Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehet-e vegán egy kisgyerek?

Lehet-e vegán egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
A lányom most lesz 6 hónapos és mi eddig is vegánul étkeztünk, de most a hozzátáplálás miatt elakadtunk, hogy ő is lehet-e vegán.

2020. ápr. 14. 13:48
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
68%
Szegèny pici😕 vondd meg tőle persze!megfogja köszönni mikor beteges lesz..
2020. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
81%

Tej nélkül biztos hogy el lehet élni. Rengeteg allergiás van, akik teljesen egészségesek. A lányom babakora óta nem tudja megenni a tejet. Tejfehérje allergiás. Ez álltal jó pár hús féle is ki esik, meg felvágottak. A férjem húsevő, én csak halakat és egyéb tengeri cuccokat szeretem. DE mivel a férjem szereti a húsokat és jól is készíti el őket, én mindent amit csak ehet az allergiája mellett adok neki. Később előtte lesz két kép, hogy én hogyan étkezem és a férjem. Nekem fontos a döntés szabadsága, mert én magam se örülnék hogy ha korlátoznának.

Tény nem vagyok vegán, de se tojást se tejet nem fogyasztok csak halféléket (nekem ez ízlik) de teljesen egészséges vagyok (ezt az orvosom is alá támasztja).

A lényeg hogy a tej, tojás és glutén fogyasztása nélkül is lehet egészségesen étkezni és ezt bármelyik gasztroenterológus megerősíti. De ha ahogy mondtad esélyt akarsz neki adni arra hogy később eltudja dönteni, akkor egy rövid időre mindent be kell vezetned, különben nő a kockázata az étel intolleranciának/allergiának. Ha hosszútávon vegánként akarod etetni, akkor is a kóstoltatós időszakban mindent adnék neki ami csak belefér, hogy tényleg tudjon majd dönteni. Mert így sajnos csak azt mondod hogy majd eldöntheti, de statisztikailag erre igen kicsi lesz az esély ha nem vezetsz be mindent. De ő a te gyereked, és ez a te döntésed. Mindenki elmondhatja a véleményét (egy két ember lehetne kicsit kulturaltabb) de tényleg rajtad múlik...

2020. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
90%

Ha már eldöntötted minek kérdezed? Megerősítésért menj valami vegán csoportba, ott majd benyalnak neked.

Nekem sajnos vannak ételérzékenységeim, allergiám, rossz az epém, így ha nem akarom kihányni a lelkemet is, meg folyamatos hasfájással élni, sajnos rá vagyok kényszerülve az ilyen vegán meg mindenmentes szarokra... Ezzel kapcsolatban van bennem egy adag düh és igazságtalanság érzet, mert őszintén az ellenségemet se kínálnám ezekkel. Szóval kicsit bosszant, mikor egészséges emberekre próbálják ezt ráerőltetni.

2020. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

43

Miket szoktál enni? Lehet tudok neked pár receptet ajánlani! Nálunk is mindenki egy csomó mindenre allergiás. Tej, glutén, tojás. De mi elég finomakat eszünk.

2020. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
62%
Biztos nagyon hálás lesz a gyereked, ha felnőtt korában görbe végtagjai lesznek, mert nem fejlődik ki rendesen a csontozata.
2021. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
36%
Természetesen lehet, minden fontos tápanyagot megkaphat így egy gyerek. Inkább fordulj dietetikushoz, például a Béke a tányéron blog dietetikusa is vegán és otthon van a gyerekétkeztetés témában. Semmi olyan nincs a húsban, amire egy gyereknek szüksége lenne és másból ne lehetne bevinni. :)
2021. febr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!