Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, titeket is idegesít...

Anyukák, titeket is idegesít hogy az ételek bevezetése és baba etetése körül ekkora cirkuszt csapnak?

Figyelt kérdés
Jaj nehogy valami cukros legyen,nehogy egy kicsi sót is merjél tenni az ételbe,jaj nehogy a boltba vedd a gyümölcsöt,zöldséget,és bébi ételt meg pláne nehogy vegyél...mik ezek komolyan? Nem az lenne a lényeg,hogy megismerje megszokja, azokat az ízeket,ételeket amiket a család eszik? Hogy azokat a szokásokat vegye fel amibe született? 2019 van, persze,hogy a boltban fogok vásárolni, és attól h valami háztáji,ki tudja milyen körülmények között készült. Ismerek olyan nyúltartót,hogy ezerszer inkább a boltit veszem mint azt ami tőlük származik.Ez a biománia is elég idegesítő lett annyira tolják az arcunkba már. Én pl hülyét kapok mikor anyósom hozza a vegyszermentes fehérrépát,de kb akkora hogy nagyítóval kell nézni,és megőszülök mire megpucolom,hogy maradjon is belőle valami. Meg hogy ehet a baba tonhalat,de nehogy sós olajban legyen...akkor mégis miben? Fuuuu

2019. júl. 29. 12:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
39%

Szarom le az összes ilyen hóbortot. A gyerekem egészségesen és változatosan eszik, 1 éves kora óta azt eszi amit mi is úgy minden sóval fűszerrel. Nem eszünk sem csipőset sem erős fűszereket soha mert nem szeretjük, a gyerek a bolognait vagy a töltött cukkinit annál inkább. Boltban vásárolok mert itt a piac borzasztó, lélekölő egy hely. A ht-nál sem szórakoztam az ilyen egy kanállal egy nap egy hétig, ha jól esett neki annyit evett mindenből amennyit akart és másnap kapott más gyümölcsöt, inkább csak a kategóriák bevezetésére figyeltem oda. Volt pár hónap amikor bébiételt kapott ebédre minden nap (igen, “szaranya” vagyok és?) mert nem evett meg semmi házilag kotyvasztott bio édesburesz pürét meg szottyadt sótlan pároltcsirkét akárhogy próbálkoztam kiverte a kezemből és összeszorította a száját. Itthon is kap cukros babakekszet de emellett pl vizet iszik egész nap és nem kap teát meg mást. A legnagyobb kedvencei 14 hónaposan a jó sós olívabogyó és a fasírt amibe mustártól kezdve a borsig mindent teszek. Egészséges kisgyerek aki soha nem volt még orvosnál betegség miatt, hasmenése csak fogzásnál van, hasfájós sem volt soha és imád enni nem úgy mint amikor az organikus itthon párolt trutyit akartam vele megetetni. Sokan érzik ettől magukat szuperanyunak, hogy otthon kotyvasszák a bio organic trutyikat a gyereknek aki egy hétig eszi ugyanazt mert csak egy kanállal szaabaaaad. Én inkább azt mondom, hogy egyrészt semmi gond nincs a bébiételekkel, egyik-másik jobb minőségűbb alapanyagokból készül mint amit az ember meg tud venni, másrészt ha az ember igazodik a gyerek igényeihez és tiszteletben tartja, hogy adott korban mi adható akkor nem kell ennyire túlizgulni ezt a témát. Sokkal fontosabb, hogy változatosan és kiegyensúlyozottan egyen és megismerjen, megszeressen ízeket.

Manapság minden csak akkor jó, egy anya csak akkor jó ha mindent a WHO aktuális ajánlásainak megfelelően csinál legyen az a hordozás, az alvás, a szülés, a szoptatás vagy a ht ill annak módja és ideje. El kell ezeket engedni mert aki esetleg érzékenyebb simán belecsavarodik a sok okosságba. Én minden úgy csinálok ahogy azt a gyerekemmel a legjobbnak látom és nem érdekel ki mit ajánlgat nekem, maximum iránymutatásként meghallgatom.

Nyilván ha egy adott gyereknek van ismert ételallergiája az teljesen más de ne hegyezzük erre ki a témát mert nem küzd minden gyerek ilyenekkel.

2019. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem, engem rohadtul nem nyomaszt, hogy más csak biot ad a gyerekének, pedig követek nagy hippi anyukákat instagramon... ennek ellenére sem érzem azt, hogy bárki az arcombatolná az életmódját, rosszul meg pláne nem érzem magam tőle, hiszen tiszta a lelkiismeretem és én is megteszem ami tőlem telik. Engem inkább ez a "jaj krémtúrót adtam a babának, szaranya vagyok" mártírkodás zavar. Senki le se szarja ki mit ad a gyerekének, mégis mindenki úgy csinál mintha körülötte forogna a világ...
2019. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!