Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Normális, hogy kevés a hús az...

Normális, hogy kevés a hús az üveges bébiételekben?

Figyelt kérdés

Még nincs meg a pici és én is most tanulom a dolgokat és mindegyik babakajcsiban(amiket eddig néztem, hipp, univer) ami ilyen húsos-zöldséges vagy ilyesmi menü, abban 10% alatt van a hús.

Ez így jó? Azt hittem kb negyede a hús, de itt nagyrészt rizskeményítő meg hasonló sűrítők vannak benne. Nem tudom, egészséges-e?

Köszönöm előre is.


2020. márc. 1. 15:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

A bébiétel nem azért van, hogy egészségesen etesd a babát. Hanem azért, hogy ha nincs időd főzni, vagy utaztok, stb. stb. akkor legyen kéznél valami.

Nyilván az a legegészségesebb, amit te magad készítesz el, minőségi alapanyagból. Akkor pontosan tudod, hogy mi van benne.

2020. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
"babakajcsi" 🤣🤣🤣
2020. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Egy babának elég annyi hús. Nem kell, hogy a fele hús legyen.
2020. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a bébiételeket szigorúan ellenőrzik. Én pedig nem bízom a vegyszerezett zöldségekben meg mai bolti kajákban, ami még nekünk, felnőtteknek is ártalmas, nemhogy egy kisbabának. Illetve magamban sem bízok, hogy tutira változatos és egészséges kajákat tudnék-e neki készíteni, jók-e az arányok, nem-e főzöm túl stb. Oké, egykét gyümölcspürét bio gyümölcsből én is elkészítek majd neki, de mindent nem merek.

Csak felmerült bennem, hogy egészséges-e, de most gondolkodom, hogy végülis olyankor majd még sok tejterméket is fogyasztanak, szóval fehérje szempontjából tuti elegendő annyi hús, de keveselltem azt a 8% körüli hústartalmat.

Tapasztalatot vagy valami várok, hogy szerintetek jó-e?

Köszönöm.

2020. márc. 1. 15:57
 5/18 A kérdező kommentje:

#2-es válaszadó: ??

#3-as, köszi, nem is a fele, de mondjuk 20-25% ? Az sok? Miért sok?

(Sajnálom, ha hülyeséget kérdezek, még utánajárok a dolgoknak.)

2020. márc. 1. 16:00
 6/18 A kérdező kommentje:

Amúgy én nem nagyon eszek húst, sajnálom a jószágokat:/ Csak nagyon ritkán, ha keverten van vmiben, de szelethúst meg ilyeneket nem.

Azért kevesellem, mert nagyon fejlődő szervezet és hát nem tudom. Nekem gyerekkoromban(babakoromban nem tudom), tolták a húst, mondván fejlődésben vagyok, sok húst kell ennem.

2020. márc. 1. 16:02
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Hányhónapos gyereknek való bébiételt néztél??


Eleinte a hozzászoktatásnál (bevezetésnél) eleve kis mennyiségekkel kell kezdeni.

2020. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2 dkg dús volt az ajánlás, mikor kezdtük a bevezetését.
2020. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én főztem, akkor is a babának másfél deci főzelékbw dobtam egy jégkockányi (kb diónyi) húspépet. Sose számolgattam, hány százalék, de bőven elég annyi.
2020. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Néztem mindegyiket, mindbe ennyi volt, a 10-12+-osokba is.

Köszönöm amúgy a válaszokat.

2020. márc. 1. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!