre van...

Mennyi min. Bevételre van szüksége egy családnak ebben az esetben, szerinted?

Figyelt kérdés

2 felnőtt, 2 gyerek (ovisok).

Saját lakásban, hitel nincs.

Budapesten.

Nincs autó, sem háziállat, sem költséges hobbik.

Senki nem beteg, csak a szokásos megfázások esetleg.


Mennyi bevétel az alap, amire ebben az esetben szerintetek szükség van ahhoz, hogy mindenük meglegyen?



2019. júl. 7. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Az hogy mindene megvan az mindenkinek mást jelent, valakinek az a minden, hogy van kaja, ruha, van akinek luxusutazások pl...

Szóval egyedi.

De így azt mondom h olyan min. 400-500 ezer. Kevesebből is lehet szépen élni (bár pestet nem ismerem) de ez így biztonságos.

2019. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Hát attól függ.

Ha semmi luxus nem kell csak az alap kB 200.000 de az nagyon alap.

Ha változatosan esznek, van program stb 400.

En azt mondom amivel normál színvonalon lehet élni hogy nem kell fizetni albérletet, hitelt kB 250_300.000

2019. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Nettó 400 és akkor még nem éltek nagy lábon.

Nekünk van hitel és az egyik gyerek fejlesztésre szorul, így megy el havi 5-600 "vidéken" (megyeszékhely és cseppet sem olcsóbb Bp-nél). Ha ezt a pluszt levonom, úgy kb. 400 jön ki.

Ebben nekünk van megtakarítás is, de ez szerintem alap, benne kell legyen a minimumban, hogy ne legyen pofára esés, ha beüt valamilyen váratlan kiadás.

Nyaralni 2 éve voltunk, ruhák akciósan, ételen nem spórolunk. Nem kaviár, de egészségesen.

2019. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
En is az első altal irt osszegezlt mondanam, de abba mar egy szerenyebb auto fenntartasa is belefer. (egy ismeros csalad peldajan keresztül)
2019. júl. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Havi 300-400 a minimum bár Pesten nem tudom mennyire drága az élet vidéken ennyi biztosan kell.
2019. júl. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
500 eFt körül.
2019. júl. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Mi az a minden? Kaviár és lazac reggelire, bélszín ebedre, iPhone X, Gucci és Chanel mindenkinek, minden szobában tv, számítógép? Megint egy értelmetlen kérdés....
2019. júl. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

400 körül mondanám én is.

Nem extra luxusmódon, de kényelmesen.

2019. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nincs tv, semmi előfizetés, se extra gépek (1 notebook és a legkisebb internet csomag), se kaviár, se speciális élelmiszerigények. Semmi.


A beszélgetésünk abból indult ki, hogy 280-at hozunk haza és nem érezzük elégnek. A mindennapokban kiszámolgatom és akkor elég, de például évszakváltáskor a ruhák, vagy óvodakezdéskor egyéb kiadások már nagyon nem férnek bele. Azon gondolkodtam, hogy én osztom be rosszul, vagy ez ilyen lehetetlen küldetés ezen a szinten és tényleg ennyire drága minden?

2019. júl. 8. 11:00
 10/14 anonim ***** válasza:
nálunk is 2 gyerek van,a 280 ezer az kettőtök együttes bevétele vagy külön-külön,vagyis 280x2?Ha az előző,nem csodálom,hogy nem elég.
2019. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!