Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehet-e vegán egy kisgyerek?

Lehet-e vegán egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
A lányom most lesz 6 hónapos és mi eddig is vegánul étkeztünk, de most a hozzátáplálás miatt elakadtunk, hogy ő is lehet-e vegán.

2020. ápr. 14. 13:48
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
77%

Rimóczi Zsófi

Katya Nova

Stőhr Gréta

Burján Szafi .... instán fent vannak,ők vegánok,a gyerekeik is.

A többihez nem tudok hozzászólni mert húsevőként nem értek hozzá,okoskodni meg nem fogok,de mivel több ezer vegám gyerek van aki egészséges így gondolom tudatos étrend összeállítással lehet.

2020. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
79%
Hat én ezzel soha nem értettem egyet hogy mindent lehet pótolni, de még azért gondold meg hogy esetleg biot adsz neki, valami olyan helyet keress ahol az állat valóban füvet legel meg a kertben kapirgál és akkor az egészséges és jó . Szerintem fontosak ezek a tápanyagok. ne vedd el tőle a jogot hogy megismerjen megszeressen vagy megutaljon egyes ételeket. Neked is megvolt a választásod. Nem lettél beteg ember mert a szüleid rendesen etettek. (Gondolom) szerintem az óvodákban nincs külön vegan étrend hacsak nem allergiás a gyerek
2020. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
71%
Ne akard ráerőltetni. Majd ha nagyobb lesz ő eldönti. Én is megcsinálok neki mindent nem csak azt amit szeretek. Majd ha nagyobb lesz ő eldönti
2020. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
29%

Lehet, persze. Amennyiben ti egészségesen esztek vegánul, akkor nála is menni fog.

"Ne erőltesd rá..." - az is ráerőltetés, ha húst adsz neki.

A B12-t valószínüleg pótolni kell.

Facebbokon van egy csoport, lépj be: vegán anyukák, kismamák, szülők

2020. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
71%
El nem tudom képzelni hogy egy picinek tojás tej hús helyett mi a sz...rt adsz?Szerinten önzőség!
2020. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
74%
Igen önzőség. Fejlődő szervezet. Szüksége van a húsra. És sztem az nem ráeröltetés, hogy MINDENT adok neki.
2020. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
80%
Annyira nem tudom elfogadni az étkezési trendeket.. Honnantól beteges? Ha csak fehér ételeket lenne hajlandó enni, akkor is támogatnátok? Vagy ha csak Délamerikából származóakat, hogy támogassa a szegény gyerekek sorsát, megvennéd az 500ezres havi ételadagjàt? Ha csak föld/vízalatt létező ételeket, az is rendben lenne? Ha csak nyers ételeket? Rohadtul semmi különbség nincs az étkezési hóbortok között, egyik nem helyesebb a másiknál, csak a nevük más.
2020. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
79%
Tehát később eldöntheti, de most nem? Legalább vezesd be neki.
2020. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
85%
Ő egy önálló személy nem pedig a te kicsinyített verziód
2020. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
77%

Az egy kisbaba, rohadtul nincs akarata és nem is számít, mivel cselekvőképtelen, felnőttként egy baba képességeivel is az lenne, azt sem döntheti el, mit és mikor egyen, mert NEM KÉPES erről érdemben dönteni! Ha ciánt adnának egy kiskanálban, akkor is megenné, nem fog fel semmit épp ezért nem releváns a véleménye.


A szüleinek a dolga dönteni az étkezéséről addig, amíg azt védőnő és orvos jóváhagyja! Kb 12-14 éves koráig így van, utána részlegesen cselekvőképesnek számít, de még mindig nem teljesen. Ha 14 évesen hiánybetegsége lesz, mert a szülei hagyták, hogy helytelenül táplálkozzon, a szülők mennek börtönbe(vonják őket felelősségre, és ez teljesen jól van így, hiszen egy kisgyerek nem képes olyan dologról dönteni, mint egy felnőtt!

2020. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!