Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell a szülői segítség,...

Miért kell a szülői segítség, ha megszületik valaki gyereke?

Figyelt kérdés

Anya folyton mondogatja, hogy ha majd egyszer babám lesz, akkor bizony kell majd a segítség, és ebben az anyósom is egyet ért. Csak nem értem, miben, akkor ott a férjem, és szülés után az ember nem is dolgozik egy jópár évig, hogy otthon lehessen a babával.


Anya mesélte, hogy amikor megszülettem, még megfürdetni se mert. Azért én nem ilyen vagyok...



2019. júl. 14. 11:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
93%

Normál esetben első gyereknél, főleg ha apuka is szabin van szerintem marhára nem kell egy harmadik felnőtt az újszülött mellé.

Második gyereknél még csak csak jó dolog, ha valaki a naggyal foglalkozik, de elsőnél minek jöjjön?

2019. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
65%

Én visszautasítottam a segítséget. Otthon volt a férjem pár napot és bárki más útban lett volna. Hiába jönnek az első 2 hétben segíteni, akkor a 3. héttől nem lesz segítség, de addigra már a gyerek is megszokja, hogy egyből felkapják, ha csak hangot ad ki.

Amúgy sem szeretem, ha bárki más az otthonomban tevékenykedik. Igény szerint szoptattam, ami az elején nem 3 óránként történt (szerencsére később beállt) ehhez sem hiányzott a közönség.

Császáros voltam, de már a kórházból kijövet voltam olyan állapotban, hogy egy csecsemőt el tudjak látni.

A segítség szerintem a fogzás környékén jön a legjobban. Akkor már lehet vele pár órát sétálni, játszani, amíg pihen az anyuka, vagy nyugodtan megfőz, kitakarít.

2019. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
54%

Első gyereknél még baromi jól jön, ha anyukádtól, vagy anyosodtól kapsz praktikát, segitséget. Pl anyu szoptatott engem, de a nagyfiam tápszeres volt az elejétől, mert amit a mellem a szájához ért, ordított. Anyu nem értett a szélcsőhöz, anyósom igen, anyósom párja pedig megmutatta, hogyan tornáztassam, mikor fáj a hasa. Anyu megtanított, hogyan altassam a kiságyban a kicsimet. Szóval első babánál ezek baromi jól jönnek, de a másodiknál nekem nyűg lett volna, ha itt sürgölődnek. Anyósom hozott kaját, és elhozta a nagyot az oviból, nekem ez bőven hatalmas segítség volt a legnagyobb fagyban nem kellett egy csecsemővel buszoznom, ami igen csak nehéz lett volna akkora gátsebbel, ami nekem volt.

Aludni mind2 fiam jól aludt éjjel, a nagy 6 hetesen a kicsi 2,5 hós kortól. A nagy volt iszonyat hisztis nappal, a kicsi nyugis, szóval azt mondom, elsőnél nagyon frankó, másodiknál csak nyűg a segitség.

2019. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell a segítséget elfogadnod, ez nem kötelező. Én nem gondolotam volna, hogy ennyire igényelni fogom, hogy anyukám segítsen, velünk legyen. Soha semmibe nem szólt bele, csak akkor véleményezett, ha kérdeztem és ha nem fogadtam meg, akkor nemtette szóvá.

Ugyanakkor sógornőm nem akata már szülés előtt sem, hogy segítsen a nagyi és ezbszülés után sem változott.


Nem kell ezt előre eldönteni, majd szülés után érezni fogod, hogy nektek mi a jó!


Nekem az első babával nehezebb volt, mint a másodikkal, pedig kicsi a korkulönbség, ennyit számit a tapasztalat és a magabiztosság

2019. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
84%
Nekem például szülés utáni depresszióm lett, fogalmam sincs mi lett volna velem ha anyu nem segít és néha egy picit nem veszi át tőlem a babát, pedig előtte hallani se akartam arról, hogy ott legyen velünk az első hetekben. Muszáj volt pihennem, aludnom, néha a fejem kiszellőztetni, pszichológushoz eljutni.
2019. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
89%

Két gyerekem van, és huszonévesen szültem az elsőt (27), ettől függetlenül nekem pl annyira nem kellett a segítség, az apjával simán megoldottuk. Ja, és az se igaz, hogy a férfiak nem értenek ehhez, max nem akarnak. A férjem másfél évvel fiatalabb nálam, és minden probléma nélkül odaállt pelenkázni, fürdetni, öltöztetni, mindent csinálni az elejétől. Szoptatáson kívül persze. A másodikat már rutinosan tisztába tette helyettem a kórházban is, hogy ne én álljak fel a friss császárral (egyégyas szobában voltunk, bejöhetett). Szóval ne mentsük már fel a pasikat, hogy jajj szegényeknek nem megy... dehogynem, csak a nemakarásnak nyögés a vége.

Ellátni a babát azért nem egy agysebészet, és ha ketten vagytok rá apukával, sima ügy. Ja, hát fáradt leszel, igen, ezt tudomásul kell venni, és nem vernyogni. Nekem amúgy abból pl anyámmal csak veszekedés van, ha "segíteni" akar, mert az abból áll, hogy erőszakosan próbálja lenyomni a torkomon az ő szokásait meg véleményét, és ha én másképp látom jónak, ordibál, veszekszik, lehülyéz, meg cirkuszol. És persze szerinte én a világon mindent szarul csinálok. Olyan stresszel jár az egész, hogy inkább ne segítsen.

Szerintem egyáltalán nem KELL a nagyszülők segítsége, esetleg ha normálisak és felajánlják, el lehet fogadni, ha úgy érzed. Amikor a kicsi született, az pl segítség volt, hogy miután már újra dolgozott a férjem, vitték-hozták a nagyot oviba egy ideig, hogy ne kelljen nekem a kicsit cincálva menni (tél közepe volt, nem annyira újszülöttbarát idő). De pár hét után már én intéztem ezt is.

2019. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem ezt a sok férfimosdatást, már mi a jó fenéért ne tudnának ellátni egy gyereket? Az én férjem is minden t csinál. Pelenkázik, etet, altat, játszik, babakocsit tol, fürdet stb... úgy beszéltek, mintha nem lenne kéz kezük amivel pont ugyanazt meg tudják csinálni. Ja, ha akarják.
2019. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Én csak előre félek, hogy majd a nagyszülők mindenben irányítani akarnak, mert hogy ők idősebbek és hogy jobban tudják...tanácsot adhatnak, meg segíthetnek, de ha valamit másképp akarok, akkor ne kelljen már kikérnem hozzá a jogot :D"

Majd akkor vállalj gyereket, amikor már felnőtt ember leszel, és olyannal, aki szintén az, egyikőtök se veszítse el a humorérzékét egy pillanatra se, és akkor nem lesz gond lepattintani a feleslegesen fontoskodókat anélkül, hogy egy életre megsértődjenek. És akkor még az is lehet, hogy megjön a kedvetek még egy(-két) gyerekhez. ;-)

2019. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig ezt mondta Anyu:). Mondtam Neki, hogy majd szólok, ha szükség lesz Rá. A nagy 2,5 éves, a kicsi 10 hónapos, még nem szóltam:). Minden héten jön egyszer 2-3 órát (ennyit enged a munkája), de nem segítség céljából, hanem hogy az unokáival legyen.
2019. júl. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!