Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért mondják, hogy anyagilag...

Miért mondják, hogy anyagilag megterhelő a bolti bébiétel a hozzátáplálás megkezdésére?

Figyelt kérdés
Hiszen úgyis csak pár falatot eszik még egy új étel bevezetésekor, egy üveget lefagyasztok 4 adagban, az kb napi 60 Ft-ra jön ki (na jó, ha főzeléket is lefagyasztok, akkor 120 Ft). És akkor turmixolnom sem kell, így is napi 3x vagyok a konyhában hogy magunknak megcsináljam a reggeli-ebéd-vacsorát. Természetesen ha már nem csak pépeset ehet a baba, ő is ugyanúgy fog enni a mi ételünkből, de addig nem járható út ez a lefagyasztós bébiétel dolog?
2020. jún. 26. 17:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Kóstoltatásnál nem drága. De amikor már 2 üveggel is megeszik, akkor lesz húzós.
2020. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Hát igen, egyelőre még el sem tudom képzelni, hogy annyit enne, de majd biztos eljön ez az idő is. Akkor már viszont tuti megcsinálom az itthoni alapanyagokból.
2020. jún. 26. 17:39
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Az én fiam simán megette az egy üveg bébiételt egy evésre a második hozzátáplálós napon. De komolyan. És egy nap nem csak egyszer evett. Ettől függetlenül nem üveges bébiétellel szándékoztam táplálni, de bármit és bárhogy próbáltunk neki adni, ezt fogadta el. Úgyhogy mi megvettük neki. Sőt, később a tejpépeket is. De nem olcsó egyébként valóban.
2020. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Értem. Az én fiam még nem eszik pár kanálnál többet semmiből, pár nap múlva lesz fél éves. Nem is siettetem, úgy hallottam, elég pár kanál még az elején, ha nem akar többet enni.

Persze ha majd elkezd többet enni, megcsinálom neki is az ételeket, de egyelőre nem tűnik nagy evőnek :)

2020. jún. 26. 17:48
 5/19 anonim ***** válasza:
13%

Már üvegeset eszik?? 6 hónaposan kell elkezdeni almalével, almapéppel.

Persze, hogy nem eszi az üvegest. Nem neki való a legtöbb.

2020. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem 6 hónaposan "kell", hanem sokan ezt ajánlják. Nincs olyan, hogy kell. Csak az itteni szupermamik szeretnek mindenkit kioktatni.
2020. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

"6 hónaposan kell elkezdeni almalével, almapéppel."

Már 4 hónaposan hozzátáplálható egy baba és az almalével, meg az almapéppel nem fog jóllakni. Az én fiam nem volt az a kóstolós baba, ha ő éhes volt, evett. Nem véletlenül írtam, hogy második hozzátáplálós napon megette a 160 grammos bébiételt simán. Talán 1-2 kanálra valót hagyott. Egyébként nyilván mi is próbáltuk először mással, de nem kellett neki. A bébiételt pedig lazán betolta gond nélkül. És a koruknak megfelelő bébiételek szerinted ugyan miért ne lennének nekik valók? Sőt, sokkal inkább nekik valók.

2020. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

És még csodálkozik az anyuka, hogy a gyerek nem eszik.


Lehet, hogy te szeretnéd elkezdeni hamar, de a gyerek nem vevő rá. Lassíts le!!


Érik a barack, van új sárgarépa. Újkrumplit ne adj, picit több benne a méreganyag, mint a tavalyiban. De alapvetően friss gyümölcsöt, zöldséget adj neki.

Ha 2 kanállal eszik, akkor annyit eszik. Semmi baj nincs vele.


Mellé úgyis szopik gondolom, vagy issza a tápszert.


Még hónapokig nem "kell" kiváltanod étkezést. HOZZÁtáplálás, nem HELYETTE

2020. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

Egyes babákat lehet 4 hónapos kortól hozzátáplálni, egyeseket meg nem. Az a lényeg, hogy az anyuka ne erőltesse rá.

Az én lányomnál szerintem 9-10 hónapos korig tuti nem volt szabályszerűen kiváltva étkezés. És akkor mi van? Semmi. Más meg 5-6 hónaposan megeszik mindent. Ez van.

2020. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
De szerintem ne fagyaszd le az üvegest. Adj neki frisset.
2020. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!