Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehet-e vegán egy kisgyerek?

Lehet-e vegán egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
A lányom most lesz 6 hónapos és mi eddig is vegánul étkeztünk, de most a hozzátáplálás miatt elakadtunk, hogy ő is lehet-e vegán.

2020. ápr. 14. 13:48
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
25%

Én nem tudom,de ami egyszerű és kézen fekvő


virsli, panírozott halrudacska, sonka, szalámi

Tehát ezek olyan húsok, amit nem kell sokáig előkészíteni.

Meg még van egy csomó vitamin pl a gombafélékben is, nemtom, nekem az úgy hasonló a húshoz. A gombát azt meg úgy szeretem megenni, hogy nem levesben, hanem ilyen rózsaszín, tejszínes(?) öntetben van benne, és azt rá a tésztadarabokra, nokedlire.

2020. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
76%
NEM dönthetsz helyette. Erre nincs jogod! Kóstoltasd meg vele, vezesd be. Ha kéri, egye, ha nem, nem. De a választás joga megilleti!
2020. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
5%
#22.vagyok,kolbász is jó, azt is lehet csak úgy simán enni
2020. ápr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
34%

De van joga dönteni egy 6 hónapos helyett!! Egy 13 éves helyett is, mindenben! Egy 16 éves helyett meg részben! Ez a törvényes, dönt arról, mit vegyen fel a gyerek, mit egyen, hol lakjon, a földön vagy az ágyon legyen e épp, választja mit és mikor egyen, milyen színeket viseljen, ki érhet hozzá, kivel találkozik, milyen ingerek érik. Ki a csuda olyan elmebeteg és álszent, aki azt hiszi nem szabad dönteni egy baba helyett?? Az nem döntés, hogy mindent kap? A hozzátáplálási táblázat nem döntés? Hogy hideg meleg vagy fagyott ételt kap e, az nem döntés? Miért az az egyértelmű, hogyha mindent kap, az nem döntés? vehetnéd alapnak, hogy nem mindent akar megenni, csak nem tudja mondani..


Komolyan az álszentségtől és a butaságtól leolvad az arcom. A szülő arra van, hogy döntsön a gyerek helyett, ezt hívják nevelésnek! Az állam arra van, hogy ellenőrizze ezt, mert a szülők is tudnak szélsőségesek lenni. Egy korrekt védőnő jelzi a dokinak, hogy a szülők az átlagtól eltérően táplálják a gyereket, ezért sokkal jobban fognak rájuk figyelni. És ez így van jól.

2020. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

Most rengeteget olvastam utána, be is linkelek párat, hogy lássátok, ez is egészséges 🙂

[link]

[link]


Akit érdekel, van angolul is legalább 10.

2020. ápr. 14. 20:56
 26/46 anonim ***** válasza:
72%
Azt nem firtatta senki h nem Egészséges de azért ha nem ízlik neki kiköpi ha igen megeszi. Lehet a zöldség nem fog neki izleni
2020. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
78%
Fú te🤦 Itt most az a baj hogy be se akarod vezetni neki. Meg se adod neki az esélyt hogy megkóstolja.
2020. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
70%
Honnan tudná, hogy szereti, akar enni, ha te nem adsz neki? A helyettesítés pedig soha nem olyanolyan jó, mint az igazi...
2020. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
69%
Megértem hogy ti nem eszitek, mi nem tudnánk nem húst enni de ezek mi vagyunk, utálom a májat ha ránézek is rosszul vagyok , de kesztyűben elkészíteni a férjemnek mert ő szereti. Ha undorodsz a hústól ez megoldás lehet, had kóstolja meg és majd később elmondod neki hogy ti miért nem eszitek és akkor lehet h ő sem akar majd. Iskolás korában kb de a vegan élet egészséges csak egy babának mindenre szüksége van ! Nem véletlen vannak húsos menük üvegesbe is, mert van olyan zöldség v gyümölcs ami a tartalmazza a megfelelő vitaminokat de nem adhatod még neki, ezért kell a hús. Majd azért írd h döntöttel!
2020. ápr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Nem undorondok a hústol, de ezek szerint itt mindenki ad csigát, denevért, stb a gyerekének, hogy mindent megkóstoljon?! Az ugyanolyan döntés, hogy húst is egyen. Majd ha a bölcsiben, oviban látja és szeretné megkóstolni engedem, viszont addig mi így etetjük.
2020. ápr. 15. 08:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!