Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell a szülői segítség,...

Miért kell a szülői segítség, ha megszületik valaki gyereke?

Figyelt kérdés

Anya folyton mondogatja, hogy ha majd egyszer babám lesz, akkor bizony kell majd a segítség, és ebben az anyósom is egyet ért. Csak nem értem, miben, akkor ott a férjem, és szülés után az ember nem is dolgozik egy jópár évig, hogy otthon lehessen a babával.


Anya mesélte, hogy amikor megszülettem, még megfürdetni se mert. Azért én nem ilyen vagyok...



2019. júl. 14. 11:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%

Első pár hétben, míg teljesen regenerálódik a tested-lelked, nagyon jól jön a segítség. Majd meglátod. Nekem egyáltalán nem volt teher, hogy ott van anyu. A férjem dolgozott, 1 hétig volt velünk szabadságon. Örültem neki. A lányomnál nem kellett segítség, mert a férjének olyan a munkaköre, hogy mindig ott tudott lenni, első perctől kezdve fürdette, pelenkázta a kislányát. Most is rá lehet bízni, pedig még csak 2 éves, jól elvannak, ha a lányomnak dolga van.

Lényeg, hogy nekem jólesett a segítség anyutól, a lányomnak nem volt szülői segítségre szüksége. Leírtam mindkét verziót, hogy miért...

2019. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
93%
nekem jo fej anyukám/anyósom van. Azt mondtâk hogy ÉN szóljak ha valamiben segiteni kell, mert nem akarnak nálam zavarni, stb. - de bármikor szamithatok rájuk. Ez igy volt a legjobb mindenkinek!!
2019. júl. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Ment a zöld kéz.
2019. júl. 14. 12:25
 14/29 anonim ***** válasza:
57%

Ezt azért mondják, mert gyerekként kezelnek, örülnének, ha rájuk szorulnál, alábecsülik a képességeidet.


Anya vagyok, egy gyereket ellátni lófütty, nem is volt segítségem, 2x kellett csak fürdetéshez, utána már csak zavart. Azóta rájöttem, hogy van szivacspárna is a kádba, akkor erről nem tudtam, úgy nem kellett volna, hogy valaki tartsa a gyereket, amíg mosdatom.


Nagyon egyszerű ellátni egy újszülöttet, a férfiak is képesek rá.


A segítség viszont jól jön, de nem a gyerek körül, hanem a ház körül, mert borzasztó fárasztó gyereket nevelni. Az elején még könnyebb, majd 1-3 év között horror, utána fokozatosan javul a helyzet, ahogy érik a gyerek.


Nagyon boldog lettem volna, hogyha a nagyik hoznak kaját, és ha átjönnek nem őket kell kiszolgálnom és kaját csinálnom nekik is, miközben ők az alvó gyereket nézik, hanem hoznak egy adag kaját, elmosogatnak, vagy játszanak a gyerekkel, amíg én tudok pl lábat borotválni..


Ha nem ilyen rokonaid vannak, akkor csak szívás a jelenlétük.


Ismerek jó apákat, akik aktívan részt vesznek és részt is akarnak venni a gyermekeik mindenfajta nevelésében, de ez erős kisebbség.


Az otthonlévő gyereknevelés(az első 5 évben) sokkal keményebb munka, mint 12 órázni egy boltban eladóként, vagy irodában adminisztrációt intézni, és ahogy kezdek belelátni, a szoftverfejlesztésnél is húzósabb.


Leszív érzelmileg(egy másik személyt szolgálsz ki 0-24ben, aki folyton elégedetlen, sír, és nem mindig tudod a megoldást, gyakori kudarcérzeted van, ha valamit jól csinálsz, a gyerek nem dicsér meg, el vagy szigetelődve másoktól, alig szól hozzád valaki stb....), fizikailag(éjszakázások, a szoptatás, a gyerek emelgetése alacsony helyről, majd hordozása folyamatosan, a babakocsit tolni/emelgetni is külön mutatvány, gyerekestül táskástul jó 20 kiló az egész), szellemileg(kevés beszédet hallasz, be vagy szűkülve a gyerekkel való kommunikációra, gyerekmesékre, megváltozik a szókincsed, nem tudod szintentartani a nyelvismereted, nincs lehetőséged szellemi munkát végezni, az agyad még pörögne esténként, de a tested hulla fáradt..)


Stressztűröképesség is gyengül, amint el kezd forogni a gyerek, már mindenhonnan gurul le, mindenhol ott a keze, félrenyel, krupproham, lázgörcs, ételallergia, figyeled, hogy időben fejlődnek e a dolgai..


Nyilván ezek mellett rengeteg öröm ér, olyan, amiket korábban elképzelni sem tudtál, hogy létezik, és a gyerekes dolgokat megoldani nem atomfizika, de a gyereknevelésnél nincs keményebb munka, ami több területen nullázna le a nap végére..


Már, ha valaki jól akarja csinálni, és igyekszik odatenni magát.. a gyerek felnő persze akkor is, ha párszor leesett/van pár sebhelye, bekapott pár pofont átvitt értelemben is, ha a tévén szocializálódott, ha rengeteg elkerülhető sérelem érte, ha semmit nem ismer a világ működéséből..


Anyukád megfürdetni se mert története szerintem nagyon ciki, ezzel nem kell számolnod, szerintem csak vele fordul elő, hogy nem mer a saját gyerekéhez nyúlni..


Nekem a köldökcsonk fertőtlenítése volt durva, amire szintén képes bárki, akinek van hozzá gyomra/idege, egy friss sebet kellett alkoholoznom ott, ahol a seb kezdődött és elég morbid volt, mert ehhez kicsit ki kellett feszíteni és az elhalóban lévő részt kellett hozzá megfogni.. másra bíztam, amikor lehetett, féltem tőle, hogy a sebet erősebben húzom ki és felszakad a gyerek köldöke, vagy épp ellenkezőleg, túl gyengén, és elfertőződik az aljánál a kosz, amit ott hagytam.

2019. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
82%

#10 Pedig ez lesz. Hiszen ők felneveltek már x gyereket, jobban tudják...stb

Sok mindenkit ez nem zavar, én utáltam a kéretlen tanácsokat. Simán meg tudod oldani nélkülük, ha akarod. Nem muszáj oda költöztetni őket, mert ez az elvárás. Ha meg valami probléma adódott, szakemberhez fordultam, nem anyám 30 éves emlékei alapján oldottam meg a dolgot. Apja is van a gyereknek, őt is be kell vonni a nevelésbe, de ez úgy nem biztos, hogy menni fog, ha anyud ott lesz. A kettesben töltött idő felbecsülhetetlen.

2019. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most már tudom, hogy az amúgy is domináns személyiségemet ne hagyjam alulmaradni. A gyereknevelésbe meg igyekszem mindent beleadni.
2019. júl. 14. 12:44
 17/29 anonim válasza:
72%

"Sőt, tizen-, huszonévesen még jobban is bírja a strapát a fiatalabb szervezet segítség nélkül is, mint ha csak 35-40 évesen szül valaki."

Ez nem teljesen így van..... 39 évesen szültem. Segítségem nem volt, most sincs. Nem egyszerű éjjel felkelni pár óránként, de ez nem attól függ, hogy ki mennyi idōs. Attól, 40 éves vagy nem kelsz fel éjjel nehezebben.Mindenki ahhoz alkalmazkodik, ami van. Az az ideális, ha van segítség, de csak akkor ha az nem tolakodó és mindenbe beleszóló!!!! Borzalmas a sok kéretlen tanács! Sok nagyszülō beleszól a gyereknevelésbe, mert ō sokkal jobban tudja! Nem veszi figyelembe, hogy ha szükség van rá vagy a tanácsára, majd szólnak neki, megkérdezik.

2019. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%

Ha a szülés viszonylag normal uton haladt, akkor elég az apuka is otthonra. Ugyis vesz ki szabit mikor hazamentek a kórházból... Mindent meg lehet oldani. Mosas par perc, porszivozas is, kaja... Lehet rendelni... Nem nagy dolog. Nekem nem kellett a segítség, nem ez a része nehéz... Hanem amikor mennél valahová hosszabb időre es tuti unja majd a gyerek vagy kettesben lennel a paroddal... Na akkor kell a nagyszuloi kozremukodes.


Nekem anyos mondogatta, hogy alig varom majd hogy hazajojjon (4 hónapig naluk laktunk, mert akkor vettunk lakast, az albit meg kozbe eladta a tulaj).. Hat nagyon nem vartam, teljesen jol elvoltunk, minden ment (egyedul a furdetes nem, de csak mert bordaserules miatt sokaig nem tudtam hajolni, de azt meg a ferjem megcsinalta). Miert mondta akkor anyos? Mert gyereknek tart 30 evesen is. Meg is romlott a viszonyunk, pedig igyekszem... De akkora butasagokat mond... Ami nem lenne problema... Ha nem hisztizne, hogy maskepp csinalom...


Szoval aki latott már csecsemot es realisan latja a vilagot, az megoldja. Nyilvan faraszto a felkeles.. Stb. Hasfajos, ejjel nem alvo gyerekem volt... De mégse haltam bele🤷‍♀️

2019. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem meg nem kell más segítsége csak az apáé már ha olyan, hogy mindent meg tud csinálni. Sürgősségi császárom után 1 hetet volt itthon velünk. Mindent megcsináltam,amit a testem engedett. Főztem is. Egyedül a takarítás nem ment,de azt a férjem megcsinálta. Anyósommal egy udvarban lakunk, nagyon ritkán hozott fel kaját,de megkértem, hogy ne nagyon zavarjon minket. Persze örültem neki, hogy gondol ránk,de a főzés egyedül is ment. Anyukámnak is mondtam, hogyha kell segíteni szólok. Igazából a férjem segített a legtöbbet. Hétvégente mindent megcsinált. Pelenkázott,fürdetett, foglalkozott a babával,takarított, főzött mosott, mindent megcsinált, amivel elmaradtam. Nekem csak annyi dolgom volt, hogy pihenjek. Megoldottuk ketten. Olyan férfinak meg szülni sem érdemes,aki úgy gondolja, hogy neki nem kell részt vállalni a házimunkában és a gyerek gondozásában.
2019. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%
18 as vagyok.. Egyetertek az utanam szoloval... Olyan ferfinek nem szulok aki nem akar pelenkazni, hazimunkaban nem vesz reszt! Es nem kifogas, hogy még nem tudok mit kezdeni vele.. Majd ha nagyobb lesz. Furdetni lehet, bufiztetni, pelust cserélni, ringatni, oltoztetni... Ehhez nem babanyelven gajdolni neki. Bar a ferjemnek ment :D
2019. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!